Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Leukocyty w moczu 500

Witam! Może ktoś pomoże, sprawa dotyczy wyników moczu mojej 4 letniej córki. Zaniepokoiło mnie to że mało robi siku, więc oddałam mocz na badanie ogólne. Wyniki wykazały ph 6 i leukocyty 500, pani doktor przepisała Bactrim podawałam 5 dni i znów powtórzyłam badanie ogóle. Wyniki bez zmian leukocyty

Re: Leukocyty w moczu 500

Witam, należy spojrzeć na normę lab. Normalnie ocenia się osad moczu pod mikroskopem, a tu widzę, że jest wynik badania komputerowego, więc może to była norma. Pozdrawiam serdecznie

mam podobnom sytuacje nie wiem czy to podziala ja bym pani polecila lek zurawine tylko ona chyba jest na recepte ja tez mam leukocyty i te rozne bakterie w moczu i zurawina mi bardzo pomaga

Higiena zachowana 100% nawet starałam się łapać ze środkowego strumienia, a labolatorium to świetny pomysł, rano zaniosę do innego ośrodka. Dziękuję

Hmmm...chyba bym powtórzyła analizę, pobrała mocz z zachowaniem megahigieny by wykluczyc zanieczyszczenie, i zrobiłabym to w innym labie. -- http://lb1f.lilypie.com/gkYHp2.png

Re: Jak się pozbyć e.coli z organizmu?

Dziękuję za odpowiedź. W przypadku mojej córki niestety badania ogólne moczu po odstawieniu furaginy zawsze są złe - wskazują na zakażenie układu moczowego. Mocz mętny, leukocyty 500 ul, azotyny dodatnie. Mikroskopowa ocena osadu moczu: leukocyty luźno pokrywają pole widzenia, bakterie obfite

mocz przed badaniem urodymanicznym!

klarowność czysty odczyn 5,00 ciężar właściwy 1,025 białko 30mg/dl cukier nieobecny urobilinogen w normie bilirubina 1mg/dl nitrite + leukocyty 25 Leu/ul erytrocyty 10 Ery/ul ketony nieobecne Osad moczu nablonki płaskie do 10 wpw Leukocyty do 10wpw erytrocyty część.wyług. 1-3 wpw bakterie liczne śluz

Bakterie w moczu

Mam chyba bezobjawowe zakażenie. Bakerii w moczu jest 4300 ( norma do 500), leukocytow 397 ( norma do 39), leukocyty podwyższone mam tez we krwi. Za pare dni idę dopiero do lekarza, czy teraz moge już cos sama zacząć brać, jakaś wit C czy żurawinę? I jak sie leczy takie zakażenie układu moczowego w

suchy,męczący kaszel, gorączka,500 leukocy w moczu

Pomocy. Od m-ca mam suchy, męczący kaszel gorączka ok 38. Ból w klatce piersiowej, Morfologia ok, lecz 500 leukocytów w moczu, rentgen płuc ok. Brałam już antybiotyki, furaginum. Niepokoi mnie ten kaszel, mam chrypkę, zmienia mi się głos a wieczorem to go tracę. Proszę o poradę.

zle wyniki moczu a odstawienie antybiotyku

Prosze o konsultacje mojej 2,5 letniej córeczki. Po zapalenie jamy ustnej doszlo do infekcji drog moczowych leukocyty 500 erytrocyty 25 bialko w moczu dostala antybiotyk osłonę, gorączka minęła antybiotyk zadzialal, ale po 4dawce biegunka...bylo to wczoraj wiec pojechaliśmy na izbe przyjec. Tam

Re: proszę o interpretację wyników

Pani doktor odebrałam dziś kolejny wynik badania ogólnego moczu. erytrocyty wzrosły z 25 to 150. leukocyty nadal na poziomie 500 pojawiło się białko w moczu 62 mg/dl dziecko nadal bez żadnych cech. czy ja powinnam jechać z nim na ostry dyżur? czy może spokojnie doczekać do jutra do wizyty u

Re: Morfologia 11-latka zaniepokojona!

PRZEPRASZAM ze wtracam sie, ale zaraz zwariuje od tych wszystkich porad. Czy moglaby Pani skonsultować moja corke. Po zapalenie jamy ustnej doszlo do infekcji drog moczowych leukocyty 500 erytrocyty 25 bialko w moczu dostala antybiotyk osłonę, gorączka minęła antybiotyk zadzialal, ale po 4dawce

proszę o interpretację wyników

(przy normie do 8) mocz mętny leukocyty 500 (luźno pokrywają pole widzenia) erytrocyty 25 (częściowo wyługowane od 0 do 2 w polu widzenia). Pozostałe parametry w normie. I teraz się matrtwię, co to może oznaczać? Czy to znaczy że jego nerki już moga byc pełne złogów wapniowych i dlatego te leukocyty

Re: Trzymajcie kciuki za mojego synka... :( :( :(

trzymam kciuki.. będzie dobrze :) Może faktycznie mocz źle pobrany. Ja tak właśnie córce kiedyś źle pobrałam i też jej leukocytów chyba 500 wyszło. Zaniosłam drugi mocz do badania i było już ok :) A skoro młody ma temperaturę to może byc od tego.

Pomoc w interpretacji

Witajcie, oto morfologia i mocz 6 letniej córeczki na podstawie której dostała lek na odrobaczanie a poza tym ok. Krwinki białe WBC 4,62 (4,10 - 10,90) Krwinki czerwone RBC 4,24 (3,80 - 5,40) Hemoglobina 12,7 ( 11,0 - 17,0) Hematokryt 34,6 * (35,0 - 50,0) MCV 81,6 (80,0 - 100,0) MCH 30,0 (27,5 -32

Re: Zakażenia układu moczowego

antybiotyk dożylnie. Od 4 lat mama bierze 2 razy dziennie Furagin. Lekarz internista stwierdził, że jest to jedyne wyjście dla mamy. Obecny wynik badania ogólnego moczu (07.03.14 r.): przejrzystość - lekko mętny, ciężar właściwy - 1,006, ph - 8, białko - nieobecne, leukocyty - obecne, krew - obecna, azotyny

Marfologia dziecka

(1-4) * Limfocyty 52 (25-50) * Monocyty 3 (3-8) OB 17 (1-10) Glukoza 82 (70 - 110) Białko ostrej fazy CRP 0,09 < 5,00 Żelazo 113 (37 - 158) Mocz Przejrzystość: niezupełna Barwa: żółta Glukoza: nie

Morfologia córeczki 6 lat - niepokoje się :(

,09 < 5,00 Żelazo 113 (37 - 158) Mocz Przejrzystość: niezupełna Barwa: żółta Glukoza: nie wykryto Bilurbina w moczu:nie wykryto Aceton:nieobecne Ciężar właściwy: 1,015 Odczyn PH 7,0 Białko; niewykryto Urbilinogen: w normie Związki nitrowe: DODATNIE Krew: niewykryto Leukocyty: nieobecne Osad: nabłonki

leukocyty w moczu pytanie

jestem w 32 tyg ciązy wg badania ogólnego moczu Leukocyty z paska 500.00 WBC/ul Mikroskopowy osad moczu Leukocyty:12 do 15 wpw nabłonki płaskie: liczne wpw Lekarz nie zasugerował żadnych dalszych badań kazał mi tylko pić wy wypłukiwać leukocyty , nie przepisał mi żadnych leków. Po przeglądnieniu

ciagłe goraczkowanie i zły mocz,

witam od miesiaca moja córka 3 latka ciagle goraczkuje,wyniki moczu zle,miesiac temu miala e coli w moczu,zakazenie ukladu moczowego/pobyt w szpitalu,po 3 tygodniach znowu goraczka ,wynik moczu dobry i posiew tez,po 3 dniach znowu mocz i wyszedl zły,leukocyty 500,erytrocyty 50.w osadzie moczu

Wyniki analizy moczu

Badanie ogólne moczu: Przejrzystość przejrzysty Barwa słomkowy Ciężar właściwy 1.013 g/ml 1,015 1,030 L pH 6.5 5,0 7,0 N Glukoza nieobecna mg/dl Ketony 5 mg/dl 5,00 N Urobilinogen w normie mg/dl 1,0 Bilirubina nieobecna Białko nieobecne

Wyniki.

/dl Ketony nieobecne Urobilinogen w normie Bilirubina nieobecna Białko nieobecne Azotyny nieobecne Ery/Hb nieobecne Leukocyty nieobecne Osad moczu Nabłonki płaskie nieliczne Nabłonki okragłe 0-1 Leukocyty 0-1 wpw 0 5

analiza moczu u 2 latki

WItam was wszystkich.Mam duży problem ,dzisiaj mojej córce zrobiłam badania moczu i normalnie jestem w szoku : -ph 5,0 -ciężar właściwy 1,005 -białko 100 mg/dl -leukocyty 500 -erytrocyty 50 w osadzie liczne bakterie Byłam w szpitalu lekarz stwierdził, że zapalenia i dał amoksicklav..... Muszę

proszę o ocenę morfologii

,0 50,0 H Monocyty 8,14 % 1,0 6,0 H Eozynofile 1,6 % 1,0 7,0 N Bazofile 0,8 % 0,0 2,0 N Rozmaz krwi met. Schilinga Gran. segmentowane 22 % 25 60 L Gran. kwasochłonne 1 % 1 5 N Limfocyty 72 % 25 50 H Monocyty 5 % 1 6 N OB OB 3 mm/h 2 15 N Badanie ogólne moczu Przejrzystość przejrzysty Barwa

Re: 35 tc i podwyższona temperatura

no i sprawa się wyjaśniła przynajmniej częściowo, po odebraniu wyników badań. W moczu mała rewolucja leukocyty 500 a w osadzie 80-100 i jeszcze azotany. CRP lekko podwyższone 5,75 norma jest do 5. Dzwoniłam do lekarza zalecił antybiotyk swój ulubiony "monural" i stwierdził że w przyszłym

leukocyty w moczu

Przed miesiacem: Dziewczynka 14 m-cy o od 3 dni gorączkowało 38-39'C,Badanie ogólne moczu: liczne bakterie,bez leukocytów - sugestia lekarza, że źle pobrano mocz. Ponownie pobrano mocz, w analizie z analizatora wyszły leukocyty 25/ul a w analizie mikroskopowej leukocyty liczne i bakterie liczne

Re: pomocy w interpretacji wyników

5 w ul Azotyny neg Osad moczu Nabłonki płaskie nieliczne MIN MAX Jednostka wpw Leukocyty 0-1 0 5 wpw

Re: WYNIUKI prosze o pomoc!

5 w ul Azotyny neg Osad moczu Nabłonki płaskie nieliczne MIN MAX Jednostka wpw Leukocyty 0-1 0 5 wpw

Re: Uchowaj nas panie przed taka opieka medyczną.

jednostek leukocytów w moczu,20-30 jednostek krwinek czerwownych w mocz ALT 66 i inne. usg wzmozona ehogonnie watroba, jakiś cień na wysokości poprzecznego wyrostka około 5mm

proszę o analize wyników moczu i porade

-8) leukocyty 500 leuk./ul osad moczu: leukocyty 2-5 wpw CZY WYNIK 500 OZNACZA COŚ BARDZO ZŁEGO? WIZYTE KONTROLNA MAM ZA TYDZIEŃ CZY POWINNAM JA PRZYSPIESZYĆ? -- http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9ht8c5veqe.png

Re: Zauwazylem ciekawa prawidlowosc.

.Proste badanie,który nigdy mi nie robione na zlecenie,zawsze prywatnie OB czy zatem OB----22/44 potem 25/44 to norma pytam. podczas gdy norma w moim wieku <12 więc ile przekroczone. Inne badania to samo. np leukocyty w ilości 500 w moczu i nieiwleka ilosc bakterii.

Wysokie leukocyty w moczu .....

- Neg Leukocyty w moczu 500 WBCs/qL Ciężar właściwy w moczu 1,015 Barwa moczu Yellow kwas askrobiowy w moczu Neg Przejrzystość moczu Clear Nabłonki okrągłe nieobecne Nabłonki płąskie pojedyncze Krwinki białę 6-8 Krwinki czerwone nieobecne Wałęczki szkliste nieobecne Pasma śluzu w moczu

Re: Rumień guzowaty

,8; opuchnięte zaczerwienione kostki. Po badaniach krwi i moczu okazało się Leukocyty 3,87, limfocyty 1,08 ob 22; crp 20,4, ( glukoza, kwas moczowy, rf, potas, kreatynina, k+, bilirub, alat, d-dimery, cpk, komorki LE, echo serca, usg nerek wszystko w normie) mocz bilirubina 1+, białko 1+, moczany bardzo liczne

Re: Kocur zaczal sie zalatwiac ... po mieszkaniu

Kot ma zapalenie pecherza - dlatego dostaje antybiotyk przez 5 dni Weterynarz wysikal go manualnie - troche poszlo TERAZ dla tych co wiedza: (troche nabazgrane ale mniej wiecej) ciezar wlasciwy : 1,026 krew - 250 bilirubina + białko - 100 katony i cukier - neg leukocyty 500 ph 7 leukocyty i krew ma

Re: wyniki badań

mocz -- norma wątrobowe też leukocyty 4,39 norma 6,0 - 9,00 hemoglobina w dolnej granicy ferrytyna 37,50 5,00 148,00 B12 480,00 147,00 1033,00

Re: Flucofast - kilka pytań

-- Mam Pytanie Lekarz mi przepisał Flucofast oraz Cipronex 500 mg ......na zapalenie pęcherza.... Wyniki moczu Nabłonki płaskie pojedyńcze w polu widzenia leukocyty ----pojedyncze w polu widzenia N 0-5 Fakt że mam bóle podbrzusza i kłopot z oddawaniem moczu. bakterie nieliczne. Czy akurat

Trzymajcie kciuki za mojego synka... :( :( :( :(

, leukocyty w moczu 500, erytrocyty w moczu 300, bakterie bardzo liczne. Byliśmy w szpitalu wczoraj, lekarka na dyżurze nam powiedziała że takie wyniki nie są powodem do przyjęcia do szpitala bo nie ma żadnych innych objawów i to mogły być wyniki że źle pobrane, że spod napletka i wogóle nie jest do przyjęcia

Re: lekko podwyzszony poziom leukocytow w moczu i

Hm ja ma leukocytów w moczu 500/ul W poniedzialek ide do lekarza.

przestroga!!! wysoki poziom leukocytów w moczu

Kochane ciężarne! Jeśli tylko zauważycie za wysoki poziom leukocytów w moczu (norma to 20, a ja mam na myśli 100-500), pamiętajcie, że grozi to przedwczesnym porodem, a nawet śmiercią dziecka!!! Tak skończyło się to u mnie... :-( Dostawałam furagin, po którym leukocyty spadaly z 500 na 100. Lecz po

Re: Zakażenie Dróg Moczowych - 1 rok? ! ! !

No i trafiłyśmy do szpitala z ZUM, bo miała leukocytów500 w badaniu moczu, a powinno być ujemne, dodatkowo w nocy dostala wysokiej goraczki az sie cała trzesla od zimnych potów. Do szpitala w nocy i juz nas tam zostawili na tydzien zeby antybiotyk dostala dozylnie. Juz jest ok, ale polecam nie

ZUM bez objawów

tzn.bez gorączki, bólu brzucha, biegunki,braku apetytu. To co mnie zaniepokoiło, to bardzo intensywny zapach moczu po nocy, codziennie piżama musiała być prana, bo tak brzydko pachniała, i czasami szarpanie pieluchy. Zrobiliśmy badanie. Wynik okrutne: bakterie liczne w polu widzenia, leukocytów

Re: wysokie leukocyty w moczu - brak innych objaw

parametry nieprawidłowe to: leukocyty 500 leukocyty w osadzie 20-30 pozostałe wartości są w normach (bakterie 217) mocz był pobierany z nocnika, wcześniej umytego dokładnie mydłem w płynie. dzisiaj pobieram na posiew, już bezpośrednio na płytkę. mała jak napisałam nie gorączkuje, zachowuje się

wyniki,pomocy!!

-3+>=Ca500Leu/uL,OSAD MOCZU- LEUKOCYTY-KRYJA PW?????NIE UMIEM TEGO ROZSZYFROWAC,ERYTROCTY SWIEZE 3-5PWP!!DZIEKUJE ZA POMOC

Re: Uporczywe gorączki.Proszę o pomoc P.doktor/a

Witam Panią doktor. Pediatra zrobiła badanie moczu i wyniki potwierdziły stan zapalny: leukocyty 21 (norma do 15), bakterie 5000 (norma do 500). Córka dostaje ospamox i po dobie gorączka spadła. Teraz jest już dobrze. Za kilka dni robimy kontrolne crp, czynnik reumatoidalny, ob, morfologia z

Re: Krwawienie podczas stosunku

U mnie po pół roku od prawidłowej cytologii i gdybym nie plamiła nie wiedziałabym,ze mam raka szyjki macicy. Dokładnie w kwietniu br cytologie miałam II a teraz co. Nawet byłam z powodu bólow brzucha na SOR 31.08 i miałam leukocyty 25-30 jednostek ilosciowo 500 przy bardzo małej ilosci bakterii w

złe wyniki moczu

Jutro zaczynam 39 tydzien ciązy, wykonałam badania moczu po tyg brania uroseptu i wyniki mnie wystraszyły. Do tej pory nie mialam takich problemów. W osadzie leukocyty liczne, bakterie liczne. w moczu ogólnym leukocyty 500 leu/ ul a białko 6,0 mg/dl. To białko mnie najbardziej niepokoi, wizyte u

Prosze o interpretacje. Czy bardzo sie martwic?

Leukocyty 500 /ul Erytrocyty 50 /ul ujemne Weryfikacja mikroskopowa osadu moczu Nabłonki płaskie: pojedyncze wpw Leukocyty: luźno pokrywają pole widzenia Erytrocyty świeże: 4-6 wpw Erytrocyty wyługowane: 2-4 wpw Bakterie: nieliczne wpw W posiewie wyszła bakteria e.coli 10^5 Wizytę u lekarza

Leukocyty w moczu.

Moja córcia słabo przybierała na wadze-lekarz zlecił badanie moczu-75 leukocytów w polu widzenia. Z posiewu wyszła bakteria E.coli. Kuracja antybiotykowa: Augmentin, Biseptol oraz Furagin i Cebion. W między czasie robiłam kolejne badanie moczu-20 leukocytów w polu widzenia. Dziś, w następnym

Re: Ważę 75

,5 Płytki krwi 338 G/l 125 - 400 MCHC 33,1 g/dl 31,0 - 35,0 MCH 31,0 pg 28,0 - 34,0 MCV 93,6 fl 83,0 - 103,0 Hematokryt 42,3 % 37,0 - 47,0 Hemoglobina 14,0 g/dl 12,0 - 16,0 Krwinki czerwone (RBC) 4,52 T/l 3,50 - 5,00 Krwinki białe (WBC) 6,67 G/l 3,50 - 10

niepokojące wyniki badania moczu

Witam serdecznie wszystkie przyszłe Mamy. Trochę mnie stresuje wynik badania moczu - obfita flora bakteryjna, białe krwinki- 15-18 oraz obecność leukocytów 500/ul. O czym to może świadczyć, czy powinnam się martwić? Czy to zaszkodzi maleństwu? Wizyta u lekarza dopiero za dwa dni.

Re: aniagab - OT

Witam ponownie. Zrobiliśmy też badanie moczu: barwa: żółta przejrzystość: przejrzysty odczyn - pH 5,0 ciężar właściwy: 1,027 glukoza - NORM Białko - NEG Urobilinogen - NORM Bilirubina - NEG Ciała ketonowe - 50,0 mg/dl (norma - negatywny < 5mg/dl) Erytrocyty - NEG Azotyny - NEG Leukocyty - NEG

problem z układem moczowym

Pani Doktor. Moja 4 letnia córka często skarżyła się na ból podbrzusza, zrobiłam badanie moczu, które wykazało poziom leukocytów 25 przy normie <10. Lekarz rodzinny przepisał Furaginum 4x dziennie po pół tabletki przez 4 dni. Piątego dnia płakała, że boli ją już cały brzuszek, a u lekarza przy

Re: Mocz - wyniki, może któraś wie?

Może źle pobrałaś próbkę? Ostatnio moje wyniki bdania moczu tez były nieciekawe. Również były obecne bakterie, nabłonik, moczany i ... 500!!! leukocytów. Mocz był poza tym mętny. Postanowilam powtórzyc badanie drugiego dnia. Jednak przed oddaniem moczu wzięłam porządny prysznic, włożyłam tampon

leukocyty i erutrocyty w moczu

w moczu w normie bililubina w moczu nieobecna azotyny w moczu nieobecne leukocyty w moczu 500 kom/ul erytrocyty w moczu 50 kom/ul Osad moczu: nabłonki płaskie pojedyncze leukocyty d.gęsto.zaleg. erytrocyty świeże 1-3 Prosze

Re: krwawię od miesiąca!

Jeszcze 9 sesji naświetlan. Koszmar. Zrób te badania. Ja mam 8 wyników usg z których wynika,ze ogólnie nic złego sie nie dzieje. Badania krwi. Lekarze nie zwracaja uwagi na badania krwi.Dla nich odchylenia od normy to nic powaznego. Np. OB podwyższone,w moczu 500 jednostek leukocytów,krwinki 25

Re: proszę o analize wyników moczu i porade

To pierwszy nieprawidłowy wynik moczu, nie wiem czy to oznacza już,że mamy problem z układem moczowym czy jednorazowa przypadłość? Posiew tak jak pisałam robiłam po pierwszym złym wyniku gdy leukocytów było 20-30 wpw i bakterie, wyszły e coli 10 do 4 i wrażliwośc na leki z tej grupy do której

prosze o interpretację wyników badan

masa hemoglobiny MCH 26,2qg Srednie stężenieHGB w krwinceMCHC 33,2g/dl płytki krwi PLT 500K/uL limfocyty% 55,8% MXD %12,0% neutrocytyNEUT 32,2% stopeń rozrzutu RBC RDW-CV 13,8% rozrzut wielkośći płytek krwiPDW 8,0 fL średnia objętość płytki krwiMPV 7,9 fL udział dużych płytek krwi P-LCR 9,7 % mocz

leukocyty i fosforany w moczu - prosze o pomoc/

reszta w normie lub negatynwna PH 7.00 Leukocyty 500 ( nie ma norm podanych) Osad moczu: fosforany bezpostaciowe pole usiane i nic nie wiem. pomóżcie proszę

zmiana zapachu moczu

potem clootrimazol 500mg. po przerwie znowu zrobiłam bad moczu i wyszło ok, poza leukocytami - tym razem ok.34 U/l przy normie do 15 U/l. zapach czasem jest cały dzień, czasem raz czy dwa. mam kamicę nerkową i też jakiś czas temu zauważyłam że wydalam piasek (od czasu do czasu). nie wiem czy teraz

Pani Dr - 14 mcy i niepokojący rozmaz krwi

.01.2012 Badania wykonane z uwagi na znaczne zwiększenie ilości oddawanego moczu. Bardzo martwi nas poziom granulocytów i leukocytów w obecnym rozmazie. Morfologia krwi Leukocyty 9,3 tys./ul (6,0 – 17,5) Erytrocyty 4,6 mln/ul (3,9 – 5,1) Hemoglobina 12,7 g/dl(10,1 – 13,0) Hematokryt 37,8 % (30

Re: Uchowaj nas panie przed taka opieka medyczną.

WYMAGANYCH BADANIACH. TK WYKAZUJE GUZA 70X45X34MM. BYŁAM BADANA 2-KROTNIE PER CECTRUM W 2011R. NIKT NIE WYCZUŁ GUZA,ROBIONO USG I NIC. MAŁO TEGO DOKŁADNIE 31.08 BYŁAM W SZPITALU NA SOR I TEZ NIC NIE WYKAZAŁO USG A 500 JEDNOSTEK LEUKOCYTÓW W MOCZU ORAZ KRWINKI CZERWONE OKOLO 30 PRZY MAŁEJ ILOŚCI BAKTERI NIE

Kolejne wyniki krwi

.0-5) Badanie moczu: SG - 1.02 ph - 5 LEU - neg NIT - neg PRO - 15 GLU -norm KET - neg UBG - norm BIL - neg ERY 25 / ul Barwa słomkowy Osad moczu nabłonki płaskie - POJ.WPW Leukocyty - POJED. W PREP. Erytrocyty świeże - 1-3 WPW Czy Pani Doktor mamy się czym martwić i jakie wyniki powinniśmy zrobić teraz kiedy

Re: Leukocyty 0-2 czy to w normie?

Oczywiście. W stanach fizjologicznych dobowe wydalanie krwinek białych (leukocytów) z moczem wynosi od 1 500 000 do 2 500 000. Przy badaniu osadu moczu liczba krwinek białych nie przekracza 5 w polu widzenia (wpw). -- Karola Staś Staś ma …

Re: Leukocyty w moczu

Enter wcisnęłam!!! Moja 11 miesięczna córeczka miała robione usg i wyszło, że ma poszerzone miedniczki nerkowe. Zrobiłam badanie moczu i wyszły leukocyty- 500. Czy to dużo??? Co to może oznaczać?

Re: leukocyty w moczu, brak gorączki

Niestety chyba jednak ZUM :( Od wczoraj mała gorączkuje, ogólnie ma objawy typowej infekcji związanej z zabkowaniem. Ale, że drugi mocz dał te same wyniki, 500 leukocytów, w osadzie 30, 210 tys bakterii, poszłam do pediatry, na wszelki wypadek. Obejrzała dokładnie srom i niestety mała ma bardzo

Re: O co warto wypytać na ostatniej wizycie u gin

Robiłam w tamtym tyg posiew bo miałam 500 leukocytów i brałam 10 dni Nystatynę dopochwowo a po niej znów 500 leukocytów, więc zrobiłam posiew ale chyba wszystko w porzo bo opis: "Brak wzrostu drobnoustrojów". Za kilka dni znów zrobiłam badanie moczu i leukocytów było 25 ale znowu

leukocyty w moczu, brak gorączki

witam moja 15mczna córcia ma w moczu z wczoraj leukocyty. wartości z wyników nieprawidłowe to: leukocyty 500 leukocyty w osadzie 20-30 ilośc bakterii to 217 więc w normie z tego co wyczytałam dzisaij powtórzylismy mocz, jutro robimy posiew poza tym nie ma żadnej gorączki, zachowuje się normalnie

wyniki morfologii i moczu poza normą

witajcie! jestem w 7tc i odebralam wlasnie wyniki morfologii i moczu, ktore mnie zaniepokoily. oto one: MXD% % 2 Norma: 3 - 12 NEUT% % 77 Norma: 45 - 70 Mocz: Leukocyty (m) leuk./?l 500 Przejrzystość mętny + liczne fosf.bezp. czy ktoras z Was umie je zinterpretowac? czy moga wskazywac na

Martwię się o wyniki- ketony, pH, Limfocyty i inne

Witam, We wtorek córka (15 miesięcy) miała robione badania krwi oraz moczu. Martwię się odebranymi dziś wynikami, a wizytę u pediatry mamy dopiero we wtorek w przyszłym tygodniu... W moczu wyszły podwyższone Ketony oraz Ph, w krwi podwyższone monocyty, limfocyty oraz neutrofile poniżej normy. Może

Wyniki posiewu i ogólnego - o co chodzi?

dnia rano. Wieczorem pierwsza dawka antybiotyku, a rano zaniosłam mocz do laboratorium. Z jednej próbki wykonano obydwa te badania i w ogólnym wyszło białko - 141 mg/dl krew - 250 ery/ul leukocyty - 500 leu/ul nabłonki płaskie - poj. wpw bakterie - nieliczne wpw w posiewie: po 48 godzinach posiewy

Re: zioła

. Ciśnienie w normie i puls taż . To znaczy 110-130/70-80 1.teresa 21.03.11, 13:59 Odpowiedz mocz -- norma wątrobowe też leukocyty 4,39 norma 6,0 - 9,00 hemoglobina w dolnej granicy ferrytyna 37,50 5,00 148,00 B12 480,00 147,00 1033,00 Re: wyniki badań 1.teresa

Proszę o interpretację wyników badań.

, że pediatra zdiagnozował zapalenie gardła), apetyt bardzo dobry, samopoczucie również, węzły chłonne szyjne niepowiększone. Zalecono w poniedziałek podawanie antybiotyku Amotaks 500mg/5ml co 12 godzin po 5ml - nie podałam. Dziecko w roku 2011 przyjęło bardzo dużo antybiotyków, bez żadnych badań. Od

Re: mycie chlopca do posiewu

Tak, u nas napletek schodził bardzo wcześnie, już w 7 miesiącu i zawsze przed pobraniem moczu odciągamy i myjemy dokładnie pod napletkie. Kiedyś tego nie zrobiłam i wyszło 500 leukocytów... Na drugi dzień, po umyciu pod napletkiem wyszło leukocytów 5-6. -- Pozdrawiamy Magda i Pawełek (07.11.2003)

złe wyniki badania moczu

witam! jestem w 36 tyg ciazy!dziś odebrałam swoje wyniki badania ogólnego moczu i sa nastepujące: w opisie- leukocyty 500 w osadzie-nabłonki wielok.( liczne w polu widzenia) leukocyty (obecne w polu widzenia w il 4-6-2-4-3- 2...pojedyncze skupiska) Erytrocyty(1

proszę o poradę- wyniki moczu

ilości 10-14 moczany bezpostaciowe bardzo liczne bakterie liczne w polu widzenia dzis po kuracji 10 dni ciphinem 500 1 tabletki co 12 godzin zaniosłam mocz do kontroli boje się najbardziej tego białka i wyługowanych oraz tych moczanów. Mocz był spieniony czy to oznacza ze dalej w moczu jest białko

badanie moczu - interpretacja wyników proszę

glukoza - neg ph 6.5 ciężar właściwy 1.020 leukocyty +++ 500 WBC/uL dodam, ze to był 3 dzień kiedy udało sie złapac mocz, gdzie przez 3 dni miała zakładany woreczek na noc a ten woreczek wkładałam potem do jałowego pojemniczka i po ok 2 godz zawiozlam do badania..czy to moze miec wpływ na ten wynik

proszę o poradę- wyniki moczu

ilości 10-14 moczany bezpostaciowe bardzo liczne bakterie liczne w polu widzenia dzis po kuracji 10 dni ciphinem 500 1 tabletki co 12 godzin zaniosłam mocz do kontroli boje się najbardziej tego białka i wyługowanych oraz tych moczanów. Mocz był spieniony czy to oznacza ze dalej w moczu jest białko

wyniki moczu:(((

ilości 10-14 moczany bezpostaciowe bardzo liczne bakterie liczne w polu widzenia dzis po kuracji 10 dni ciphinem 500 2 tabletki co 12 godzin zaniosłam mocz do kontroli boje się najbardziej tego białka i wyługowanych oraz tych moczanów. Mocz był spieniony czy to oznacza ze dalej w moczu jest białko

Re: Re;Wyniki- Iza pomóż!!!

Mam wynik ogólny moczu -leukocyty 500, nabłonki poj. płaskie, dość liczne kryształy szczawianu wapnia. Nie ma wyniku posiewu, bo cos hoduja i bedzie wiadomo w poniedziałek. Iza powiedz- dobrze czy źle??? OLA

Bardzo prosze o pilną interpretację wyników

Córcia 5 lat po wielu infekcjach dostała skierowanie na wyniki, Dodam że 1,5 tyg temu skończyła serię 2 tygodnie amoksiklav - zmiany w płucu oraz bakteria hemopfiluz w gardle. OB 5 MM BILIRUBINA CAŁK 0,21 CRP 5,0 AMINOTRANSFERAZA ALANINOWA 20 U\L ASPARAGININOWA 26U\L IGE 27,8 LEUKOCYTY WE KRWI 4,500

prosze o pomoc..

ilości 10-14 moczany bezpostaciowe bardzo liczne bakterie liczne w polu widzenia dzis po kuracji 10 dni ciphinem 500 2 tabletki co 12 godzin zaniosłam mocz do kontroli boje się najbardziej tego białka i wyługowanych oraz tych moczanów. Mocz był spieniony czy to oznacza ze dalej w moczu jest

Re: Uporczywe gorączki.Proszę o pomoc P.doktor

Pani doktor. Są już wyniki badania moczu: leukocyty21 (norma do 15), bakterie 5000 (norma do 500). Reszta ok. Teraz zrobię posiew, by zobaczyć, czy ospamox jest dobrym antybiotykiem. Co do morfologii z rozmazem to nie dostałam skierowania do tej pory a i na izbie nikt jej nie robił badań ogólnych

Analiza moczu leukocyty itd! POMOCY!!!

Hej, 34 tydzień strasznie spuchłam, stopy mam jak banie, nie mogę zginać palców u rąk. Myślałam, że to przez upały. Dziś odebrałam wyniki analizy moczu i: leukocytów mam 500/ul nabłonki wielokatne bardzo liczne wpw leukocyty luźno i w skupiskach moczany bezpostaciowe liczne wpw Help!!!!!!!!! Co

Re: Bakterie w moczu a szczepienie

Mocz pobierany do jałowego pojemniczka z zachowaniem wszystkich zasad mycia, łapania strumienia itp. Mam ksero wyników: Barwa słomkowy Przezroczystośc mętny Ciężar właściwy 1,005 ph 7 Leukocyty 500Leu/ul Azotyny pos Białko neg Cukier neg Ketony neg Urobilinogen w normie Bilirubina neg Erytrocyty

Wyniki badań moczu tydzień 35 ?!

Ciężar 1.020 Leukocyty 500/ul Erytrocyty 10/ul Odczyn 6 Komórki drożdży liczne w polu widzenia; Nitki grzybni bardzo liczne w polu widzenia; Bakterie liczne w polu widzenia. Lekarz prowadzący ciąże powiedział mi tak: No co ja mogę ? Prosze jeść furagine, tak to już jest w ciąży ! Szlag mnie

jestem zrozpaczona

, wierzgając nózkami. pognałam rano oddać mocz do badania. niestety wyniki były porażające. w moczu wykrto 500 leukocytów, 75 białka i 250 erytrocytów. w osadzie leukocyty 30-38, erytrocyty 12-15 i nieliczne bakterie. czekam na posiew a włączyliśmy ospamox. nie wiem co może oznaczać taki wynik, bo starszak

Chca jutro szczepic mimo 38,5 goraczki i wynikow..

ujemna ujemna Ciała ketonowe ujemne ujemne Urobilinogen 0,2 mg/dl 0,2 — 1,0 Azotyny nieobecne Leukocyty ujemny Barwa zółta Przyjrzystosc przejrzysty Krew ujemny C1 Mikroskopowy osad moczu Nabłonki płaskie pojedyncze poj

Czy podać antybiotyk?

1,010 /1,005 — 1,030 Białko ujemne /ujemne Glukoza ujemna /ujemna Urobilinogen 0,2 E.U./dl <= 0,2 Bilirubina ujemna /ujemna Ciała ketonowe ujemne Leukocyty mało /ujemne Azotyny ujemne /ujemne Krew ujemna /ujemna Mikroskopowy osad moczu Nabłonki płaskie pojedyncze w.p.w. pojedyncze Nabłonki

Re: śladowe ilości leukocytów w moczu u 2,5 latki

A właśnie że mogą - synek jak miał 7 miesięcy miał pobrany mocz. Napletka nie odciągaliśmy. Leukocytów wyszło tyle, że pokryły całe pole widzenia (500!). Na drugi dzień, po wizycie u lekarki, która odciągnęła napletek (okazało się, że ładnie schodzi) i umyciu pod napletniem, po leukocytach śladu

sprzeczne w. krwi i moczu. Jest infekcja czy nie?

Pani Doktor, ostatnio synek 8-miesięcy miał zrobiony komplet badań. Wyniki są jak dla mnie dziwne, bo z jednej strony w moczu wyszły azotyny, leukocyty 100 i liczne bakterie, a z drugiej w badaniu krwi wyszło crp 0,07; Liczba neutrocytów 1,08 x10´3/ul przy normie 1,5 - 8,5 LYMPH# 2,74 x10

morfologia i badania moczu a wątroba

,5% (zakres referencyjny 25,0 - 40,0) monocyty 11,2% (zakres referencyjny 2,0 - 12,0) eozynofile 3,4% (zakres referencyjny 2,0 - 4,0) neutrofile 57,7% (zakres referencyjny 50,0 - 70,0) bazofile 0,2% (zakres referencyjny 0,0 - 1,0) jeśli chodzi o badanie moczu wyniki są następujące: barwa żółta ciężar

Re: Za dużo białych krwinek w moczu :-((((

Moja córcia słabo przybierała na wadze przy naturalnym karmieniu. Lekarz zlecił wykonanie badania moczu-75 leukocytów w polu widzenia. Kolejne badanie: posiew wynik: bakteria E.coli. Terapia: Augemntin, po niej liczba leukocytów zmniejszyła sie do 20. Kolejna terapia: Biseptol, Furagin i Cebion

Re: jak szybko może powrócić zum?

a co jeśli posiew wyjdzie bez wzrostu bakterii? do tej pory było 3 razy e.coli tyle że za pierwszym razem wrażliwe na 10 atybiotyków teraz tylko na 2. mało tego na 5 dni przed szpitalem wynnik moczu bez zmian a potem w ciągu kilku dni leukocyty 500 erytrocyty 300 crp 90, gorączka 40 i e

posiew i badania moczu, interpretacja wyników.

PH =8, leukocyty już 500, a posiew tak samo: pałeczki coli 10 do szóstej. W usg wszystko dobrze, w pęcherzu 25 ml moczu. I teraz konsternacja. Lekarz, który skierował nas na usg i na drugie badanie moczu stwierdził, że jest wszystko ok. Że u dziecka jałowo jest ciężko pobrać mocz i że nie ma się

Wyniki badań - prośba o interpretację

- czyli nie podwoiła i nie potroiła wagi, ogólnie słabo przybiera, ale też do niedawna poza piersia bardzo mało jadła. Zaczęła jeść trochę lepiej od jakiegoś tygodnia. Oto wyniki badań, z góry dziękuję za poświecony czas i interpretację! MOCZ: - ciężar właściwy 1,01 - PH 7 - leukocyty, azotyny, białko

wynik moczu - interpretacja

oto wczorajsza probka moczu: ciezar wlasciwy: 10-20 pH 6 leukocyty 500 azotyny ujemny bialko 75 mg/dl glukoza, ciala ketonowe, bilirubina ujemne urobilinogen w normie erytrocyty 250/ ml komentarz: barwa: zolty, metny analiza soadu: nablonki plaskie: nieliczne leukocyty: luzno pokrywaja cale pole

Wada ukł.moczowego czy ?

podczas mikcji, wstrzymywanie mikcji. Mocz ogólny do wyparzonego i wyjałowionego nocnika (wiem wiem ale inaczej nie chciała w ogóle siusiać, wstrzymywała - leukocyty 500-podany furagin i badanie po dobie, ze środkowego strumienia leukocyty 25(6-8-10),białko 25,erytrocyty 10. -furagin na 10dni W

leukocyty - 500/ul

cześć mam prośbę napiszcie co o tym wyniku sądzicie , może miałyście podobny badanie ogólne moczu: leu- 500/ul , leukocytu 30-40 wp , dość liczne bakterie mam wizytę u lekarza na 4 lipca , ale trochę się niepokoję czy to nie jest grożne dla dzidzi ( 31 tydzień )

Anemia i wyniki z moczu- proszę o poradę:)

poradę: Wyniki: Crp: 5,47 (norma do 5,00) Leukocyty:11,1 (norma 3-6) Erytrocyty: 4,15 (3-6) Hemoglobina:11,3 (11-17) Hematokryt:34,9% (24-45) MCV: 84,1 %(74-95) MCH 27,2 ( 27-31) MCHC 32,4 płytki krwi: 293X10 (140-440) rozmaz met. manualną: Podzielone:45% Kwasochłonne: 2% Limfocyty:53% Mocz

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zapytaj ekspertów

Zdjęcia - 500 leukocyty w moczu