Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

13 tc, ciśnienie 140/75 - za wysokie?

Wczoraj lekarz mi zmierzyl i mialam 140/75, pytal, czy sie denerwuje i mowil, ze jest wysokie i zebym je kontrolowala. Wczesniej badalam sobie ze 2 razy i bylo nizsze, ok 110/60. Moze faktycznie bylam zestresowana przed USG. Jak czesto powinnam je kontrolowac? Nie mam aparatu w domu. Wizyte mam

Re: witam, moje wyniki;-)

wyniki. generalnie mam niskie ciśnienie, ale za wysoki puls rzędu 95 spoczynkowego. Przez 3 dni miałam ciśnienie 97/78, 107/75 i puls 70-80, a dzisiaj ciśnienie 140/85 i puls skakał od 98 do 115. Głowa mnie tak bolała jakbym na kacu była. I od 3 dni non sto śpię, a już było nawet nawet.

Re: 13 tc, ciśnienie 140/75 - za wysokie?

Ciśnienie w ciąży warto kontrolować. Ja dzięki temu wyłapałam braki w jodzie i potasie - ciśnienie zaczęło wariować, co było efektem niewystarczającej pracy tarczycy. Kup ciśnieniomierz naramienny, to wydatek ok 100zł, ale moim zdaniem warto.

Re: ciśnienie 140/75

Masz na granicy normy. nadciśnienie będzie powyżej 140. Mnie z takim ciśnieniem lekarka kazała mierzyć w domu co pare godzin i zapisywać wyniki. W domu miałam idealne a jak przychodziłam na wizyty to zawsze mi skakało w górę :) Po kolejnej wizycie zatrzymano mnie w szpitalu, stwierdzono naciśnienie

To wartości graniczne. Na razie wystarczy pomiar 2x dziennie. Może Pani założyć dzienniczek a wynik pokazać podczas wizyty.

to nie jest jeszcze niebezpieczne ciśnienie, szczególnie, ze 2 wartosc nie jest az taka wysoka, ale oczywiscie warto kontrolowac, mój lekarz twierdzi, ze niepokoic się juz trzeba jeśli druga wartosc przekroczy 90

Wszystko juz napisane a od siebie chciałam dodać tylko, że mierząc w domu czy w przychodni u koleżanki zawsze mam dobre a na wizytach do 160/100-lekarz przestał mi mierzyć i pyta tylko o wyniki z domu:-)

Najlepiej kontrolować 3 razy dziennie i jak będzie wysokie to iść do gina. A jak nie, to i tak kontrolować, ale na spokojnie ;) Można mierzyć w poradni lub w niektórych aptekach. Zorientuj się czy jest taka apteka koło Ciebie :) Najlepiej wykonywać pomiar na tym samym sprzęcie. Pozdrawiam

wyniki padły :(

wróciły objawy niedoczynności wiekszośc z pierwszego postu biorę obecnie letrox 100 odpusciłam może ze 2 tyg.żelazo i D3 Tsh 1,617 (0,27-4,2) FT4 75.70% FT3 8.25% WBC -krwinki białe 5,64 (3,5-10,0) RBC - krwinki czerwone 4,59 (3,9-5,2) HGB -hemoglobina 13,3 (11

skaczące ciśnienie

Pani Kasiu i Drogie Mamy. Jestem w 15 tygodniu ciąży i mam problemy z ciśnieniem. Na ostatniej wizycie miałam 165/75, a dwa tygodnie wcześniej 175/80. Lekarz zalecił kontrolę ciśnienia w domu. Przez okres trzech tygodni z ciśnieniem było różnie. Jednego dnia było normalne 115/70, a drugiego dnia

Re: :)

przez ostatni tydzień schizy na tym punkcie. Obsesyjnie o tym myślę i jak mam mierzyć ciśnienie to się cała trzęsę, w związku z czy pierwsze mierzenie to jakieś 140/145/85 puls 100-115!!! Potem chwila uspokojenia, oddech i po 15 min ciśnienie 120/70 puls 75. Nic nie mówicie - staram się już z tym

Re: Zelazo oslabia dzialanie tyroskyny?

Jeszcze coś chciałbym dodać "11 kwiecień 2012 ft3 36% ft4 87% TSH 1,54 (E75, zrobiłam badania bo zaczęłam się źle czuć, puls ok 110, poszłam nawet do jakiegoś endo ale to była kompletna porażka)" oprócz pulsu podniosło mi się ciśnienie do ok 140 na 90 czułam ucisk w klatce przy wydechu

Re: nadciśnienie ciążowe przed połową-jak się czu

USG była jednak innego zdania, zaleciła regularne mierzenie ciśnienia (3 x dziennie), badanie moczu i nerek. Zrobiłam te badania, nerki wyszły OK, ale pojawiło się po raz pierwszy białko w moczu. Dotąd ciśnienie w ciąży miałam w okolicach 130-140/80-90. Wiedziałam, że muszę być czujna, bo już wartości

Wysoki poziom androgenów, tarczyca, poronienie

75 g glukozy) 101 mg/dl norma: < 140 - Sód w surowicy 139 mM/l 135 — 145 - Potas w surowicy 4,5 mM/l 3,5 — 5,5 Cześć wyników z lutego 2014: - Czas protrombinowy INR 1,03 0,80 — 1,20 Wskaznik protrombinowy 97,0 % 80,0 — 120,0 Czas ­ 15,8 sek 11,0 — 13,0 - Czas

Wysoki poziom androgenów, TSH, glukoza, poronienie

75 g glukozy) 101 mg/dl norma: < 140 - Sód w surowicy 139 mM/l 135 — 145 - Potas w surowicy 4,5 mM/l 3,5 — 5,5 Cześć wyników z lutego 2014: - Czas protrombinowy INR 1,03 0,80 — 1,20 Wskaznik protrombinowy 97,0 % 80,0 — 120,0 Czas ­ 15,8 sek 11,0 — 13,0 - Czas

Wysoki poziom androgenów, TSH, glukozy, poronienie

Re: Postojowo - ale bez zniechęcenia

Strasznie masz wysokie to spoczynkowe. Ja bez ćwiczeń miałem 75 przy prawie 150 kilogramach! Co ciekawe ciśnienie tętnicze mimo otyłości olbrzymiej (miałem BMI 48!) nie przekraczało 140 / 80. Teraz spadło do 135 / 80.

co teraz??

Niestety mam problemy ze zwiększeniem dawki juz przy 75 Letroxu. Po 3 tygodniach stosowania na zmianę 50 i 75 mam ogromne bóle głowy i zwiększyło mi się ciśnienie. Nagle cisnienie skoczyło z 110/70 do 140 na 90 i teraz generalnie już nie bardzo wiem co mam dalej robić.??? Pozdrawiam

Re: niskie ft4 wysokie ft3,prośba interpreatcja w

witam po długiej przerwie w wątku, mam takie pytanie przez okres 3 miesięcy przyjmowała preparat prenatal probaby z jodem w dawce 150 ug to było od maja do lipca dziennie mam dawkę 75 ug euthyroxu dodatkowo brałam kilka leków od ginekologa ( bromergon, duphaston, clostilbegyt, vitaminum b6) i

Re: Szybki wzrost ciśnienia. Gestoza?

miałam stopy i kostki jak balony a ciśnienie 120/75 w tym tygodniu nie mam żadnej opuchlizny, za to ciśnienie 130/90, 130/100 ;). -- http://www.suwaczki.com/tickers/4rtkvlriie1mg8qn.png www.pajacyk.pl/

Re: wysoki androstendion

75 g glukozy) 101 mg/dl < 140 Cholesterol: Cholesterol całkowity w surowicy 179 mg/dl stezenie optymalne:<200 mg/dl stezenie graniczne:<200-239 mg/dl stezenie wysokie:>240 mg/dl Triglicerydy w surowicy 79 mg/dL < 150 Cholesterol HDL w surowicy 56 mg/dl > 45 Cholesterol LDL w

Moje wyniki... i co dalej.

Od 5 lat choruje na Hashimoto. Zakładałam już wątek odnośnie mojej walki o b12, ale nie było tam mowy o wynikach tarczycy. Postanowiłam prosić o pomoc w ustaleniu dawki, czuje się kiepsko, mam niskie ciśnienie krwi max. 110/60 puls nie przekraczający 60, czuję się osłabiona, mam mdłości, problemy

Re: piątek

Ja nadal jestem w dwupaku. Dzisiaj na ktg trafiłam na inna, miła lekarz. Chciała mnie zostawic w szpitalu by mierzyc mi ciśnienie bo miałam 140/90. Za chwile jednak spadło i zadecydowała, ze nie ma sensu mnie jeszcze trzymać, ale gdyby znowu było takie mam przyjeżdzać. Póki co spadło do 128/75

Wzrost ciśnienia krwi - 31tc

Witam, Od jakiegoś czasu obserwuję wzrost ciśnienia krwi. Wcześniej wynosiło 90-100/60, teraz zdarza się nawet 130/75. Białka w moczu nie ma. Czytałam że o zatruciu ciążowym świadczy nie tylko wzrost powyżej 140/90, ale jak się wcześniej miało niskie, to nawet to moje 130/75 jest nieprawidłowe

Do mam z nadciśnieniem

Witam serdecznie wszystkie mamy, poszukuję mam które jeszcze przed zajściem w ciążę leczyły się na nadciśnienie tętnicze. Obecnie jestem w 10tc. Od samego początku biorę lek Dopegyt najpierw 1tabl.ale ciśnienie było na granicy 140/90. Od miesiąca 3x1tabl. ciśnienie 120/135 na 70/83, puls 68-75

Wahania ciśnienia w ciąży

Mierze sobie codziennie ciśnienie, nie o tej samej porze, bo nie mam takiej możliwości za bardzo, ale zazwyczaj popołudniu lub wieczorem. Ciśnienie jednak nie jest równomierne. Bywa 117/76, następnego dnia 106/65, a następnego 120/75. U lekarza miałam 140/75, ale to chyba ze stresu, bo w domu

Wyniki hormonów - proszę o pomoc

(te które mogłam): Aldosteron w DZM 13,7 (2,1-18,0) Kortyzol w DZM 135 (38-208) Kortyzol krew rano 14,17 (6,2-19,4) Kortyzol krew wieczorem 5,82 (2,3-11,9) Sód 140 (135-147) Potas 4,3 (3,9-5,2) Estradiol 46,0 (12,5-166) LH 4,0 (2,3-12,6) FSH 4,63 (3,5-12,5) testosteron 0,75 (0,22-2,9) DHEAS 190

Re: Mój osobisty wątek założony z bezsilności :(

pulsu podniosło mi się ciśn > ienie do ok 140 na 90 czułam ucisk w klatce przy wydechu i duszności - normalni > e mam ok 115/75 na siedząco ( mam ortostatyczne spadki ciśnienia i chyba nadner > cza do zbadania? ) eeeee, nadnercza masz dobre bo wcześniejsze poziomy hormonów to potw. właśnie

Skoki ciśnienia u małego dziecka.

Witam serdecznie. Sprawa dotyczy mojego syna - rozpoczeło się krwawieniami silnymi z nosa na początku tygodnia, laryngologicznie bez zarzutu - w środę pediatra zmierzyła ciśnienie synowi okazało się że ma 140/90, w domu ciśnienia podobne, najniższe w ciągu dnia 130/80, a po zaśnięciu 70

Re: Sertagen a tarczyca i nadnercza

Ja zaczęłam od 1/3 tabl trittico, potem 2/3, az po tygodniu doszłam co całej. A z efectinem próbowałam znowu, 5-6 h po 1/3-1/2 kapsułki (resztę wysypywałam) 37.5 serce waliło jak opętane, ciśnienie skakało z 90-100/60-70 do 130-140/80. A przedtem latami funkcjonowałam na efectinie 75

Re: test obiążenia glukozą

wachania ciśnienia od bardzo niskiego po 140/98, podobnie jak u Asicy bodajże są poprostu wynikiem stresu. Wysokie ciśnienie mam zawsze u lekarza :/ A w domu niskie. Pozdrawiam. -- http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/10285.png

Nadciśnienie w ciąży, ale chyba nie gestoza?

Dziewczyny mam do Was pytanie jak do specjalistów, tudzież specjalistek. W poprzedniej ciąży 7,5 roku temu miałam tak mniej więcej od połowy 8-miesiąca problem z ciśnieniem - nie był on jakiś gigantyczny, bo nie miałam więcej niż 140/95, ale był. Poza podniesionym ciśnieniem miałam stwierdzoną

Re: cisnienie krwi

140/90 to jest granica normy. U lekarza zwykle mam ciut niższe albo ciut wyższe ni ż 140/90, a w domu mam max 115/75. Najlepiej, gdybyś regularnie mierzyła ciśnienie w domu.

Re: Która wartość ciśnienia ważniejsza w ciąży?

Czesc, ja mam podobną sytuację, jestem w 17tc a od 10 tyg. kontroluje co dzień ciśnienie bo własnie mam średnio 140-155/70-75. Lekarz też powiedział ze wazniejsze jest dolne - ze jak mi skoczy powyżej 90 to zaczniemy się martwić, a na razie mam po prostu mierzyć raz dziennie dla kontroli. I tak

Nadmorskie wariacje

Witajcie! Piszę ze zbombardowanej jodem nadmorskiej miejscowości ;) Potrzebuję Waszej pomocy. Codziennie budzę się w nastroju całkiem znośnym, biorę prysznic i zaczyna się akcja z sercem. Ponieważ od jakiegoś miesiąca (jakoś tak w każdym razie) mam, jak na siebie obniżone ciśnienie (średnio 117/75

Serducho

Witajcie! Piszę ze zbombardowanej jodem nadmorskiej miejscowości Potrzebuję Waszej pomocy. Codziennie budzę się w nastroju całkiem znośnym, biorę prysznic i zaczyna się akcja z sercem. Ponieważ od jakiegoś miesiąca (jakoś tak w każdym razie) mam, jak na siebie obniżone ciśnienie (średnio 117/75

Re: Glukoza 146?

Dokładnie tak miałam. Później test na 75g i wyniki 86, po 1h 185, po 2h 101. Nie wskazywało to bezpośrednio na cukrzycę, ale ponieważ jestem... hmm... duża i do tego zdarzało mi się mieć wysokie ciśnienia (parę razy 140/85) położnik wraz z diabetykiem stwierdzili, że lepiej stosować dietę "

Re: "Wykrzywienie" twarzy - jaka przyczyna?

W napadach herxów wywala mi ciśnienie-pogotowie mnie zbierało z dywanu przy 260/140!!Po herxie-spada..Teraz oczywiście mam dorażne leki na to..Normalnie nie przekraczam 120/75..Także łzawi mi oko;rusza się lewy policzek;a w czasie herxów-rusza się cały obwód ust..Nie rezygnuj z podejrzeń o

Ciśnienie tętnicze krwi

wartości granicznych 140/90 w domu. U lekarza mam zazwyczaj takie samo lub niewiele wyższe - od zawsze mam nadciśnienie białego fartucha. Mam w domu ciśnieniomierz i mierzę ciśnienie kilka razy dziennie, zazwyczaj jest ono w okolicach 120-125/75-80. W pozycji leżącej 110/65. Puls w granicach 90/min

Re: Znakzapytania16

widzenia, nogi z waty, serce w gardle, wylądowałam na pogotowiu, srodki uspokajające i do domu ( w szoku byłam, nigdy mi się nic takiego nie zdarzyło, niczym się nie zdenerwowałam) Tydzień potem - kolejny atak, na pogotowiu błagałam o pomoc, bo myslałam, że umieram, ciśnienie ok, puls też, dali mi

Istne wariactwo!!!

tego,że musiałam brać ketonal,żeby podnieśc się z łóżka i zaprowadzić dzieci do szkoły i przedszkola.Miałam podwyższone ciśnienie,wyglądałam okropnie,po prostu na chorą osobę.Odebrałam część wyników.Okazało się że: b12- 190 (norma 191-663), kortyzol 39.07 (norma 6.2-19.4), anty TSHR 5.6 (norma 0.1-1.75

Re: Czy tak musi być?

Euthyrox.Nie czuję się jednak za dobrze. Tendencja do wzrostu ciśnienia 140/90 , nieuzasadniony niepokój szumy uszne,uczucie lekkiego pieczenia w gardle. Najgorsze jest podejmowanie decyzji .Wrócić do 62,5 bo może to jest rzut,zostać na75 i czekać na poprawę a może zwiększyć? Czy BISOKARD może

Mój osobisty wątek założony z bezsilności :(

kwiecień 2012 ft3 36% ft4 87% TSH 1,54 (E75, zrobiłam badania bo zaczęłam się źle czuć, puls ok 110, poszłam nawet do jakiegoś endo ale to była kompletna porażka, oprócz pulsu podniosło mi się ciśnienie do ok 140 na 90 czułam ucisk w klatce przy wydechu i duszności - normalnie mam ok 115/75 na siedząco

Guśka

(mam 120/75 przy tabletkach na obniżenie) powiedziała mi,że jak naciśniesz w miejsce opuchlizny na nodze i robi się dołek tzn. że opuchlizna jest wynikiem złej pracy nerek-o to właśnie chodzi m.in w gestozie, a raczej ciśnienia indukowanego ciążą,bo tak teraz się nazywa gestoza. ja na szczęście nie

ciśnienie??

Na jutro mam termin porodu. we wtorek byłam u lekarza i moje ciśnienie wyniosło 140/75. Lekarz nic mi nie powiedział. POczytalam troche w necie i widze ze to jest na granicy normy, wczesniej takiego nigdy nie mialam. Mam teraz obawy czy wszystko w porzadku i czy czasem nie powinnam sie jutro

Re: Czy cisnienie 96 / 74 jest ok????

Nie jestem pewna czy 140/90 jest dobre. Trochę za duże ale nie jest jeszcze nadciśnieniem. Moje normalne ciśnienie 90/60 i czasami troszkę mniejsze. Jestem zdrowa i nie stosuję żadnych tabletek. Takie wzorcowe to 120/75 - oczywiście w wieku średnim, bo starsi mają inne normy.

Re: Otyłość a ciąża i poród

serem i pomidor +kawa zbożowa . zawsze byłam puszysta ale ważyłam ok 75-80 kg a potem tak nagle przytyłam ponad 20kg z którymi zaszłam w ciąże .chodzę regularnie do lekarza ,wyniki jak na razie są dobre , ciśnienie mam 130/80 a przed ciążą miałam 140/90.mam wsparcie lekarza co jest bardzo ważne .no i

Re: Nadciśnienie we wczesnej ciąży, POMOCY!!!!

Dziękuję za odpowiedź, ja również dostałam te same prochy co ty na obniżenie ciśnienia ale narazie ich nie łykam ponieważ ciśnienie spadło mi dziś na 125/75, a te tabletki mamzacząć brać gdy ciśnienie mi skoczy na 140/90. Dziś cały czas leżę i odpoczywam, jutro jadę na badania krwi. Mam nadzieję

Re: wysokie cisnienie

Ja też u lekarza mam 150, 160/100. Dostałam Dopegyt 3 x dziennie, mam monitorować ciśnienie 3 x dziennie, w 1 trymestrze w domu miałam ok 130/80. W 2 trymestrze zwykle ciśnienie u ciężarnych jest niższe, także teraz biorę 2 x dziennie i mam 120/75. Lekarz powiedział, że mam nadciśnienie z wysoką

Nadciśnienie u dziecka!!!

. wieczorem 1/2 tabl. Po miesięcznym zażywaniu tego leku jej ciśnienie wacha się 120/85 jednakże to i tak za duże jak na 6-cio letnie dziecka.Według norm wiekowych( waga i wzrost w centylach) jej ciśnienie powinno wynosic 114/75.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. iwona158

Pytanie o ciśnienie w II trym.

Pani Kasiu, jestem w 25t drugiej ciąży. Na dzisiejszej wizycie miałam ciśnienie 140/90. Ginekolog powiedziała, że powinnam badać je w domu 2 x dziennie przez tydzień, przyjść z wynikami, i jakby co da mi leki (Dopegyt?) Kilka dni temu (przy okazji pobierania krwi) miałam 130/70. Jak spojrzeć na

Podwyższone ciśnienie / siłownia

Czy mogę przy lekkim nadciśnieniu chodzić na siłownię ? Wiek:36, waga 75kg, wzrost 170. Ciśnienie przeważnie 130/90, ale zdaża się też 140/100. Aktualnie próbuję trochę rozbudować mięśnie oraz zrzucić parę kilogramów.

cieśnienie??

------------------------------------------------------------------------------ -- Na jutro mam termin porodu. we wtorek byłam u lekarza i moje ciśnienie wyniosło 140/75. Lekarz nic mi nie powiedział. POczytalam troche w necie i widze ze to jest na granicy normy, wczesniej takiego nigdy nie mialam

Re: co się dzieje z moimi wynikami,poradźcie

-40) ,wysokie ciśnienie, nawet do 140/85 lekarz stwierdził zespół metaboliczny,dostałam na to lek...i nakaz długotrwałej diety i ćwiczeń,najgorsze, ze nadal czuję się kiepsko, oj kiepsko, zmniejszony też euthyrox do 62,5 z 75. Zobaczę co dalej...ech...Nie wiem, co jeszcze mi znajda...

Re: Do Mam "ciśnieniowych"

Warto dodać, że nadciśnienie nie musi = gestozie. W pierwszej ciąży około 3m-ca zaczęły mi się koszmarne bóle głowy. Na wizycie u lekarza miałam ciśnienie ok 135-140/75 (u mnie zawyżone zawsze było to pierwsze). Kazał mierzyć w domu i gdy wartości nadal były zawyżone, wypisał leki (m

Antykoncepcja a nadciśnienie

Moja ciąża była zakończona 3 tygodnie przed terminem przez cc z powodu nadciśnienia indukowanego ciążą. Krótko po ciąży zaczęłam zażywać Harmonet. Od tego czasu moje ciśnienie było w granicach 130-140/100-115. Leczyłam się bezskutecznie przez 2,5 roku. Od mniej więcej roku miałam 4 leki, które nie

Re: jak podniesc cisnienie

Mam już trochę lat na karku i do kwietnia ub.roku moje ciśnienie najczęściej miało wartość: 90/60 ze wszystkimi konsekwencjami towarzyszącymi. Od prawie roku moje ciśnienie oscyluje wokół 135-140/75-80. Zawdzięczam tę sytuację preparatowi ziołowemu, który codziennie przyjmuję. Jeżeli chcesz

Proszę o pomoc-

temperaturę ciała do 35 stopni i obniżone ciśnienie krwi(wcześniej leczyła się na nadciśnienie),zgrubiałą skórę na łokciach.Wyniki krwi też nie ciekawe-hemoglobina 10,6(n.12-16), żelazo w normie,trójglicerydy 236,6(n.40-140).Miała USG tarczycy-nie powiększona,na lewym i prawym płacie guzy

skok ciśnienia i zadyszka w 24 tyg :(

Dziewczyny, Wczoraj wieczorem oglądając sobie TV w pozycji półleżącej zaczęło mi walić serducho, dostałam jakiejś dziwnej zadyszki, trwało to ok 30 minut. Mąż zmierzył mi ciśnienie i miałam 140/75, a z reguły mam niskie ciśnienie. Czy Wam też się zdarzają podobne objawy? Czerwcówka

Re: niskie ciśnienie po isoptinie, po lekach

ano właśnie to chciałam powiedzieć :) ja miałam zawsze ciśnienie mierzone po wizycie, bo przed było zwykle 140/90, a po 110/75 :) a jak się wkurzyłam na ciecia na parkingu przed przychodnią, to nawet lepiej :))

Do mam z nietolerancją glukozy

zbadać po tygodniu jej stosowania cukier na czczo, bo on tylko nieznacznie przekracza normę, a test wykonany w 33 tygodniu nie jest wiarygodny tak jak np. w 25 tygodniu, szczególnie tej 50 g. Do tego mam ciśnienie w okolicach 130/80. Czasem 140/90 jak się zdenerwuję bądź zmęczę, ale zdarza mi się to

do Mam "ciśnieniowych"

Cześć, Dziewczyny, chciałam spytać tych z Was, które borykają się z problemem nadciśnienia: jakie skoki powinny mnie zaniepokoić? Przed ciążą miałam ciśnienie b. niskie (90/60), w ciąży zaczęło mi skakać do wartości 130-145/75-90. Do tego koszmarne bóle głowy z nudnościami. Białka w moczu brak

Do Mam "ciśnieniowych"

Cześć, Dziewczyny, chciałam spytać tych z Was, które borykają się z problemem nadciśnienia: jakie skoki powinny mnie zaniepokoić? Przed ciążą miałam ciśnienie b. niskie (90/60), w ciąży zaczęło mi skakać do wartości 130-145/75-90. Do tego koszmarne bóle głowy z nudnościami. Białka w moczu brak

Skoki ciśnienia, ale tylko w nocy ... ?

mnie do domu i kazali kontaktować z lekarzem, dali leki na uspokojenie - Elenium i na ciśnienie - Dopegyt, zalecili brać, w przypadku ciśnienia powyżej 140/90. No i mamy problem. Ciśnienie w ciągu dnia mam wręcz idelne, oscyluje ok 125/75, tętno ok 100, ale przed ciążą miałam ok 90, więc nie tak dużo

Re: Mój osobisty wątek założony z bezsilności :(

; ienie do ok 140 na 90 czułam ucisk w klatce przy wydechu i duszności - normalni > e mam ok 115/75 na siedząco ( mam ortostatyczne spadki ciśnienia i chyba nadner > cza do zbadania? ) eeeee, nadnercza masz dobre bo wcześniejsze poziomy hormonów to potw. podniosła się również temperatura

Re: Poród w grudniu szpital w Ballinasloe?

Hej, niskie ciśnienie, to faktycznie nie jest problem (no, oprócz złego samopoczucia!), gorzej jak miałabyś za wysokie. Ja na poczatku ciązy miałam nawet cos koło 70/49. A moje normalne ciśnienie to 90/60. Teraz na końcówce mam średnio 125/75, ale jak przy jednej z wizyt u GP miałam 140/98, to sie

witam

, endokrynologa, i PZP. Dostałem propranolol 10 mg 1 x 2 i magnez. Ciśnienie miałem ok 140-160/90-110 (zwraca uwagę wysokie rozkurczowe), TSH na razie było ok, objawy miałem nadal, dalej miałem te skurcze, leki od psychiatry nie pomagały. W końcu wylądowałem znowu w szpitalu, z uporczywym nadciśnieniem,ale w

Zbyt duża dawka Euthyroxu ?

Byłam wczoraj u endokrynologa. Powiedział, że organizm cały czas nasyca sie hormonami i ładnie reaguje na leczenie tyroksyną. Ciśnienie tym razem miałam nieco wyższe niż dotychczas, bo 140/70. Lekarz zlecił podnieść dawkę Euthyroxu z 75 do 100 mg. Dzisiaj rano po raz pierwszy wzięłam tę wyższą

Re: Stępińska, Janina - zapis czatu

gdy się denerwuję strasznie czerwienieje mi twarz.Ponadto te same objawy występują po wypiciu jakiegokolwiek płynu w szczególnosci alkoholu. drętwieją mi także kończyny górne i dolne. Często z objawami bólu. Miałem ciśnienie poniżej 75/110. Teraz powyżej 90/140. Ważę 110 kg przy 175cm.

Re: Choroby nerek a ciąża

z godziny na godzinę skoczyło mi do 190/140 i trzeba było natychmiast rozwiązać ciążę. Synek w tej chwili ma 2 latka, jest cudownym, ZDROWYM dzieckiem, wszystko skończyło się bardzo dobrze za co Dziękuje Bogu. Od ponad roku biorę leki: Encorton (w tej chwili 7,5 mg), Accupro, Simgal, Xantan (nie

Re: co się dzieje z moimi wynikami,poradźcie

; trójglicerydy za duże mam bo 191 (norma 40-150) oraz ALT 51 (norma0-40) ,wysoki > e > ciśnienie, nawet do 140/85 lekarz stwierdził zespół metaboliczny,dostałam na to > lek... a jaka to choroba "zespół metaboliczny"? czy p. dr wytłumaczył Ci co to jest? Czy ten lek to metformax? i nakaz

Wysokie ciśnienie w ciąży

Hej dziewczyny! Na wczorajszej wizycie gin stwierdził z zaniepokojeniem, że mam za wysokie ciśnienie (początkowo było 140/90, a na koniec wizyty mierzone jeszcze raz - juz troche mniej 130/75) - podobno to bardzo niedobrze w ciąży, trzeba kontrolować, a z leczeniem jest trudno, bo jest tylko jeden

jak mierzyć ciśnienie

Mam 2 aparaty: nadgarstkowy i zwykły na przedramię. A także rózne pomiary ciśnienia dolnego, na nadgarstkowym zawsze ok 130/92 lub 85( czasami 140/92) a na zwykłym 130/80 lub 75 i któremu wierzyć. Elektroniczny wskazuje na podwyższenie dolnego a zwykły jakie ładne. Dodam jeszcze iż mam szczupłe

Dyrektywa UE dotycząca badań prędkościomierzy !!!

www.eulex.parp.gov.pl:8080/eulexii/dokumenty/podglad;jsessionid=2589D94CD01ACD36AFCF48A9F1297427?kod=Inf_22313_10113 DYREKTYWA RADY z dnia 26 czerwca 1970 r. w sprawie zbliżenia przepisów prawnych państw członkowskich dotyczących biegu wstecznego i prędkościomierza pojazdów silnikowych 75/443/EWG

Re: 5 cylindrów w Audi powraca - 350KM w TT-RS

stracenia jej na to, to takie są efekty. Jeszcze o silnikach: Audi S6, 5.2 litra, 10 cylindrów, 450 koni: 0 - 60 mph (sek): 5.7 0 - 75 mph (sek): 8.3 1/4 mili (sek): 14.0 Lexus GS350, 3.5 litra, 6 cylindrów, 300 koni 0 - 60 (sek): 5.7 0 - 75 (sek): 8.3 1/4 mili (sek): 14.0 40% mniej silnika - te same

Stary-młody ?

przez lato w miarę dobre skurczowe 120-135 średnio. Ale ochłodzenie we wrześniu i spowrotem 150 i 140. Badania ogólne są na dzień dzisiejszy dobre. Prócz tego że mam nadciśnienie, badania są dobre. Wartości kształtują się w granicach 118-152/50-75 jeśli chodzi o domowe pomiary. na holter pokazywał

Tabletki Yasmin a Meridia

Od 6 miesięcy zażywam Meridię - co drugi dzień, ważę teraz ok. 75 kg (z 95) i zaczynam przyjmować Yasmin. Wyczytałam w ulotce, że Meridia nie ma wpływu na antykoncepcję ustną. Badania wychodzą mi w porządku (morfologia, prolaktyna, trójglicerydy), tylko obawiam się trochę o ciśnienie- przez

Re: Jakie jest prawidłowe cisnienie krwi??

Na razie jest ok, nie martw się - norma to 140/90, ale ja u lekarza zawsze mam jeszcze wyższe - a potem w domu, spada do 110/75. W 2 trymestrze ciśnienie z reguły rośnie, dlatego kobiety lepiej się czują. ja przed ciażą nie miałam wyższego niz 100/60, a teraz mam w granicach 120/80. Ważne, zeby

Re: Jakie ciśnienie, takie życie

niedociśnienie (90/60). W obu naszych przypadkach wskazania ciśnieniomierza pokazują wartości: 140/75 i 120/70.

Re: Witam! Nowe wyniki-proszę o interpretację

Mam już wszystkie wyniki. Zerknijcie proszę! Wyniki morfologii wpisane 25.09.2009. TSH 0,005 (0,27-4,20) fT4 2,26 (0,932-1,71) 170,69% fT3 7,37 (3,95-6,8) 120% sód 140 (136-145) 44,44% potas 5,2 (3,5-5,1) 106,25% wapń 4,63 (4,5-5,5) 13% magnez 2,3 (1,4-2,1) 128,57% Winiki robiłam, bo zaczęłam

Re: płyn w płucu-wycinek-co to takiego?

,ma zdrowe serce,ciśnienie 140 /75,boje się aby się po tym wycinku nie pogorszyło,może to nie jest konieczne.Co będzie jeśli odmówi wykonania wycinka,czy bez tego nie można zdiagnozować choroby albo wysuszyć wodę i wypisać ze szpitala,narazie korzysta z inhalatora zasysa poprzez usta jakieś leki 4 razy

Efekty uboczne zażywania Abilify

bardzo podoba. Tylko, że po dwóch tygodniach zaczęły się schody. Ciśnienie skoczyło (z normalnego dla mnie 120/80 do ok. 140/100), codziennie przeżywam "zawał" (wiecie, taki stan jak po odstawianiu benzo), w środku czuję wielki niepokój, wracają stany lękowe, cały czas mam nudności, brak

Jak po weekendzie ??

Straszna cisza ostatnio, więc czyżby wszystkie mamusie spędzały aktywnie weekend :) ? Ja starałam się odpocząć, bo byłam w piatek u mojega gina, który ponarzekał trochę na spadające wyniki i niskie ciśnienie 100/60 (a u mnie norma to 140/75). Dostałam zwolnienie lekarskie, ale wynegocjowałam, że

Łożysko II/III w 29.tc, duże obrzęki, skurcze i in

gonię. Czy to może być przyczyna, czy raczej może inne dolegliwości, które mam? Np. makabryczne obrzęki, nieschodzące po nocy przy ciśnieniu na granicy normy - przeciętnie 135-140/75-90 (białka w moczu brak)? W ciągu miesiąca przybyło mi 9 kg, a naprawdę się nie objadałam... Teraz mam zaleconą dietę

Re: Do mam z nadciśnieniem !!!!

słyszałam i nie brałam....może jest nieco silniejszy niż Dopegyt i brany przy większym nadciśnieniu....?????? No i u siebie zauważyłam w końcu lekki spadek....a wczęsniej był systematyczny wzrost...zaczełam w 8 t.c. ciśnieniem 115/75, potem 135/80, 135/85 no i 140/90. MI nie skacze a sukcesywnie rosnie

Fenoterol - do P. Kasi, i nie tylko

ginekologicznie, USG nie robił, i nic nie stwierdził, tzn. że orzekł, że wszystko jest OK, zamknięte, nie żadnej wydzielony. Zmierzyli mi ciśnienie - miałam 140/95 - mierzę w domu 3x i mam w granicach 120-75, więc uważam, że to z wrażenia i stresu, ale lekarz wówczas zaczął się zastanawiać, czy mnie nie zostawić

Re: Tętno - jakie wartości?

U dorosłych tętno wynosi na minutę ok. 60 - 80.U dzieci : 90 - 140/minutę. A co do ciśnienia to normą idealną jest 120/80 mmHg. Masz trochę za duże tętno, ale może to być spowodowane przyjmowaniem leku. Ale nie wiem co to za lek... nie znam takiego ani nie mam w spisie. Moze źle podalas nazwe

Golf V 2.0 TDI vs 1.4 TSI - diesel się nie opłaca?

katalogowa/MODEL/MOC/koszt całkowity paliwa na 400 tyś km/(dopłata do paliwa w benzynowym - różnica cen = REALNY wzrost kosztów podczas cyklu życia pojazdu, około 26 lat) 75 040 Golf 2.0 TDI 140 KM: 115 344 61 340 Golf 1.4 TSI 120 KM: 132 554 (+ 17 200 - 13 700 = 3500 PLN) 64 840 Golf 1.4 TSI 140 KM: 142

Re: cukrzyca ciążowa

Hej, robiłam takie badania. Na czczo miałam 84. Po obciążeniu glukozą 50 g 156 a po 75 g po dwóch godzinach 146. No i lekarz wziął mnie na tzw. profil dobowy do szpitala. Tam po każdym posiłku (byłam tam na diecie) na czczo i o 22 miałam badany cukier za pomocą glukometru. Wyniki nie

Re: Kapeć - jak często ?

; nie wystaje. Nyple od szprych też nie wystają spod opaski. Ciśnienie nabijam > wysokie, tak że ledwie się ugina. Hardcorów żadnych - asfalt, szuter i > ścieżki. Sam ważę jakieś 75 kg. > Oponka Rubena 700 x 35C, dętka też Rubena (fakt, tanie były). Kupione w tym > roku - guma nie zleżała

Re: Cukrzyca ciężarnych-proszę o radę

witam, u mnie cukrzyca ciążowa wyszła w 28 tygodniu ciąży.Wcześniej wyniki badań były prawidłowe, poziom glukozy oczywiście też; dopiero po 1 h od wypicia 50 gr glukozy skoczyło diabelnie wysoko, ponad 200, więc nie było sensu robic badania z obciążeniem 75 gr glukozy. W tej sytuacji w poradni

Ciśnienie w 38tc jakie powinno być

Mam pytanko od okolo tygodnia mam cisnienie w granicach 136/84 przez cała ciąże mialam 120/60 a teraz (38 tc ) mam jakies dziwne wahania. bylam dzisiaj na ktg i mowilam o tym lekarzowi mowil ze nie jest tozagrozenie jeszcze. wiem ze górna granica to 140/90 ale dzisiaj np mialam 126/75 a po godz

Re: Czas prania w pralce

U mnie Siemens na 40 stopni i 1000 na programie BAWEŁNA pierze 53 minuty + - 10 minut, w zależności od ciśnienia wody i tego jak długo pralka układa sobie ciuchy do wirowania. Program ODPLAMIANIE to czas 1.40 tylko na Eco pierze 2,5 godz. wszystko na wkładzie max. 4,5 kg. -- --- Warum sind M

Hałas impulsowy infradźwiękowy ultradźwiękowy

progi słyszenia.Gdy poziom ciśnienia akustycznego przekracza wartość 140 dB, infradźwięki mogą powodować trwałe, szkodliwe zmiany w organizmie. Możliwe jest występowanie zjawiska rezonansu struktur i narządów wewnętrznych organizmu, subiektywnie odczuwane już od 100 dB jako nieprzyjemne uczucie

Re: STYCZNIOWE MAMUSIE 2005 - część trzecia

wszyscy specjaliści jakąś tam wiedzę ogólną też posiadają, co nie? O zmierzenie ciśnienia poprosiłam pielęgniarkę z rejestracji i wyszło 140/90 - trochę podwyższone i w związku z tym puchnięciem sama powiedziała, że powinnam się zgłosić do lekarza. No ale do czwartku poczekam (wizyta u gina), a wzrost

Re: I znowu Diesel, moment, moc, przyśpieszenie..

biegu i wynikających z tego onrotów jest > 100kM to siła napędowa jest 270kG" > > Skąd się wzięło to 270? we wzorze? Z zamiany kM na kilogramometry/sec (kM=75kGm/s) i km/h na metry na sekundę (1m/sek = 3.6km/h) 75x3.6=270. > Jak to pogodzić, że moc jest też funkcją momentu i

Re: CUKRZYCA CIĄŻOWA - nie wpadajcie w paranoje !

powikłaniami zdrowia dziecka jeżeli cukier przekroczy 120 (!), wmawiała mi, że mam nadciśnienie (często kiedy miałam badanie ciśnienia, to z nerwów skakało mi np. do poziomu 140/90) Począwszy od ósmego miesiąca ciąży musiałam jeździć co drugi dzień (!) na KTG - zagrożenie obumarcia dziecka - co jest tym

Właśnie wróciłam ze szpitala!

,zostałam przewieziona(!)na łóżku do owej salki.Położne przychodziły do mnie co dwie godziny mierzyć tętno dziecko,ciśnienie itd.Na drugi dzień została mi pobrana krew na badanie poziomu cukru,potem glukoza 75mg i za dwie godziny znów pobieranie krwi.Badanie wyszło dobrze miałam 101jednostek ( norma j

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zapytaj ekspertów

Zdjęcia - ciśnienie 140 75