Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Calperos 500

CZy Któraś z Was słyszała może po co lekarz każe podawać 2-letniemu dziecku CALPEROS 500-WAPNO, przy tzw. rozwolnienieniu-śmierdzące, rozmazane kupy? Przepraszam za dokładny opis....Może ktoś się już z tym spotkał?

CALPEROS 500

Dziewczyny, jestem na diecie beznabialowej, od kilku miesiecy jem Calperos 500 zeby uzupelnic diete w wapn i juz po raz kolejny farmaceutka podczas kupowania tego preparatu twierdzi, ze to preparat dla chorych na oteoporoze. Czy jem zly preparat? Powinnam zmienic? Na jaki? --

Re: ni moge dobrac dawki

cały czas biore suplementy zelaza :) do tego calperos 500 2 tabl wit d 1000j i 5 tabletek magnezu

Re: Calperos 500

Rozumiem,że podajesz ten calperos tylko w przypadku biegunki, bądź brzydkich kup, ale nie cały czas?

Re: Usunięta tarczyca i przytarczyce - ciężko żyć

Hashitess - jem dużo nabiału - białe sery, twarogi, jogurty są codziennie w moim jadłospisie. Ogólnie bardzo lubię nabiał. Muszę chyba dołożyć calperos, może 500 i zobaczę co się będzie działo. Tylko jak długo nerki to wszystko wytrzymają. Jeśli chodzi o glukozę, to diabetolożka uważa, że ci bez

Re: Witamina D3 i jej uzupełnianie

Zapomniałem dodać, że do ostatniej dawki D3 lekarz zalecił mi Calperos 500 (200 mg, węglan wapnia). Do tego od ponad tygodnia zażywam Vigantoletten 1000 (zapisany przez rodzinnego) jeden raz dziennie, ale czuję, że podczas oddawania moczu piecze mnie trochę cewka i nie wiem czy ten preparat czasami

calperos 500 kapsulki-jak podajecie?

Jeremi pije juz tak niewiele bebilonu, ze musimy suplementowac wapn. mamusie, ktore podaja calperos, prosze, powiedzcie mi jak najlepiej to robic - czy zawartosc kapsulki wymieszac z jedzonkiem, z jakim, czy dawac ze sniadankiem czy obiadem etc. dzieki! -- zona wierszoklety, matka wierszoplety

Re: suplementacja wapniem dla dzieci na diecie

miałam polecenie podawać Calperos 500 długo, jeżeli nie uda się wprowadzić do diety innego produktu wzbogacanego wapniem np. mleko ryżowe z wapniem, albo mleko sojowe - 200 ml dziennie mieliśmy przestać podawać w momencie kiedy tez uda się wprowadzić do diety kawałek sera żółtego raz dziennie

Re: calperos 500 kapsulki-jak podajecie?

do polkniecia? to takie male dzieci potrafia polykac? ja sie raczej nie odwaze na cos takiego... -- zona wierszoklety, matka wierszoplety

Pani Doktor-Podawanie wapnia, b. ważne dla mnie!

wapniem, całość powinnam jej pewnie podawać w formie aptecznej. Mam pytanie: 1).jakie jest dzienne zapotrzebowanie na wapń w jej wieku? Wyczytałam gdzieś, że ok. 700mg, czy tak? Kupiłam syrop, ale tam jest 114mg w 5 ml., więc dużo bym musiała jej tego syropu dawać . 2).Kupiłam więc calperos 500mg, ale

ja zgodnie z rada dr.Z 2x dziennie po pół kapsułki (otwieram i wsypuję) z posiłkiem mamy prawie 1,5 roku

Re: tuz przed operacja

nie dolega. wogole czuje ze te moje objawy nasilaja sie wieczorem tak jakby poklady hormonu sie wyczerpywaly. czy tak moge brac leki? 7.00 Letrox 10.00 calperos 500 + wit. d 1000 12.00 zelazo i wit.c 14.00 calperos 500 17.00 calperos +wit. d 20.00 magne b6 2tab musze tez brac leki na zatoki. mam

No i skąd te > wapno ona czerpie to ja niewiem chyba z mięsa? bo nabiał wcale nie jest najlepszym źródłem wapnia, tzn. ma go oczywiście dużo, ale jest w formie słabo przyswajalnej prze organizm, o wiele łatwiej przyswajalny jest np. wapń z zielonych warzyw

Przecież nasze dzieci mają prawie 4 lata. Młoda od dawna dostaje wszystko w pastylkach. Ostatnio nawet nie chce nic do popicia. Młodemu bym pewnie nie dała bo on wszystko gryzie i międli, ale starszym.... :-))) Kruffa

Dziewczyny a jak to jest z tym poziomem wapnia u waszych dzieciaczków? Bo moja miala teraz bilas 4 latka i badałam jej wapno - ma w górnej granicy , pytałam się (poraz kolejny lekarki) czy podawac wapno , a ona że nie - nie ma potrzeby bo jak podamy to mogą sie zrobić kamienie na nerkach..No i do

Re: Hashimoto z boreliozą - pomocy!

Dzięki za odpowiedź :) w tej chwili sumplementacja wygląda taK: D3 - Devikap 10 kropli po 500jm wapń - calperos 400mg vigor ferrum 200mg magnex 2x375mg cynk B-complex: 2x1tabl: B6 1,4 mg, B12 - 2,5 µg kwas alfa-liponowy > > Lekarz zaordynował Ci zastrzyki z tej wit. bez oznaczenia

Re: Hashimoto - ogrom wątpliwości, proszę o radę!

> Ile > to razem z tą D3 z wapniem? 800 j.m. z wapniem plus 4x 20.000 j.m. Vigantol, o ile dobrze to zinterpretowałam sczytując z opakowań... Kromko chciałam tylko wyjaśnić, że troszeczkę pomyliłaś się w tych obliczeniach:-) 1 kropla Vigantolu to 500 j.m. witaminy d3 4 krople to 2000 j

odretwiale wokol ust i w stopach mrowki. tak wiec suplemetuje tak od dzis na nowo 7.00 letrox 9.00 calperos 500 i d-vitum 2000j 11.00 magne b6 2tab do obiadu zelazo 17.00 ca i d3 20.00 magnez 3tab w piatek mam endo i bede ja zadreczac pytaniami. a na srode mam gastroenterologa bo chce zrobic te badania na

utwierdzam sie w przekonaniu ze bede sie leczyc sama. Owszem endo mnie zbadala, usg, ekg i dala skierowanie do kliniki endn w poznaniu bo trzeba mnie dokladnie przebadac. A tam zeby mnie przyjeli to poczekam pewnie dlugo. a tak mam brac Letrox 100 calperos 500 3x magne b6 2tabl na wieczor

Re: Jak przyjmować witaminki?

Dawki dla osoby o Twojej wadze: magnezu 550mcg dziennie a wapnia 1100mcg dziennie. Podzieliłabym to na dwie dawki. - wapń calperos 1000+calperos 500 + d3 - po min. 2 godz. magnez (slow-mag 4 tabletki) Wieczorem do kolacji taka sama dawka wapnia, a po conajmniej dwóch godzinach, najlepiej tuż przed

Jak przyjmować witaminki?

Czytając objawy tężyczki utajonej - to niestety praktycznie wszystkie jej objawy mnie dopadły, bez diagnozy lekaża w ciemno jestem w stanie powiedzieć że również to gó**o mnie trapi. Kupiłem witaminek całą siatę, ale jak to wszystko ze sobą łączyć? -Witamina D3 5000ui -Calperos 500 (wapno

eutyrox 75 vigantolen 1000 x1 (jak trzeba to x2) calperos 500 x2 (jak trzeba to x4) magne b6 x2 tardyferon fol x1 spojrzała tez na wyniki moczu i kazala lykac urosept i wizyta u nefrologa.

Re: Interpretacja wyników

będę łykać calperos 500 i magnez też w mniejszej niż wcześniej dawce (chyba było już jak dla mnie za dużo bo zaczęły sie pojawiać biegunki). Zrobiłam też ferrytynę, żelaza nie łykam od dość dawna i wynik niezbyt piękny - niecałe 11% ale tardyferon mam i od jutra się z nim zaprzyjaźniam od nowa. Teraz

Re: interpretacja wyniku niedoczynność/nadczynnoś

monruper napisała: > Co to jest odpowiednia dawka? > łykam 3-4 sztuki slowmag (po d3 z calperos) od kilku miesięcy. Mam wrażenie, że > nadal organizm gromadzi wodę i z wypróżnianiem znów ciężej. Natder łyka 6 SlowMagów - ja też tyle brałam i to jest dobra i forma (chlorek magnezu), i

karku. Ogólne zmęczenie. Przerywany sen. Dawka euthyroxu 112,5 2 x dziennie calperos 1000 1 x dziennie alfadiol 100 2 x dziennie magnezin 500 luty: TSH 0,407 norma 0,270 - 4,200 Ft3 3,03 norma 2,00 - 4,40 42,92% Ft4 1,24 norma 0,93 - 4,70 40,26% Wapń 8,55 norma 8,80 - 10,20 Magnez 0,86 norma 0

Re: Harmoniak, wątek osobisty

magnezu to nie wchłania się D3. I znów z mojego własnego podwórka: w momencie kiedy niedoczynność upośledziła znacznie wchłanianie, wapń spadł u mnie do poziomu blisko dolnej granicy, włączyłam wapń - calperos 500, wapń trochę urósł ale potem znów zaczął spadać, włączyłam więc calperos 1000 - ale poziom

Re: Jakie apteczne suplementy wapnia?

Calperos 500 1 kapsułka dziennie. Taką dawkę ustalił mójn alergolog dla mojego 3 letniego synka i 6 letniej córeczki.Moja Pani Doktor z kolei twierdzi obrazoburczo, że dzieci nie muszą pić mleka ;) Ważny jest wapń w przetworach mlecznych (twaróg, jogurt, ser zólty), o ile dziecko może. Za zaczęłam

Re: Dieta eliminacyjna - errata

A co do leków: Synek od urodzenia przyjmuje wit.D w kapsułkach typu twist off. Od 3 dni podaję mu zamiast niej Vigantoletten 500 (na roztworze wodnym). Ja przyjmuję (od urodzenia synka) witaminy Pharmaton Matruelle, a od 2 tygodni suplementuję wapń kapsułkami Calperos 1000.

Próbuję sobie właśnie jakoś rozplanować te moje tabsy i uznałam, że tak jest optymalnie, możecie zerknąć, proszę?: - 5.40 rano, po przebudzeniu Euhyrox; - 6.30 Debretin + probiotyk; - 7.00 śniadanie a do niego D3, potem calperos 500; - 11.00 drugie śniadanie, do niego Essentiale Forte; - 15

Dobry wieczór Zrobiłam w ubiegłym tygodniu badania (z przyczyn ekonomicznych te droższe muszą poczekać) i wygląda to tak: TSH 3,760 norma 0,270 - 4,200 FT3 2,73 norma 2,00 - 4,40 /30,42%/ FT4 1,10 norma 0,93 - 1,70 /23,08%/ żelazo 97,0 norma 50,0 - 170

Re: Wapń w diecie bezmlecznej

Mnie pediatra zalecił (i ginekolog zaakceptował) calperos 500 3 x dziennie, po posiłkach. Biorę od 4 miesięcy i czuję się dobrze, wyniki też prawidłowe.

Re: Jakie apteczne suplementy wapnia?

Calperos 500 jest od 7 rż. Jak podajesz to 3 latkowi? Wysypujesz zawartość kapsułki? Ktoś kiedyś pisał o Vibovicie. Ale vibovit jest od 4 rż. Córka od początku miała tak ułożoną dietę, by zawsze było dużo produktów bogatych w wapń i do tego dochodziła szklanka mm. I jakoś suplementacją nie

Re: kto na diecie bezmlecznej stosował calcium 50

Ja biorę Calperos 1000. Jestem na diecie bezmlecznej od ponad pół roku. Jesli boisz sie brać Calcium 500, to spokojnie mozesz kupic sobie to co ja biorę. U nas wszystko jest ok, wiec polecam. Pozdrawiam :)

a ile tego Calcium Gluconicum dziennie?

ja bralam wczesniej calperos 500 i 1000 a teraz maz mi kupil wlanie Calcium Gluconicum i nie pisze ile tego nalezy brac. doradzcie.

i probiotykami. Jest naprawdę dużo, dużo lepiej. Planowałam gastroskopię w tym miesiącu ale chyba poczekam chwilę bo: po pierwsze mój przewód pokarmowy czuje się znacznie lepiej, po drugie: bez większych sensacji zażywam od trzech tygodni Calperos 500 codziennie na mój niski wapń, biorę też d3 1000

Re: do mam na diecie bezmlecznej

ja biorę calperos tabletki jak karmiłam w ciągu dnia to brałam calperos 1000 odkąd ograniczylismy się do rano i wieczorem calperos 500 1 tabletkę dziennie można w aptece zamówić takie blaszane wielkie puszki po 100 lub 200 tabletek wychodzi dużo taniej a mąż się smieje, że łykam anaboliki ;-) pzdr

Re: Czy można Calperos zamiast sinlacu?Mleka nie

Wszystkie mieszanki uczulaja,nawet neocate okazało sie koszmarem.A mozesz zdradzic ile kapsułek podawałas Córce i w jaki wieku,oczywiscie bez osłonek.CZy to było calperos 500 czy 1000. DZięki.

Re: BIOARON C wróg czy sprzymierzeniec homeopatii

dzięki. to znam, ale mało tam wapnia. jest jeszcze calcium gluconicum. teraz podaję coś takiego (zawartość kapsułki) www.i-apteka.pl/product-pol-1360-CALPEROS-500-x-30-kapsulek.html 1, 2 kapsułki, z przerwami. lekarz zlecił calcium vitrum, ale forma jest nie do przyjęcia.

Re: Przeszczep przytarczy , gdzie???

sporego gruczolaka chirurg przeszczepił mi moje własne przytarczyczki. Po zabiegu jedynie przez kilka dni brałam Calperos 500. Operowana byłam w Warszawie. Pozdrawiam, lucky

Re: Moja walka o normalność.... guz, rak, hormony

lekarze każą mi ją zmniejszyć :) Endokrynolog zleciła mi Vigantoletten 1000 w dawce 1 tabl. dziennie, ja biorę dwie i odkąd tak robię skończyły się u mnie kiepskie nastroje. Poza tym biorę wapń (CALPEROS 500 raz dziennie, więcej nie daję rady chociaż przydałoby się bo wapń mam wciąż poniżej normy

Re: Nowa na forum ze starą chorobą. Wyniki.

Jestem po wizycie u endo-gin. Bardzo się cieszę (oby nie przedwcześnie), bo dostałam Novothyral! Mam brać połówkę 75 z Eythyroxem 25. Nie za malo tego Eythyroxu? Poza tym: Zwiększona dawka żelaza (sorbifer 2x1, biofer 2x1) Zwiększona dawka magnezu (slow mag z wit b6 3x2) Wapń (Calperos 2x1000

Re: Chyba zaczynam mieć obsesję... HELP!

Wapno najlepiej czyste, bez żadnych dodatków typu vit C/D bo te połączenia wg niektórych lekarzy szkodzą i raczej nie musujące, bo wszystkie musujące leki mają dużo sodu (dzięki niemu musują) a sodu wiadomo i tak się ma w nadmiarze i powoduje zatrzymywanie wody. Mi ginekolog poleciła Calperos. W

Baaaaardzo poproszę ten przepis

dietę sama się porządnie posypię. Ten Prolaciv nie ma napisane nic o mleku, jak np. Trilac, więc myślałam, że będzie ok. Widziałam w aptece tylko Calperos 500 (=200mg wapnia) i Calperos 1000 (=400mg wapnia).

Re: Czy bierzecie jakieś witaminy?/Karmię 2 lata.

karmie 13 miesiecy w uzgodnieniu z moim lekarzem biorę codziennie witaminy dla karmiacych (różne firmy na zmianę, teraz przykładowo Prenatal) dodatkowo biorę wapń najpierw Calperos 500 (1 tab dziennie), ale ostatnio ginka poradziła, żebym brała takie rozpuszczalne (w tabletkach musującyh), bo

Re: jaki jecie wapń przy skazie białkowej Waszego

Mi pediatra polecil wapno w tabletkach do polykania - Calperos. Sa dwa rodzaje: z wiekszym i mniejszym "ladunkiem" wapnia. Ja przetwory mleczne mam w diecie: nie mam wycofac, a jedynie ograniczyc, wiec kupilam tabletki slabsze (500) i lykam jedna dziennie.

Re: Jaki preparat wapniowy polecacie?

Ja Calperos 500 - 3 kapsułki dziennie. -- <a href="tickers.tickerfactory.com/ezt/d/2;10716;30/st/20051012/n/Marta/dt/6/k/ecbb/age.png" target="_blank">tickers.tickerfactory.com/ezt/d/2;10716;30/st/20051012/n/Marta/dt/6/k/ecbb/age.png</a>

Re: Preparaty witaminowe dla mam dzieci ze skazą

wchłanianie wchłanianie wapnia,o przedawkowanie sie nie bój-można śmiało brać do 1000j/dobę. A jeśli sie boisz to jest Calcium 500,Calperos 500, Calperos 1000,Ostram 0,6 i 1,2g(w proszku) i Vicalvit (tabl do ssania, 500mg wapnia, bez D3). Dane z aktualnego Pharmindexu. Pozdrawiam!

Re: czy dajecie wapno alergikom?

nie dawaj broń boże syropu, musujące też sobie odpuść, kup Calperos 500 i podawaj po pół kapsułki rano i wieczorem - kapsułka ma kolor niebieski, a w środku jest biały proszek o smaku tartej kredy szkolnej - pycha :))) tak zaleciła nam najlepsza dr Zawadzka i małemu nic się po ty nie dzieje, a

suplementacja wapniem

poniewaz jestem na beznabialowej diecie probnej (na poczatkowym etapie poszukiwan przyczyny wysypki u terazjuz trzymiesieczniaka), wymyslilam calperos 500. Nie mam czasu leciec do lekarza.Ile tego? 3 razy po 2 tabletki?? (tyle maks w pisza o dawkowaniu), jedna tabletka ma 500 mg WEGLANU WAPNIA

Czy można Calperos zamiast sinlacu?Mleka nie jemy.

Zastanawiam sie nad uzupełnieniem wapnia w diecie 8 miesiecznej córki.Sinlac uczula.Lekarz zaleca sinlac i calcium pantothenicum 0,25.Ale chyba to za mało bo dziennie powinno być ok.800mg, gdyby tak zastąpić sinlac wapnem calperos 500.Czy mozna takiemu maluchowi dać 2 lub 3 kapsułki dziennie

Re: Dieta karmiącej czyli niedługo zwariuję

Na tak restrykcyjnej diecie byłam jak karmiłam starszaka - teraz przy Tosi tez jestem na diecie, ale nie aż tak ubogiej. Jeśli boisz sie o swoje zęby i kosci mozesz łykać preparat z wapniem: Calperos 500 - zażywałam go karmiąc Kubę i teraz też. Doradził mi go mój gin i pediatra moich dzieci. A

Re: wypryski na malutkich policzkach

Musisz poszukać w aptece. Z tego co pamietam Calperos ma kapsułki 500 i 1000 mg. Tylko te (tak dla świętego spokoju) łykałam bez osłonek (wysypywałam proszek). Jest też wapno o nazwie Vitarum lub coś takiego. Może któras z mam ci podpowie, bo ja nie karmię od roku, wiec już zapomniałam :-) Kruffa

Re: Co oprócz wapna i wit na diecie bezmlecznej?

Preparaty wapnia które wymieniacie są bezskuteczne jeślli nie przyjmuje sie jednoczenie witd D3 (bez niej wapń sie nie wchłania) Polecam ostercal albo Vitrum Calcium - mają po 500 mg wapnia elementarnego i ok. 200 j. wit.D3. Calcium Gluconicum czy wapno musujące mają bardzo mało wapnia. A dzienne

Re: JUSTY! -- wapno, pliz!

> Z tabletek- Calperos 500 lub 1000mg. a z preparatów złożonych może > być np. WMC (wapń, magnez,cynk) firmy Walmark lub Calmazin firmy Puritan's > Pride. Dzięki Ci bardzo. Kupię sobie pewnie WMC, Walmark wydaje się być niedrogą firmą. Mam nadzieję, że w wieku 30 lat to wystarczy dla

Re: Mleko ryzowe, owsiane - jakiej firmy?

razu w kartonie +Ca)lub jesli czyste mleko ryzowe to dodawalismy Calperos 500 (wapno)... wlasnie Rice Dream jest czyste, jest tam tylko ryz, olej roslinny i w tym z wapniem, 0,3% glonów morskich jak pamietam... jak zmienilismy alergologa na dr.Z z W-wy jak uslyszala, ze jestemy na ryzowym

Re: Jak rozpuścic lacidofil?

- wrzucam do sinlacu (jak Calperos 500, które w żaden sposób nie da się rozpuścić w wodzie :))) jaska

Re: jak zawadzka leczy candidę?

jestem zachwycona dr Z - żaden lekarz nie spojrzał na Antka tak całościowo, poza tym mój Antek od czwartku jest innym dzeckiem, a póki, co podaję mu tylko calperos 500 i maśc robioną do nosa - a jego niepokój minąl, a skóra po posmarowaniu tridermem, zgodnie z zaleceniem jest prawie idealna

Re: MŁODZIEŃCZE IDIOPATYCZNE ZAPALENIE STAWÓW (MI

poruszać . Wyniki ma prawie w normie OB – 13 robie je co miesiąc , a co do Arechiny sama jej odstawiłam bo miała zawroty głowy i mdłości . Leki ma już obniżone od poniedziałku do piątku ma Magne B6 , Calperos 500 , i Alfadiol , tylko w sobotę i niedziele dostaje Sulfasalazine EN , Acidum folicum

Re: jak postepowac po oparzeniu przez meduze?????

Meduz jest dużo gatunków każda troche inaczej parzy. Poważnie to jeżeli możesz to idź do lekarza. Jeżeli nie ma w pobliżu lekarza to wypij wapno. Najlepiej takie musujące, 2-3 razy dziennie po 500mg. Jak nie masz musującego to trochę mniejesze dawki np wapna wzmacniającego kości np calperos

Pani doktor: zęby/niespanie/pocenie się/nowa dieta

jedzeniu z piersi bardzo poci mu się główka (aż mam mokry rękaw, a on włosy). 4) Jest uczulony na mleko krowie, więc ja też nie jem nic krowiego i biorę uzupełniająco Calperos 500 3xdziennie. Poza tym podajemy 1 kroplę d3 codziennie. Waga i wzrost ok (urodzeniowa 4370 i 60 cm, teraz tzn. 6,5 miesiąca ma

Re: czy mogę mieć niedoczynność przytarczyc?

CALPEROS 500 mg najmniejsze opakowanie około 10.00 złotych. Możesz zrobić Ca,Mg,K o ile rodzinny będzie chciał Ci dać skierowanie. Poproś rodzinnego o skierowanie do endokrynologa na NFZ, to wtedy za badania tarczycowe nie będziesz płacić,o ile endokrynolog uzna za stosowne robić badania

Re: wapn z magnezem

Odpowiadam dość późno, ale dawno nie zaglądałam na forum. Jesli jeszcze nie rozwiązałaś tego problemu podaję co poleciła dla mojej 2,5 letniej wówczas córki znana na forum alergolog dr Zawadzka. Podawałam i podaję raz dziennie wapń w kapsułkach Calperos 500, Plivy Kraków dodany np

Nowe wyniki

25 i 50 (od miesiąca), - od wczoraj znów biorę Tardyferon (tydzień nie brałam i zrobiłam wyniki, wcześniej brałam 3 miesiące; wiem, że powinnam odczekać 2 tyg, ale już nie chciałam ze względu na pogarszające się samopoczucie), - Calperos 500 (od miesiąca), + leki na zawroty głowy (Buvasodil 2

Re: Tężyczka..........

Mój endokrynolog zlecił mi po pierwszym niewielkim ataku tężyczki /która raczej wynikła z jednoczesnego przyjmowania wapnia z cynkiem/ proszki wapniowo-magnezowe w opłatku robione na receptę. Od tego czasu nie miałam już nigdy ataku tężyczki. Natomiast, gdy przyjmuję Calperos /nie ma w nim tych

Re: Osteogenon,wapń w ciąży,ktoś bierze?

Jestem w 11 tygodniu ciąży. Biorę wapń zarówno w tabletkach (calperos) i musujące (sandoz 500) ale to dlatego, że mam wycięte 3 przytarczyce (została mi jedna) które są odpowiedzialne za gospodarke wapniowo- fosforanową i od roku mam niedobory wapnia. Na pewno bez ograniczeń można stosować dietę

Plywajace, zielone, sluzowate kupki u 2m. dziecka!

). Wszystkie badania wyszly poprawnie, kal fizjologiczny. Kazano mi podawac wapn Calperos 500 3xdzinnie i lakcid 2xdziennie po pol ampulki oraz trilac 1x dziennie po pol ampulki. Ale poprawy nie ma. Dziecko ma silne kolki i bardzo wodniste sluzowate kupki. Dodam jeszcze tylko, ze objawy skorne zaniknely i

plywajace zielon kupki od tygodni - rece opadaja!

). Wszystkie badania wyszly poprawnie, kal fizjologiczny. Kazano mi podawac wapn Calperos 500 3xdzinnie i lakcid 2xdziennie po pol ampulki oraz trilac 1x dziennie po pol ampulki. Ale poprawy nie ma. Dziecko ma silne kolki i bardzo wodniste sluzowate kupki. POMOCYY!!!!!!!!!!

Re: zawroty glowy i kolatanie serca

badanie krwi dobre,pozniej POZIOM ELEKTROLITOW we krwi no i wyszlo ze ponizej normy .Od 1,5roku przyjmuje magnez , wapn /slowmag B6, Magne B6 , Wapn Calperos 500 lub 1000 / i jest poprawa niskie cisnienie mialam zawsze,pozwalam sobie na jedna filizanke kawy ale wtedy robie "krok do tylu "

Re: JUSTY! -- wapno, pliz!

alergii wapno ma nieduze znaczenie- to raczej taki środek uświęcony tradycją, ale na "prawdziwą alergię" nieco za słaby (no, chyba, że w zastrzyku). z preparatów musujących moze być Calcium 300 (cytrynowe). Z tabletek- Calperos 500 lub 1000mg. a z preparatów złożonych może być np. WMC (wapń

Re: Oddam leki...

, 2* 100g, data ważn. 04.2008-oddam 8. cocouline (choroba lokomocyjna, lek homeopatyczny) 28 tabl. z 30szt., ważny do 12. 2006-oddam 9. flegamina (tabl. po 8 mg) 16 z 20 tabl. wazny 10.2007-oddam 10. calperos (wapń w kapsułkach po 500 mg) 25 szt. z 30 szt., ważny do 02. 2007-oddam 11. Euphyllin

Plywajace, zielone, sluzowate kupki - POMOCY!!

). Wszystkie badania wyszly poprawnie, kal fizjologiczny. Kazano mi podawac wapn Calperos 500 3xdzinnie i lakcid 2xdziennie po pol ampulki oraz trilac 1x dziennie po pol ampulki. Ale poprawy nie ma. Dziecko ma silne kolki i bardzo wodniste sluzowate kupki. Dodam jeszcze tylko, ze objawy skorne zaniknely i

Re: znowu zapalenie oskrzeli.Bańki nie pomogły:-(

Marimer i tym nawilżaj dziecku nosek ja bym też dała wapno - ale nie w syropie , tylko w kapsułkach (oczywiście bez osłonki, najlepsze Calperos 500, bez dodatków - wsypujesz do jedzenia i z głowy) u nas po wprowadzeniu wapna jest lepiej ja daję mojemu rocznemu synkowi 2 razy dziennie po pół kapsułki rano

wit. D, wapń, kupki.

dziennie. Przyjmuję więc Calperos 500 mg dziennie, a ostatnio Calperos 1000 mg na dobę. Ale w ulotce jest napisane że 1000 mg węglanu wapnia odpowiada 400 mg jonów wapnia. Proszę o poradę ile tabletek dziennie powinnam przyjmować, czy jest to dobry preparat dla kobiet karmiących i czy powinnam

Re: USG-ZMIANY TORBIELOWATE/ZAKRZEPICA/OSTEOPENI

ostateczność - i fakt regenerują ubytki ale zmieniają też strukturę kości, które potem mogą stać się bardziej łamiliwe! Zrobił mi kolejne badanie na D3 - na wynik czekam (już 2 tyg a będzie po 2 m-cach) bo chce mi zaaplikować wit D3 właśnie - póki co zalecił mi branie calperos 500 (dostępne bez recepty) 1

Re: jak długo trzeba łykac wapno po operacji

Proszę bardzo: tarczycę miałam usuniętą w grudniu 2004 r., a poziom wapnia ustabilizował mi się dopiero teraz. Objawy tężyczki miałam tylko tuż po operacji, zażywałam calperos 3x1000 i co 2 tyg. robiłam sobie poziom wapnia. Bardzo wolno wzrastał. Kiedy w maju 2005 byłam na leczeniu radiojodem

Re: 5latek nie może pić mleka

...), do której mój syn już przywyknął. Pigułek niestety nie udało się uniknąć. Podaję mu wapń w kapsułkach w postaci preparatu Calperos500. Poza tym robię to właściwie o czym pisały już wcześniej mamy - staram się trzymać jak najbardziej urozmaiconą dietę mięsno - warzywną. Synek je też dużo suszonych

Re: jak zawadzka leczy candidę?

robi wapno, które zleciła dr Z - daję 2 razy dziennie po pół kapsułki calperos 500 pewnie wszystko razem daje tai super efekt, a maść do uszu od dr Z chyba działa, bo od trzech dni Antek nie ciągnie się za uszy jestem w siódmym niebie, dosłownie rewelacyjny postęp, dlatego chyba wybuduję pomnik dr Z

Re: Ile wapnia???

raczej wątpię. Ja przyjmuję 2x Calperos 1000 (rzeczywista ilość wapnia w 1 tabletce to 400 mg) i 250 mg wapnia w Materene. Czyli wychodzi ok. 100% wapnia w postaci "sztucznej", do tego wypijam ze dwie szkanki mleka, zjadam trochę sera, czyli akurat w sam raz. Jeśli przyjmujecie preparaty wapnia

Re: co uczula mojego 8 m-cznego synka????????????

z tego co piszesz - błędów jest mnóstwo, dosłownie aż boję się, ze coś przegapię, a nie wiedomo, co najbardziej szkodzi twojemu dziecku, ale po kolei: - wapna w syropie nigdy nie dawaj, jak chcesz dawać wapno to kup w aptece Calperos 500 i dosypuj do jedzenia dwa razy dziennie po pół kapsułki

Re: Osteoporoza - jaki lekarz?

morskimi. A wapno łykałam do terj pory Calperos 500. Ciekawe, co pwie lekarz, jak poproszę o skierowanie?

Re: SIERPIEŃ 2004

wapnia to kup sobie Calperos 500 i bierz jedną tabletkę dziennie (jest bez recepty i kosztuję ok.8 zł.30 tabl.) Na razie również nic mu nie wprowadziłam nowego do jedzenia bo znowu w nocy pojawiają się problemy brzuszkowe tzn. po karmieniu zaczyna się prężyć i puszczać bączki.Nie bardzo wiem od czego

Zdjęcia - calperos 500