Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: Wit. D (...) profilaktyka krzywicy i osteopor

zarówno profilaktyczne stosowanie witaminy D, jak i leczenie jej niedoboru. (JK, DW-K) Tabela 3. Dostępne w Polsce preparaty cholekalcyferolu Nazwa handlowa Postać farmaceutyczna Dawka/skład Tryb dopuszczenia do obrotu Producent Ambiovit D krople wyciskane z kaps. twist-off 10 µg (400 IU) SD

Niedobór witaminy D3 ?

/dl) wit D3 metabolit 25 (OH) -23,20 ng/ml (norma: poziom niewystarczający 10-30 ng/ml; poziom wystarczający 30-100 ng/ml). Dziecko jest karmione mlekiem modyfikowanym i przyjmuje codziennie 400 jednostek witaminy D3. Czy te wyniki są prawidłowe ? I czy należy zwiększyć dawkę wit D ?

Re: Wit. D (...) profilaktyka krzywicy i osteopor

odpowiednich dawkach (p. tab. 2.). (JK, DW-K) Tabela 2. Zalecane (2013) dawkowanie witaminy D dla populacji Europy Środkowej a Wiek Zalecana dzienna dawka witaminy D (IU/24 h) Uwagi > suplementacja w zdrowej populacji 0–6. mż. 400 suplementację rozpocząć od pierwszych dni życia, niezależnie od

Witamina D3 dla dzieci -nowe dawkowanie?

oczywiście na własny koszt i przy okazji zrobiłam też witaminę d3. Oczywiście wyszło jej za mało... norma jest od 30 a im wyszło 10.. nie pamiętam jednostek ale to bez znaczenia teraz. Poszłam do lekarza pediatry on stwierdził żeby podawac 13 latce 1 raz dziennie wita. d3 dawka 400 jm. smiech na sali. Tyle

Re: Duze ciemiaczko u 8mc niemowlaka

A podajesz witaminę D w zalecanej dawce? Teoretycznie: może świadczyć o jej niedoborze, ale równie dobrze może być zupełnie normalne - lekarz powinien ocenić to na podstawie innych objawów. Ta w mleku modyfikowanym zwykle nie wystarcza - trzeba ją tylko odjąć od ogólnego bilansu około 400 jednostek

Re: dr Sylwia Pietrzyk

Super! Bardzo sie ciesze:-) Mala uwaga co do wit.d. Kapsulki dla dzieci maja zapewne 400 jednostek. Suplementacja dla doroslych zaczyna sie od 1tys. jednostek. Badanie wiele by tu wnioslo bo moze masz taki niedobor, ze 5tys mozna spokojnie brac. Poza tym zakupy w zwyklej aptece sa malo oplacalne

Re: kaszka na mm, a podawanie wit. d3

Witam, W 100 ml kaszki jest tylko ok 50 jednostek witaminy D. Zalecana dawka dobowa to ok 400 jednostek,tak więc prosze podawać dalej dotychczasowy preparat -- Pozdrawiam

Re: uzywa ktos lampe SAD?

polecam suplementacje witaminy D3. Ja sama mam jej chroniczny niedobór, potwierdzony badaniami krwi. "zdrowy" poziom tej witaminy to powyżej 40 jednostek, ja miałam jakoś mniej niz 20. Przez cały okres jesienno-zimowy, a także wiosna i latem w bezsłonecznne czy deszczowe dni biorę

Re: wit D3, wit B12, ferrytyna

matka w czasie ciąży zażywała witaminę D3 noworodki karmione piersią powinny otrzymywać 400IU witaminy D3 od 3 tygodnia życia, a jeśli matka nie stosowała suplemetacji w czasie ciąży, wskazane jest podawanie dziecku witaminy D3 w ilości 400 IU już od pierwszych dni życia. "

Re: Nowe wyniki

uzupełniania D3, a Vigantoletten najmniej skuteczny z możliwych. > Witamina D3 jest na poziomie 24 normy 30-100. tak niski poziom D3 na wyrównanie potrzebuje ok 5000 jednostek codziennie, a nie 1000, bo to Cię nawet nie połaskocze :) a już te 400 to dla niemowlaka chyba. docs.google.com/file/d/0B92Lic

Byliśmy u endokrynologa dzięcięcego

hej, wyniki są ok. teraz wiele dzieci ma podwyższone ft3. nie ma się do czego przyczepić - nawet ferrytyna jest nieważna, bo ilość i jakoś krwinek ok. obserwować dziecko, za pół roku przyjść na kontrolę, USG ok. Koniecznie suplementować teraz do końca zimy witaminę D 400-600 jednostek

Re: nieskuteczne leczenie - prośba o radę

Witam! Nie chcę zakładać kolejnego tematu, więc zapytam tutaj. Przy poziomie witaminy d3(25OH) 6 jednostek (30-100) dostałem vigantoleten w dawce 1000, do tego alfadiol w najniższej dawce( czyli jakies 400 jednostek). Da radę wyrównać tym znaczny niedobór? W miesiacach poprzedzających badanie sporo

Re: Wysiłek fizyczny, sport itp.

, ogólne lepsze samopoczucie. Aby te braki uzupełniać należy brać witaminę D3. Co najmniej 400 (czterysta) jednostek. Ale przesadzać też nie należy. Nie powinno to mieć negatywnych relacji z lekami, ale wiadomo, szczególnie z naszymi ze wszystkim trzeba być ostrożnym.

Re: niedobór D3 a niedoczynność tarczycy u dzieck

1) bada się: 25 (OH) Wit D3 (ng/ml) Witamina D-1,25(OH)2D (pg/ml) 2) kroplówką nie można, bo to olej (rozpuszcza się w tłuszczach, to jakbyś tran pompowała :)) Ale można podjęzykowo nawet do 8 tys jednostek na dobę. Poszukaj, dawałam na forum cytaty na temat wit. D3, ile przy profilaktyce (400

Re: Pytanie odnośnie leku Armour

Masz niedobory? Sprawdzałeś? (nie dam rady przeczytać całego wątku) Jeśli masz niedobory, to ten lekarz gada głupoty, bo jeśli narosły niedobory, to takie dawki tego nie uzupełnią, bo to dawki profilaktyczne dla dzieci. A ty masz łykać dawki w trybie leczniczym. D3 400jednostek łykaj po 5 porcji

Re: Jak szybko ustępują objawy niedoczynności?

urszk napisała: > 25 tys. jednostek? Ja mam tabletki po 400 ... Biorę Letrox 3 tyg. i wcale mi ni > e lepiej :( No to brawo :) masz taka dawkę jaka przyjmują dzieci urodzone w okresie jesienno-zimowym maleńkie niemowlaki. Nic tym nie uzupełnisz. 2000 jednostek to dawka dla dorosłego który

wyniki z marca

na tym samym poziomie, mimo że już od dłuższego czasu przyjmuję 400 jonów dziennie). Witaminy D3 teraz nie badałam. Przyjmuję codziennie 5000 jednostek. Poziom wyjściowy to 20. Myślę, że spokojnie mogę ją pobrać jeszcze 2-3 miesiące, zanim pójdę ją kolejny raz zbadać. Dla porównania poniżej wyniki

Re: Niedobór witaminy D3???

hej, moja Natalka miala podejrzenie krzywicy. dr stwierdzil ze jej rozmieka kosc potulicy wiec ma na pewno nie dobor wit D3, podawalam stanadrowo jedna kapsulke tj. 400 jednostek. a ten mi przepisal devikap 5 kropli dawka 2500 jednostek. potem poszlam do poradni wad i zaburzen rozwoju (w koncu

Re: jakie dawki witaminy D przyjmujecie?

cherrie napisała: > vigantoletten (1000 iu)jest na recepte, ale juz d-vitum (1000 iu) nie jest. Dziwne to! A skąd masz dane o zawartości D3 w d-vitum? Według DOZ: "Rekomendowana dzienna dawka witaminy D to 400 j.m. (10 µg), co odpowiada zawartości jednej kapsułki otwieranej "

Re: vitamina d3 -jak daw. Traczyca? poradzcie !

najpierw do ogólnego po skierowanie. Często u Hashi towarzyszy: > FERRYTYNA 93 NORMA 30-400 co stanowi 17.03% a więc bardzo nisko, ciekawe, czy przepisze, jeśli nie - pytaj na forum jak się wspomagać i w jakich dawkach. Praktyków ci u nas dostatek :) > WITAMINA D3 10.44 NORMA > 30 podobnie do

Re: Jest całkiem nieźle, ale żelazo trzeba popraw

, że porównanie wzrostu dziecka mierzonego na leżąco i stojąco jest niemiarodajne, a siatki są na leżąco. Kwestie "rodzinne" rozwiałaś sobie sama. Witaminę D MUSISZ podawać w dawce 400 jednostek na dobę (1 kapsułka tej w kapsułkach), to nie jest wymysł, bo w większości nawet dzieci w wieku

Re: wita D czy wigantol

Roznia sie zawartoscia witaminy D3 - Vigantol ma bodajze 500 jednostek wit. D3 w 1 kropli, a Vita D 400 jednostek w 1 kapsulce. Norma dzienna to 400 jednostek, ale lekarz moze zalecic inne dawkowanie.

Jaka nowosc????????????????????

Moj pediatra 3 i pol roku temu informowal mnie o tym, ze nazelzy podawac kapsulke, lub krople witaminy D tj. 400 jednostek dziecku. Za jedyna nowosc mozna uznac to, co jest w tej chwili udowadniane przez naukowcow po przez trwajace ciagle badania naukowe, a wiec fakt, ze witamina D3 ma bardzo duzy

Re: niteczka12

Ja podawalam od urodzenia WitaD albo VitaD., nie pamietyam juz dokladnie nazwy, ale taka w kapsulkach. Tam byla maksymalna, dzienna i dodatkowa ilosc witaminy D, a wiec 400 jednostek. -- www.gazeta.pl www.youtube.com/watch?v=uhV4me_k8Y8

Re: po wizycie u lekarza

jednostek z Vigantoletten (dwa kartoniki tabletek przyjęte w zimie 2011/2012) nie podniosło mi poziomu D3 wcale, bo z 10 na 11, to chyba niezbyt duża różnica, prawda? Wolę witaminę D3 w płynie, w kroplach albo żelatynkach. Teraz (w lecie) łykam jedną żelatynkę 5000 jednostek na tydzień Healthy Origins

Re: Pytanie odnośnie leku Armour

. Jeśli badanie robiłeś teraz, po słonecznym lecie, to domyślam się, że po ciemnej zimie poziom będzie o wiele niższy. Ja bym suplementowała D3 od października do kwietnia, zgodnie zresztą z polskimi (i międzynarodowymi) zaleceniami lekarzy. Tylko dawkę z profilaktycznej dla niemowląt (400-800 jednostek

Re: Kaszka a suplementacja witaminowa

Dietę rozszerzyliśmy już ponad miesiąc temu. Zaczynaliśmy tradycyjnie od marchewki i jabłuszka. Potem był gluten. Ale słoiczki przecierowe ani kasza manna nie zawierają witaminy D, więc nie miałam dylematu :-) W kaszce jest mniej niż 400 jednostek. To znaczy, ze powinnam uzupełniać do 400? Ale jak

Pogorszenie wyników - prośba o opinię

przyczynę? Dodam jeszcze tylko, że: 1) USG tarczycy - bez zmian niepokojących, jak wyraził się lekarz robiący badanie - typowy kaszkowaty (niejednorodny) obraz tarczycy Hashimoto, rozmiar w normie, brak innych patologii 2) Witamina D3 2 miesiące temu <10. Suplementuję 2000 jednostek od około 2

Re: Odchudzanie a Hashi

? Trzy zastrzyki i już piszesz, że uzupełniłaś niedobory? Hm. zamiasy wydawać kasę na badanie czy trzy zastrzyki cokolwiek ci podniosły, kup sobie porządną witaminę B12 w odpowiedniej mocy. Poczytaj na forum, podawałam nazwy i nawet odnośniki. > D3 uzupełniam, biorę wit A (2.000j.m.) + D3 (400 j

Re: WIT. D ???

zapotrzebowanie młodego organizmu. Obecnie uważa się, że to błąd: powinno się podawać tę witaminę aż do 16., a nawet 18. roku życia - dopóki dzieci intensywnie rosną. Co więcej, przez cały okres rośnięcia podaje się dziecku taką samą dawkę: 400 jednostek witaminy D dziennie do pełnoletniości. cytat z artykułu

Re: tran dla malucha

polecam zapytać pediatrę - dobierze dawkę do wagi i wieku dziecka oraz indywidualnego zapotrzebowania na witaminę D3. Poza tym tran podaje się tylko od października do marca. Pamiętajcie, że dorośli też powinni suplementować witaminę D w okresie jesienno - zimowym, wskazana dawka to 400 jednostek

Re: karminie mieszane ulewanie,vit d i k

karmieniami ( Bebilon Nutriton- bez recepty) stymulowac laktację np poprzez odciaganie laktatorem 4. Witaminy - kontynuować D 400 jednostek i K 25 mcg (nawet jesli dziecko zje dodatkowo 150 ml mieszanki w ciagu doby,to zbyt mało - by pokryc zapotrzebowanie na te witaminę) -- Pozdrawiam

Re: wit. D3 u dzieci i dorosłych

Wklejałam na sąsiednim forum, to wkleję i tu ;) www.endokrynologiapediatryczna.pl/?v=1&ida=1292 "Losowo podzielono badanych na pacjentów, którzy obok insulinoterapii otrzymywali analog witaminy D3 (Alfadiol-1αOHD3, odpowiadający 400 jednostkom witaminy D3) w dawce 0,25 µ

Re: niteczka12

I to jest bez recepty. Ogolnie w Polsce sa takie normym przyjete, ze do 400 jednostek witamina D jest bez recepty. Jednak moze byc tak, ze Twoje dziecko potrzebuje wieksza dawke tej witaminy tzw.uderzeniowa i leki na recepte, dlatego warto isc do specjalisty i skonsultowac ewentualna ,,krzywizne

Wyniki morfologii

zmiane ma kupy rzadkie albo zatwardzenia. Obecna waga 11.400, wzrost okolo 88 cm. Slabo rosnie i slabo przybiera na wadze. Ile tej witaminy D podawac? czy 400 jednostek jest wystarczajaco? Dziekuje za pomoc. Mama Huberta.

tak: Vigantol!

w postaci tabletek, kropelek to 400 jednostek. Nie martw sie na zapas, idz do tego umowionego specjalisy io nuiech on okresli faktyczny stan Twojego dziecka. Ty podawaj cos z serii VitaD czy kropelki witaminy D tradycyjne. -- www.gazeta.pl www.youtube.com/watch?v=uhV4me_k8Y8

Re: Pytanie o witaminę D

-zimowych wirusówkach, o braku leczenia, o roli zapobiegania i wzmacniania organizmu i ... potwierdził rolę witaminy D . Powiedział, że na podstawie badań upublicznionych w zeszłym tygodniu wystarczy 200, 300 albo najwyżej 400 jednostek wit D dziennie, żeby łatwiej uporać się z atakiem wirusów . Zalecał naturalne

Re: wit D3 i K-dawkowanie przy piersi i mieszance

podana zawartość wit. D w 100 ml przygotowanego mleka. Jeżeli maluch wyjada np. 300 ml mieszanki, to podaną wartość mnożymy przez 3. Niemowlęta karmione tylko piersią powinny dostawać 400 jednostek wit D. Natomiast przy karmieniu mieszanym zaleca się stosowanie kapsułek z witaminą D co 2 lub 3 dzień, w

Re: AKTUALIZACJA

(Alfadiol-1αOHD3, odpowiadający 400 jednostkom witaminy D3) w dawce 0,25 µg..." - www.endokrynologiapediatryczna.pl/?v=1&ida=1292 "W przypadku leczenia niedoborów witaminy D, powszechnych w grupie chorych z obniżoną masą kostną (osteoporozą, osteoporozą z elementami osteomalacji lub

Re: Kaszka a suplementacja witaminowa

Trzeba obliczyć ile witaminy D3 jest w tej porcji którą otrzyma dziecko; raczej jest to znikoma ilość (zważywszy że dziecko ma otrzymywać 1 porcję kaszki dziennie). Jeśli jest to kilkadziesiąt jednostek to można je pominąć i warto dziecku podawać tę dawkę profilaktyczną (400j.m.). Ale jeśli jest

Re: krzywe nóżki

Moj syn mial krzywe nogi tak pom 2-gim roku zycia. Do 2-giego podawalam mu 400 jednostek witaminy D.... Nogi same sie wyprostowaly w ciagu ok 7 miesiecy... Nie wiem w jakim ,,stanie" jest Twoje dsziecko, ale w co 2-gim oprzypadku jest normmalne, ze obia sie iksy, jak u nas. Teraz moj maly ma

Re: Witamina D - do mam w UK

od 6 miesiaca powinno sie podawac witaminy, w ktorych to jest m.in. wit.D. Polecam serie Animal Parade (firma Nature`s Plus) - dla niemowlat jest Baby Plex - dawka wit D to 400 jednostek (czyli tyle ile potrzeba) -- It is our choices that show what we truly are, far more than our abilities

Re: ile mleka modyfikowanego dla 13 miesięcznej?

nie zmienia-400jednostek/dobę, ale ta witamina może być w mlecznych kaszkach, serkach, mieszance-trzeba policzyć:) Zwykle jesli maluch wypija 600ml mm nie musi byc podawana dodatkowo wit.D3. Mozna dostać polskie preparaty wit.D3 z zawartością 200 jednostek w 1 kropli, i podawac taką ilość codziennie

Re: niedobór D3 a niedoczynność tarczycy u dzieck

to olej (rozpuszcza się w tłuszczach, to jakbyś tran > pompowała :)) > Ale można podjęzykowo nawet do 8 tys jednostek na dobę. Poszukaj, dawałam na fo > rum cytaty na temat wit. D3, ile przy profilaktyce (400-800 jednostek/dz.), a i > le przy leczeniu niedoborów (2-5 tys. jednostek

Re: Pytanie o witaminę D

widac można.Leklarz mi powidział, że mam brac jakies wapno, moze byc z d3, zastanawiam sie jakie, czy takie własnie z iloscia rzedu 400 jed. czy moze takie co koleznka powyżej podała link- te ma 1000 jednostek. Witaminy D3 we krwi nie zrobie teraz bo nie mam kasy, a badanie u mnie kosztuje 150 zł

Re: Wątek rrycerz

dziennie - Thorne research formula SF722 (kwas undecylenowy) 3 x 3 tab dziennie - Witamina C - 2 g dziennie - Witamina D - 7000 jednostek dziennie (mam poważny niedobór) - Witamina B - raz w tygodniu zastrzyk Milgamma N - Thym-uvocal 3 x 1 tab - Probiotyki - zamiennie Primadophilus Optima, Multilac

Re: Znowu o wit D3 - juz nie wiem :(

Aaaaa, w temacie - w lecie w ogóle nie dawałam witaminy D. Teraz daję jedną kapsułkę VitaD (to chyba 400 jednostek tylko, albo najwyżej 500), jak nie zapomnę oczywiście :) -- Kasia, mama Juliusza (15.04.2003) i Laury (10.05.2009) http://www.szipszop.pl/tickers/24805.gif http

Re: Niedobor witaminy D artykuly

długotrwałe przebywania na słońcu. Alternatywą jest iść do solarium dla około trzy razy. Inną alternatywą dla wymiany łagodny niedobór witaminy D jest przybrać dwie multiwitaminy dziennie. Każdy multiwitamina zawiera 400 jednostek międzynarodowych witaminy D więc w sumie 800 jednostek międzynarodowych

Re: witamina D3 a mleko modyfikowane

Tak, bo ilość obecnie wypijanego przez nasze maluszki mleka może być trochę za mała w stosunku do zapotrzebowania dziecka na tą witaminę. Dobowe zapotrzebowanie dziecka na witaminę D3 waha się 0d 400 do 1000 jednostek, a w 100 ml mleka jest ok 50 jednostek.

Re: Witamina d3 w mleku sztucznym

Witam, Srednio w 100 ml mieszanki jest 50 jednostek witaminy D3. Dawka profilaktyczna dla niemowlecia to ok 400-1000 jednostek na dobę. Tak wiec ,jesli maluch nie zjada 1 litra mieszanki na dobe - to lepiej suplementować -- Pozdrawiam

Re: wit.D3

witamina D-devikap i vigantol są w buteleczkach podaje się je w kropelkach, zawierają 500 jednosek wit D i są na receptę. Bez recepty można kupić tylko witaminę D w kapsułkach, których zawartosc wciska się do buzi dziecku i ona zawiera 400 jednostek i jest bez recepty, ale jest zdecydowanie

Re: tran a dodatek wit D E i A w zywnosci

Nadmiar niektórych witamin może być szkodliwy.Dotyczy to szczególnie wit. D oraz A. Dobowa dawka witaminy D to w zimie 800jm, w lecie 400jm. Proszę policzyć ile jednostek syn spożywa z tranem i jogurtami i wtedy z czegoś zrezygnować.

Re: wit.D a cebionmulti?co podawac?

Witam, No powinni,powinni -ale jak to w zyciu,sa rozne szkoły.. Dawka profilaktyczna D3 to 400-1000 jedn /dziennie. W mieszance w 100 ml jest ok 50 jednostek witaminy 1 kropla Cebionu multi to ok 30 jedn D3. Lekarz powinien ustalic ile jednostek w sumie dziecko ma otrzymac. 5 pkt Apgar nie jest

Wit D po raz kolejny

W jednym z postów na forum odpisała pani innej forumowiczce, że dziecko powinno otrzymać na dobę 400jm wit D. Co jeśli dostaje znacznie więcej, bo bardzo się zaniepokoiłam. Chyba, że źle liczę bo na opakowaniach mleka i kaszek są inne oznaczenia tj. miara jest podana w taki sposób coś jakby

Bebilon Comfort - witamina D3

witam; moj synek ma 4-mce; karmiony jest mlekiem modyfikowanym Bebilon Comfort 1, wypija ok. 7x130-150 ml mleka na dobe; dodatkowo wg zalecenia zlekarza podaje mu codziennie 1 kapsułke witaminy D3 (Vita D - 1 kapsułka = 400 jednostek). Czy rzeczywiście konieczne jest podawanie witaminy D3

Re: Jak długo dajecie witaminę D3 i w jakiej iloś

,5–8 j.m. witaminy D w 100 ml. 4. Dzieci od 1. do 18. roku życia Od 1. do 18. roku życia dzieci wymagają dodatkowej podaży witaminy D w ilości 400 jednostek pochodzącej z żywności wzbogacanej tą witaminą lub preparatów farmaceutycznych. Działanie witaminy D będzie skuteczne pod warunkiem

Re: mokre stópki i rączki

Dziekuje porzejmie za odpowiedx. Po przeliczeniu dziennej dawki witaminy D3 okazało się, że podtruwamy swoje dziecko. Otrzymywał w mleku modyfikowanym ok 540 jednostek tej witaminy + w dwóch kroplach Vigantolu 2 *660 jednostek co dawało 1860 jednostek nie liczac ilości, która wytwarzała sie pod

Re: Witamine D podajecie? Do Gypsi pytanie

Max dawka to 400j. Ze wszystkich zrodel: 2. Noworodek donoszony * Łączne spożycie witaminy D z diety i preparatów farmaceutycznych powinno wynosić 400 jednostek. * Moment rozpoczęcia podawania preparatów witaminy D noworodkowi donoszonemu należy dobierać indywidualnie. Zależeć on powinien

O wit. D przy karmieniu piersia

Wiem, ze o witaminie d bylo juz sporo watkow. Jako, ze karmie piersia wyczytalam w Pregnancy book, ze powinnam przyjmowac witamine D (400 jednostek) by dostarczyc ja dziecku. Do tej pory mialam kapsulki z Polski. Latwe do polkniecia. Bedac ostatnio na zakupach ogladalam preparaty witaminowe i

Re: niedobór witaminy D 3

Jestem drugi raz w ciąży i nie slyszałam o tym badaniu, ale zwrócę na to uwagę. A co do wit D3 to wczoraj wyczytałam, (co było dla mnie nowością) że kobieta w ciąży już od drugiego trymestru do końca ciąży i przez okres karmienia także powinna przyjmować tę witaminę w ilości 400 jednostek

Re: jak długo podaje sie dziecku wit D?

,000 jednostek na dzien, u dzieci odpowiednio mniejsza. Ma byc o wiele skuteczniejsza niz np. Tamiflu. Oczywiscie, ze mozna przedawkowac, tylko trzeba by tego zjesc wielka butle na raz. Toksycznosc witaminy D3 jest na poziomie.... wody, bo woda rowniez jest toksyczna, czyli trzeba jej wypic duzo. 400tys

witd3 -alfadiol, DHEA -biosteron

monokrome, czy czy dobrze zrozumialam ze oni tam sugeruja ze tabletka 0,25mcg to jak 400 jednostek wit d3?? troche to nieczytelne. "otrzymywali analog witaminy D3 (Alfadiol-1αOHD3, odpowiadający 400 jednostkom witaminy D3) w dawce 0,25 µg na dobę" chociaz znalazlam ze 1

Re: Ile wit. D3 dla dziecka 6,5 miesiąca?

nie wiem czy kazdy ma taka sama wit. d, bo sa o roznym stezeniu. Ja podaje po 1 kropli dziennie tj 400 jednostek. Wg mojego lekarza zeby sie wytworzyla potrzebna ilosc witaminy to dziecko powinno lezec gole na pelnym sloncu bez filtrow przez iles tam godzin.

Re: Ile jest wit D w Nutramigenie?

Witam Jedna jednostka podana na puszce to 40 jednostek, nam mamom znanym. Jeśli dzidzia wypija ok 900 ml mleka dziennie to dawke 400 jednostek dostaje, ale tak naprawdę należy każdorazowo podawanie witaminy D skonsultować z pediatrą!!! Mx

Re: ile witaminy D3 (Vigantol) dla dziecka 18m-cy

"Zapotrzebowanie na witaminę D jest zmienne i zależy od tempa wzrostu dziecka. Do tej pory normalną dawką tej witaminy dla niemowląt, małych dzieci i nastolatków w USA było 200 IU (IU - jednostka międzynarodowa aktywności enzymu). Obecnie jednak lekarze proponują zwiększenie tej dawki dla

Re: Moja walka od roku...a podobno miałam Gravesa

już zbadasz D3 (25 (OH) Wit D3) to internistka może przepisać uzupełnianie w tabletkach, tylko na ogół lekarze zalecają dawki 400-1000 jednostek dziennie, a przy niedoborach (od listopada do kwietnia) należy łykać 2000-5000 jednostek dziennie. Polataj po naszym forum, poczytaj, tu już teraz jest

Re: Wyniki

w T3, a do tego powoduje wypadanie włosów i różne inne wewnętrzne problemy. Uważam, że powinnaś uzupełnić niedobór w trybie pilnym! Nie prewencja falwitem, a leczenie niedoboru dużą dawką żelaza. Podobnie jest z witaminą D3, masz dość niski jej poziom, co niby po zimie jest dość normalne, ale nie

Re: czy podawać witaminę D?

Witam, W Polsce zaleca się profilaktykę krzywicy witaminą D3 w dawce ok 400-1000 jedn /na dobę. W mieszance mlecznej jest średnio ok 50 jedn witaminy /100 ml płynu. Tak więc jeśli będzie Pani podawać jedną kroplę preparatu z witaminą D3 i dokarmiać mieszanką,to nie sądzę by przekroczyła Pani

Re: Vit. D3 a karmienie mlekiem modyfikowanym

Witam, Dawkę wit D3 powinien ustalic pediatra badający dziecko. Generalnie dawka profilaktyczna waha się pomiedzy 400-1000 jednostek dziennie. W mieszance mlecznej jest ok 50 jednostek na 100 ml. Tak wiec przy spozyciu ok 1000 ml dziennie - nie trzeba juz suplementowac witaminy. Przy

Re: witamina D3 i Vibovit

Jedna saszetka Vibivitu zawiera 400 jednostek witaminy D3. To całkiem sporo, zwłaszcza w taką pogodę. Lepiej skonsultuj z lekarzem. A dziecko chore, niedożywione, że podajesz Vibovit? Bo zdrowemu to chyba niezbyt potrzebne? -- Pozdrawiamy Magda i Pawełek (07.11.2003)

Re: proszę o poradę !!

to chyba normalne ze w okresie jesienno - zimowym zalecane jest podawanie witamin, a poza tym przez ostatnie 5 tyg chorowali ze starszym na zmiane, tylko miałam dylemat czy razem z wit D3 bo zalecana jest 400 jednostek a cebion ma 1000..

Re: daję codziennie i piją modyfikowane

Zapotrzebowanie dziecka na witaminę D3 to sprawa bardzo indywidualna. Jedne dzieci potrzebują 400 jednostek na dobę, inne nawet 1000. Jest to uzależnione od wielu czynników (wiek, miejsce zamieszania, czas ekspozycji słonecznej oraz poziom przyswajalności witaminy D3). Mleko modyfikowane zawiera ok

Re: ???Do ktorego miesiaca witamina D3???

Kropelkami nie ma co się tu sugerować ponieważ w jednej kropelce np Devikapu jest 500 jednostek witaminy D3, a w Vigantolu tych jednostek jest chyba więcej. Anyway, każdy niemowlak w Polsce powinien dostawać 400-800j. Lekarze zalecają witaminę między innymi dlatego, że Polska należy do krajów o

Re: Pani doktor, jeszcze raz mleko

Witam! Próbowałam to Pani wyjaśnić, że niestety mleczka zbożowe zawierają niewielkie ilości białka, które jest konieczne do prawidłowego rozwoju Dziecka. Mleko modyfikowane zawiera ok. 52 jednostek vit. D/100ml, dawka zalecana dla Dzieci to 400jednostek/dobę, czyli Maluszek musi wypić ok. 770ml

Re: to straszne

''jak matki faszerują dzieci tą witaminą D'' Straszna to jest krzywica w dzisiejszych czasach. Kiedyś matki były zacofane, uważały, ze najlepsze krowie mleko z rannego udoju, rozrobione wodą a witamin to zbędny luksus. Ileż to młodych ludzi z naszego pokolenia zapłaciło za to krzywicą. Zdawałoby

Re: podawanie witaminy d

1 kropla holenderskiej witaminy D3 zawiera 40 jednostek, czyli zalecane 5 kropli to jedynie 200 jednostek. Dzieci powinny dostawac min 400 jednostek dziennie (chyba, ze duzo przebywaja na sloncu), dawka calkowicie bezpieczna wynosi 800 jednostek dziennie. Nie sadze zebys podajac 200 jednostek

witamina D

, opalających się). Okazało się, że 92% z nich ma poziom witaminy we krwi poniżej 20 jednostek - a więc tragicznie niski. Dodajmy do tego drugi fakt - w ciągu zaledwie 15 minut w czasie kontaktu skóry ze słońcem nasze ciało wytwarza 10 000 jednostek witaminy D. Trzeci fakt - rekomendowane przez organizacje

Re: O witaminie D

krem ochronny. Dieta nie jest idealnym sposobem na zdobywanie witaminy D. W krajach skandynawskich ludzi e biora witamine D latem ze slonca a zima ze zlapanych dzikich ryb (przy okazji dostarczaja mega 3) Tran – lyzeczka zawiera zwykle 400 jednostek witaminy D i zapewne stad pochodzi poglad, ze

Re: witamina D3 i moi lekarze

Noworodek donoszony Łączne spożycie witaminy D z diety i preparatów farmaceutycznych powinno wynosić 400 jednostek. Moment rozpoczęcia podawania preparatów witaminy D noworodkowi donoszonemu należy dobierać indywidualnie. Zależeć on powinien od tego czy matka przyjmowała witaminę D w ostatnim

Re: jak odstawić cycholika?

D odgrywa ważną rolę w przyswajaniu wapnia, a co za tym idzie, zdrowiu kości. Powstaje ona w skórze pod wpływem światła słonecznego. Mimo że wielu ludzi jest w stanie "zaopatrzyć się" w witaminę D w ten naturalny sposób, to jednak - jak wynika z badań - jej wytwarzanie spada u osób

Niestety, położne nie mają racji. Mleko kobiece zawiera jedynie 1.5- 8 jednostek na 100ml- to zdecydowanie za mało! Minimalna podaż dobowa dla zdrowego dziecka to około 400j, dorośli powinni spożywać 800-1000j wit D. Natomiast żeby zapewnić dziecku odpowiednią podaż witaminy D w mleku musiałabyś

Re: Do poczytania-wypowiedzi pediatry

moje dziecko, choć ma półtora roku nie pije żadnego sztucznego mleka Starsza córka (prawie pięć lat) też zażywa wit. D3, od urodzenia, zgodnie z wytycznymi IMiDz z ubiegłego roku, każdy człowiek do zakończenia wzrostu koścca powinien przyjmować ok, 400 jednostek wit D3. (dziewczęta 18 lat, chłopcy 21

Re: jak podawać vigantol?

Nie polecam do buzi - można wkroplić za dużo. Vigantol jest na oleju, nie trzeba go podawać z mlekiem. I pamiętajcie, że jedna kropla Vigantolu to ponad 600 jednostek witaminy D3, a wg najnowszych zaleceń należy podawać 400 jednostek na dobę. -- Pozdrawiamy Magda i Pawełek (07.11.2003)

Re: FAQ - dla nowych uczestnikow forum

. Leczenie kogos z niskimi poziomami witaminy D nie ma sensu. Zwykle pacjenci zaczynaja brac witamine D w dawce 3000-5000 jednostek dziennie. Po uzyskaniu normalizacji (trwa to na ogol kilka tygodni) poziomu zmniejszaja dawke do 1000-2000 jednostek dziennie i kontynuuja tak do konca leczenia i nawet pozniej

Re: czy w takie upały dawać wit.d3?

podaży witaminy D w ilości 400 jednostek pochodzącej z żywności wzbogacanej tą witaminą lub preparatów farmaceutycznych. Działanie witaminy D będzie skuteczne, pod warunkiem stosowania urozmaiconej diety, zawierającej odpowiednie ilości wapnia oraz przy przestrzeganiu zasady aktywnego wypoczynku na

memphis90 napisała: > Niestety, położne nie mają racji. Mleko kobiece zawiera jedynie 1.5- > 8 jednostek na 100ml- to zdecydowanie za mało! Minimalna podaż > dobowa dla zdrowego dziecka to około 400j, dorośli powinni spożywać > 800-1000j wit D. W ten sposob sie tego nie analizuje:)) W

Re: Vigantol - podawać czy nie?????

- dobowa dawka profilaktyczna to 400-1000 jedn /dziennie. W 100 ml mieszanki jest ok 50 jednostek witaminy. Dziecko,ktore zjada ok 800-1000 ml mieszanki na dobe ,moze juz nie wymagac dodatkowej suplementacji witaminy D3 ( musi to ustalic pediatra badajacy dziecko) -- Pozdrawiam

Re: temat bumerang - vit. D3

kiedyś do znudzenia odpisywałam laskom nt przedawkowania wit D3, Teraz już mi się nie chce. Dobowa dawka witaminy to 400-800 jednostek międzynarodowych. więc dość łatwo sobie przeliczyć jaka jest dawka w 2 kroplach vigantolu, plus 3 krople cebion multi i plus mleko modyfikowane i dodatkowo słońce.

Re: Witaminy i ilość posiłków

Witam, Uwazam,że zdrowe dziecko nie wymaga dodatkowej podazy witamin - poza wit D3. W mieszance mlecznej jest ok 50 jednostek wit D3 w 100 ml,natomiast zalecana dawka suplementacji to ok 400-1000 jednostek/dobę. W kwestii jedzenia - schematy zakładaja 3-4 posiłki mleczne,wiec wszystko jest

Re: witamina D

Zalecenia co do podawania wit D są takie,że podaje się dzieciom karmionym piersią 400 jednostek międzynarodowych, a niemowlętom karmionym sztucznie trzeba obliczyć ile zjada wit D w mleku i ew dodać. Wcześniakom podaje się 800-1000 jednostek do 40 tygodnia wieku skorygowanego. To są zalecenia

Re: bilans szczepien przeciw sw. grypie-7 osob zm

udalo kupic na internecie 5000IU. 1mg (colecalciferol) wg zrodel European Pharmacopoeia to 40,000IU (International Unit). 5000IU --> 0.125mg albo 125ug 4000IU --> 0.1mg albo 100ug te dawki sa jak najbardziej OK. A toksycznosc witaminy D3, to 400,000IU/dzien. Wbrew mitom, bo bardzo bezpieczna

Re: vit D3 - wazne pytanie

W Polsce uznaje się za standard suplementację vit D3 u zdrowych niemowląt 400 jednostek/dobę, uwzględniając podaż z mieszankami mlecznymi wzbogacanymi w tę witaminę. Czemu nie jest to konieczne w Angli, tego nie wiem, napewno nie jest to kraj bardziej nasłoneczniony niż Polska, co mogłoby zwięszać

Re: jak podawać vigantol?

magdamroziuk napisała: > Nie polecam do buzi - można wkroplić za dużo. Vigantol jest na oleju, nie > trzeba go podawać z mlekiem. I pamiętajcie, że jedna kropla Vigantolu to ponad > 600 jednostek witaminy D3, a wg najnowszych zaleceń należy podawać 400 > jednostek na dobę

Re: Wit K - dawał ktoś dłużej? Czy nie można?

> Marny przykład- musiałoby dziecko opakowanie mleka dziennie wypijać,żeby z mm p > rzedawkować. Dlaczego marny? Ilość wit D w mm jest tak pomyślana, żeby dziecko dostawało dziennie te 400j. czyli tyle, ile podaje się w kroplach dzieciom kp. Jeśli więc- jak piszesz- nie można przedawkować

Re: CZY 3 KROPLE D3 TO NIE ZA DUŻO?

Drogie mamy i tato. Na temat dawkowania profilaktycznego witaminy d3 pisalam. Odsyłam do postu 763 pt. "D3". Dobowa profilaktyczna dawka witaminy d3 powinna wynosić 400j. Nalezy zatem przeliczyc ile jednostek jest w jednej kropli. Cebion multi rowniez zawiera witaminę d3. Dawka

Re: cebion multi + wit. D?

Norma to 400 jednostek D na dobę, a pamietajże ta witamina jest tez w mleku modyfikowanym - wex kalkulator i policz ile jednostek przyjmuje Twoja Mała - jeżeli duzo więcej niz te 400 jednostek to z czegos trzeba zrezygnować... (Na ulotkach infoamcyjnych jest informacja ile jednostek jest w

Re: czy podawac d3?

Penelinko, dziękuję:)))) Ja tylko dodam, że "r.ż." to faktycznie jest rok życia, natomiast te 400 j.m. jest praktycznie czysto teoretyczne, ponieważ o ile mi wiadomo żaden dostępny w aptece preparat witaminy D nie da się tak dawkować, aby podać dziecku owe 400 jednostek tej witaminy

Re: cebion multi a wit. d3??

Dla zdrowego dziecka do lat 2 dzienna norma witaminy D3 to 400 jednostek, mleczko w każdych 100ml zawiera ich kilkadziesiat więc policz ile wypija Mała mleczka dziennie zobacz na wartościach odżywczych ile jest tej witaminki D3 w Bebiko 2 i juz masz odpoweidź - jak Cebion Multi to nie witamina D

Re: Witamina D3 ile podawać

Witam, Profilaktyczną dawkę wit D3 ustala pediatra indywidualnie dla każdego dziecka. Zalezy to miedzy innymi od masy ciała dziecka,ewentualnego wcześniactwa,sposobu karmienia ,chorób przewlekłych. Srednia dawka profilaktyczna dla zdrowego dziecka waha sie w przedziale od ok 400 do 1000

Re: Korowód PWSZ z katedry po pieniądze z Unii

tygodniowo co najmniej 120 jednostek witaminy A 60 jedn witaminy D 36 jednostek witaminy C oraz 180 jedn. witaminy E Witaminy te są zawarte w 2 produtkach p1 i p2. Ze względu na uboczne szkodliwe działanie witaminy A, należy dosstarczyć co najwyżej 240 jednostek. Zawartość poszczególnych witamin w jednostce

D-Day

rozgrywki w czasie i wydawanie poleceń oddziałom. Dzięki temu walka jest bardziej efektywna, a gracz ma do wykorzystania ponad 60 jednostek.

D-Day to gra, która zawiera tryb rozgrywki dla pojedynczego gracza (3 kampanie) oraz trzy rodzaje rozgrywki w trybie wieloosobowej.

D

D-Day spolszczenie

trakcie lądowania aliantów w Normandii.

D-Day pozwala graczowi na dowolne zatrzymywanie rozgrywki w czasie i wydawanie poleceń oddziałom. Dzięki temu walka jest bardziej efektywna, a gracz ma do wykorzystania ponad 60 jednostek.

D-Day to gra, która zawiera tryb

Strategic Command 2 Blitzkrieg

Wersja demonstracyjna gry Strategic Command 2 Blitzkrieg.

Strategic Command 2: Blitzkrieg jest grą strategiczną, w której gracz może zagrać sześć kampanii obejmujących wydarzenia takie jak inwazja na Polskę oraz Norwegię oraz lądowanie na Sycylii i D-Day. Gracz ma

Strategic Command 2: Blitzkrieg

Wersja demonstracyjna gry Strategic Command 2: Blitzkrieg.

Strategic Command 2: Blitzkrieg jest grą strategiczną, w której gracz może zagrać sześć kampanii obejmujących wydarzenia takie jak inwazja na Polskę oraz Norwegię oraz lądowanie na Sycylii i D-Day. Gracz ma

Panzer Corps Demo

wymienionym okresie, uzupełnione o alternatywne lokacje.

Panzer Corps skupia się na jednostkach, których w grze jest 400. Każda jednostka posiada inne, szczegółowe parametry. Ponadto poszczególni żołnierze zdobywają doświadczenie podczas walk, a ci najlepsi przechodzą do następnych misji.

Zdjęcia - 400 jednostek witamina d