Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Efferalgan = paracetamol; ogolnie dostepny lek!

Pismaki sa mocne. Lek na recepte, konieczna hospitalizacja, no, no! Efferalgan Paracetamol Antipyreticum, analgeticum tabl.: (500 mg) 8 szt. PP tabl.: (500 mg) 16 szt. PP tabl. musujące: (500 mg) 6 szt. PP tabl. musujące: (500 mg) 8 szt. PP tabl. musujące: (500 mg) 16 szt

Re: Migrena-pomocy

moze nie do konca odpowiadam na twoje pytanie, ale przeanalizuj diete. czesto dieta jest zapalnikiem w migrenie, mnie czesto ulge przynosi zwykla woda gazowana, lub leki przeciwbolowe w postaci rozpuszczalnej (efferalgan).

Re: Nie daje rady

Przepraszam, dopiero teraz doczytałam, że brałaś tryptany. Spróbuj łączyć tryptan z innym środkiem przeciwbólowym (np. Efferalgan Codeine), to zazwyczaj przynosi lepszy skutek. Czy oprócz leków przeciwpadaczkowych próbowałaś innej profilaktyki, np. beta blokery (Propranolol), antydepresanty

Re: Czas antyszczepionkowców się kończy!!!

a zastanawiałas się kiedyś Makurokurosek jak to jest/dlaczego np. taki paracetamol występuje np. jako Efferalgan w postaci tabletek musujących ale przeznaczony jest tylko dla dorosłych, a takiej formy leku (z odpowiednio niższą dawką) dla dzieci nie ma? Choć wiele dzieci chętniej wypiłoby "

oddam leki efferalgan,luminal,tolargan,viburcol Wa

wszystko w czopkach - efferalgan, luminal w dawkach najmniejszych, tolargan - to na skurcze w ciąży, viburcol - wiadomo -- Warszawa PrPd pisz na mokasaw@wp.pl GG 2690128

Re: Powikłania po szczepieniu

U nas temperatura. Raz obyło się bez leków, za drugim razem musiałam podac Efferalgan.

Re: APAP a wątroba

nieświadomie wziąć za dużą dawkę paracetamolu. Wszak jest on dostępny w każdym sklepie, na każdej stacji benzynowej pod wieloma nazwami: Apap, Panadol, Paracetamol, Acenol, Codipar, Efferalgan itd. Ponadto trzeba pamiętać, że wiele leków przeciwgrypowych i przeciwgorączkowych zawiera paracetamol i to w

Re: co lepiej brac na bol glowy?

Te bóle z odbicia to tak naprawdę tylko po opiatach (kodeina -- Nurofen Plus, Efferalgan Codeine). Po żadnych innych lekach mi się nie zdarzyły i raczej podejrzewam, że to mit i klasyczne lekarskie zwalanie winy na pacjenta "Boli? To pewnie pani za mało / za dużo leków bierze". Jeśli

Re: Usunięcie bocznych migdałów u dorosłego.

mocno cierpiałam, ponieważ utworzył mi się jakiś stan zapalny po usunięciu ale antybiotyk zaczął działac i jakoś przeszło. W warunkach domowych, coś w razie bólu polecam czopki Diclac ... tylko nie wolno przesadzać, do tego jeszcze efferalgan rozpuszczalny i trzeba przeżyć. A jeżeli leki przeciwbólowe

Zażył tabletkę przeciwbólową, straci prawo jazdy?

Dobrze, że sprawa została nagłośniona. Solpadeine to jeden z niewielu leków jaki mi pomaga na migrenę. I niejednokrotnie prowadziłem po nim samochód. I to głownie dlatego, że ograniczał zawroty głowy związane z migreną. Ostatnio lekarz mi przepisał efferalgan codeine z kilkukrotnie większą dawką

ibufen i efferalgan

czy mozna laczyc te 2 leki? dawalam dzis synkowi ibufen na zbicie goraczki, czy moge podac mu teraz efferalgan w czopkach? -- http://www.suwaczek.pl/cache/88f6317395.png

Re: Co komu pomaga?

Tryptany, leki p/bolowe jak Efferalgan 30, oksykodon, czasem Gravol, worki z lodem, ciemnosc, cisza. Masaze ale ogolnie nie w razie bolu. Minnie

Re: Pomóżcie proszę...

"..W grudniu leczona byłam efferalganem z Codeiną (lek narkotyczny - pochodna morfiny)" Co Ty mówisz? Efferalgan jest lekiem narkotycznym? Przecież to mozna kupic w każdym kiosku. A tryptany Ci nie pomagają? Brałaś sumamigren?

Re: Wizyty u neurologa

Recepty na Cinie, Efferalgan itp. wypisuje mi moja mama, która jest lekarzem. Do neurologa chodzę podobnie jak sirionna - jak mam maraton, którego nie potrafię przerwać, po wdrożeniu nowego leku albo kontrolnie. Czyli średnio raz na miesiąc :). -- Anthonka to ja.

sorki jeszcze coś

marina_nie_vlady1 napisała: > Dziękuję za odpowiedź! > Miałam robione USG żołądka, z wątrobą też niby wszystko ok. > Boli żołądek po paracetamolu i pyralginie, dlatego tych leków nie biorę. > Biorę efferalgan z kodeiną i wtedy nie boli. > Dostaję też antydepresanty. już chyba 3

Ultracod

Też nowy lek. Przepraszam, że w nowym wątku, ale może łatwiej będzie znaleźć. Skład ten sam, co efferalgan z kodeiną: paracetamol 500mg, kodeina 30mg. Na receptę, opakowania po 10 i 30 tabletek. No własnie - w formie tabletek. To ważne, bo mnie sie przydają, kiedy nie mam jak rozpuścić efferalganu

wymiękam

;faszerowanie" lekami od maleńkości to nie jest stan pożądany. Mała dostaje Efferalgan czyli 80 mg paracetamolu 2 razy na dobę. Maksymalna dawka to 4 dla bobasów do 6 kg, ona ma 7,300 kg. Tylko problem jest taki, że jest napisane, żeby podawać maksymalnie 3 dni, a Żaba ząbkuje zdecydowanie dłużej. Ale dostaje o połowę

Re: Codziennie bóle głowy

Dziękuję za odpowiedź! Miałam robione USG żołądka, z wątrobą też niby wszystko ok. Boli żołądek po paracetamolu i pyralginie, dlatego tych leków nie biorę. Biorę efferalgan z kodeiną i wtedy nie boli. Dostaję też antydepresanty. już chyba 3-ci rodzaj w ciągu 1,5 roku. Brałam też przeciwpadaczkowe

Re: CO ROBIC gdy nie chce sie 'ZBIĆ' temperatura?

Dla brzuszka lepiej podawaj czopki - ja nawet starszej w czopkach przeciwgorączkowe leki podaję. Daję zawsze naprzemiennie efferalgan i nurofen. -- Pozdrawiam, Kinga Natalka i Agatka

Re: Ból głowy

minniemouse napisała: > > leki p/bolowe z 30 mg kodeiny sa na recepte, tylko. Wczoraj mi inny lekarz przepisał Efferalgan z kodeina(bo znowu wymiotowałam) - nic nie pomogła :( W głowie mi się kręciło ale nadal bolała tak samo. Jedyne co mi pomaga to cisza, spokój i leżenie w ciemnym pokoju

Re: Rumień guzowaty

chodzenia, bądź od butów na obcasie(które rzadko zakładam) bolała mnie prawa stopa, właśnie w tym miejscu, gdzie pojawił się najsilniejszy obrzęk, dlatego myślałam, że to uraz,a akurat w ten weekend i chodziłam trochę na obcasach, potem jeździłam rowerem, ale kolejny lekarz to wykluczył, zapisał leki

tak

można łaczyć. Sa to dwa różne leki i tak, np. efferalgan, codipar, calpol, panadol itp. zawieraja PARACETAMOL natomiast ibufen itp. zawiera IBUPROFEN. przy wysokich temp., które są ciężkie do zbicia jest to nawet wskazane.

Re: nurofen przy ospie?NIE!!

To rób chłodne okłady na czoło/kark,łydki. Poproś o czopki np.Efferalgan-lepiej i szybciej zbija gorączkę niż podane leki droga doustną. Można też chłodniejszy prysznic albo krótką kąpiel i przy okazji z nadmanganianem potasu-wysusza. -- Olaf,Maksio i prezenty Wodne dzieci wakacje 2009 Przekaż

Re: ,poddałam sie

Dziękuję, ze się mną zaopiekowałyście mimo moich krytycznych uwag i wrednego charakteru:) Co do leków, w tej chwili nie biorę niczego, oprócz bioxetine. Brałam pełno różnych leków, nazw sobie nie przypomnę..przeciwpadaczkowe, przeciwdepresyjne, brałam na podwyższoną prolaktynę bromergon i takie

Re: bóle miesiączkowe u 14- latki

mówię że jeśli kiedykolwiek ją będzie bolało to ma od razu powiedzieć, dostanie leki, pójdziemy do lekarza...nie powiem jej nigdy że przesadza i że wytrzyma :/ Mnie bardzo pomagał efferalgan z codeiną (o ile dobrze pamiętam), lek na receptę który dostałam jak już do mamy dotarło że nie przesadzam. Jena

Re: Maagda

Chodzi o to że efferalgan i ibufeny (różnej maści i firm mam chyba 3 rodzaje) nic nie dają daję lek po godzine żadnej różnicy nie ma więc daję drugi (nie ten sam czyli raz eff raz ibu) i dopiero po 0,5h troche spada do 38,4. ALe dopiero jak się nałożą te dwa leki na siebie to jakiś efekt widać. No

Re: Bolesne miesiączki !!!

tak efferalgan z codeina ten musujacy jest super! i tak naprawde najmniej szkodliwy na watrobe niz inne leki.Szkoda,ze na recepte.Ja mam bole glowy straszne, bolesne miesiaczki i ten lek dziala cuda.Fakt,trzeba uwazac bo rozwija sie tolerancja jak kolezanka pisze.

Re: Ból głowy

jeszcze w spray'u do nosa a Zomig i maxalt w waflach rozpuszczalnych na jezyku wiec mozesz wymiotowac ile chcesz. oprocz tego, w razie wyjatkowo silnej migreny mozna wziac za godzine dodatkowo i Efferalgan. jesli nie sa ci takie leki potrzebne (tryptany), to niech ci lekarz przepisze jeszcze cos na

Re: czy podajecie dzieciom polopirynę?

Nie i najlepiej nie podawać leków w tabletkach bo niszczą śluzówkę żołądka. Maluchom najlepiej podawać leki w syropach a starszym dzieciom np efferalgan-tabl musująca rozpuszczana w szklance wody.

Re: przerażliwy krzyk w nocy

Mój tak miał, jak mu zęby szły, dawałam Efferalgan w czopku, bo nie ma sensu, żeby się dziecko męczyło. Jeśli jesteś pewna, ze to nie z bólu, to nie mam pomysłu (leków w tej sytuacji nie polecam :)).

Re: Pomóżcie proszę...

Efferalgan 30 zawiera 30 mg kodeiny w jednej tabletce. kodeina jest narkotycznym lekiem p/bolowym, opiatem a wiec cos tam wspolnego a morfina ma. ale morfina nie jest jest metylomorfina. pl.wikipedia.org/wiki/Kodeina www.doz.pl/leki/p2529-Efferalgan_Codeine Indometacin (metindol) jest moim

Re: Wysoka gorączka

- paracetamolu. Chodzi o to, żeby nie podać leku zawierającego ten sam środek częściej niż co 4-5 godz., ale lek zawierający inny środek można w międzyczasie dać. Mam nadzieję, że da się coś z tego zrozumieć ;) Mój synek natomiast dopiero raz miał goraczkę ma 8mies. i jemu podałam czopek Efferalgan i wystarczyło

Re: Kodeina

> Ja staram sie unikac lekow , z koncowka : " ina " . A pabialgina? Pyralgina? Melatonina? :) Przecież końcówka nic nie mówi o składzie leku. Kodeinę masz też w lekach, które wcale nie mają końcówki "-ina", np. Nurofen Plus, Efferalgan, syropek Pini dla dzieci

Re: tabletki przeciwbólowe

Nurofen Plus (ibuprofen + kodeina). Ale powinnaś jednak poprosić lekarza o receptę na leki typowo przeciwmigrenowe (tryptany) albo chociaż Efferalgan z kodeiną... Niestety jest tak, że jeśli przy danym ataku weźmiesz wszelkie możliwe leki i nie zadziałają, to pozostaje zacisnąć zęby -- po

Re: Apteczka dla mamy i dziecka-co się może przyd

Węgiel - na zatrucia Parafina - teoretycznie lek przeczyszczający, ja używam o odklejania plastrów Efferalgan - czopki z paracetamolem na temperaturę Viburcol - homeopatyczne czopki na kolkę, gazy, stany niepokoju, np przy ząbkowaniu peroxygel - woda utleniona w żelu

Re: Ile moze trwac wysypka?? Co na swedzenie??

płyn do kąpieli Hascosan na swędzenie. a leki w czopkach nie działają np. efferalgan -- pozdrawiam Milli

Re: Co na gorączkę dla niemowlęcia?

Co z tego, że jest bez recepty? Paracetamol (i inne leki pochodne, różniące się tylko substancjami pomocniczymi, a jako substancję leczniczą mające paracetamol, czyli np. efferalgan, codipar) uszkadza szpik kostny, o czym nie powie nam lekarz, farmaceutka, bo paracetamol jest jedynym lekiem, który

Re: Wizyty u neurologa

Ostatni raz byłam 4 lata temu... :/ Do państwowego trudno się dostać, prywatny kosi 100 zł za stuknięcie mnie młoteczkiem w kolanko i wypisanie recepty na Cinie -- więc po prostu proszę moją doktor rodzinną o recepty na Cinie i Efferalgan, ostatnio wymyśliła mi też jakiś inny lek przeciwbólowy

Dorośli biorą polopirynę - co dać dziecku??

Syn pochodził 4 tygodnie do przedszkola i już zaczyna pokasływać i katarzyć. Czy znacie jakiś najlepiej rozpuszczalny lek typu polopiryna lub inny zapobiegawczo?? Jak mnie coś łamie to rozpuszczam sobie Ascalcin lub Efferalgan i w zasadzie choroba sie kończy a co dać sykowi - prawie 4 latka??

Re: Boli głowa......

Witam! Na bole migrenowe stosuje sie rozne leki, jedne sa do uzytku doraznego drugie do zapobiegania migrenom. Do doraznego sa tryptany, preparaty ergotaminy, leki p/bolowe. Ja biore Zomig i odpowiednik Efferalgan 30. Sandomigran (pizotifen) to jest lek zapobiegajacy bolom glowy. nie dla

Re: ...

Boze Meg, obviously ty masz takie cycliczme napady :( Po tegorocznych wakacjach w PL wiem juz ze nie masz co liczyc na narkotyczne leki p/bolowe na te ich swiete rozowe recepty, ale moze domagaj sie Efferalgan 30 i bierz po dwie tabletki razem z tryptanem 'ale wiesz co, podziel go na dwa lub

Re: Co na nerwoból brzucha?

Jak z nerwów to nie pomoże ale też nie zaszkodzi - nie masz melisy, persenu, kalmsów albo czegoś takiego? Albo czegoś innego na uspokojenie? Albo leku przeciwbólowego z codeiną, która też uspokaja? (np. Efferalgan Codeine, Solpadeine)

Re: Leki przeciwbólowe a karmienie piersią

Tylko leki na paracetamolu,ale te bez dodatków (jak apap lub efferalgan).Tylko kiedy jest konieczność. Wszystkiego dobrego i Gratulacje:) -- Moje SZCZĘŚCIE - Emilka

Re: napisal mi kolega z usa nt migreny

Fioricet / Fiorinal to barbiturany. Nie mają raczej działania przeciwbólowego, są to leki uspokajające. Bardzo uzależniają. Nie są lekami typowo przeciwmigrenowymi. Acetaminphen Codeine to nasz Efferalgan z kodeiną albo Solpadeina. Jest lekiem przeciwbólowym, zawiera narkotyk -- kodeinę, która

Re: migrena w ciąży,temat stary jak świat :(

Podobno można brać kodeinę, lub też kodeinę z paracetamolem (Efferalgan Codeine). Pisano tak na jakimś forum o migrenie - ale koniecznie skonsultuj to z lekarzem. Jeśli lekarz zabrania danego leku, powinien cię poinformować o dostępnych alternatywach - zabraniać to nie sztuka... -- http

Re: Złocień jako profilaktyka walki z migreną?

""to Solpadeine, które niestety zawiera nielegalną substancję. "" a co w niej nielegalnego, bo chyba nie kodeina? 8 mg kodeiny w jednej tabce to w porownaniu z innymi lekami narkotycznymi pikus. Ja bralam po dwie Efferalgan 30 czyli 60 mg x 4 dziennie. Specjalnie

Re: ,poddałam sie

nawet nie ma sily za wiele mowic tak czy siak a co dopiero walczyc o siebie. A wiec Bioxetin , czyli Prozac czyli fluoxetine czyli flukosetyna nie jest ewidentnie lekiem dla ciebie. Nessie ma 100% racji. Z lekami w migrenie jest tak ze trzeba probowac jeden za drugim tak dlugo az sie trafi na swoj

Re: Co bierzecie na przeziębienie karmiąc piersią

Ascorutical, herbata lipowa, syrop Pyrosal. W razie goraczki paracetamol/panadol, apap ,efferalgan/ Można w ciąży i laktacji stosować leki homeopatyczne granulki osciloccocinum i syrop stodal. Pozdrawiam życząc zdrowia.

Re: Valprolek i Relpax

Profilaktycznie nic a doraznie tryptany z Efferalgan 30 (Eff.po 2 tabletki) albo z oksykodonem. Relpax jest dobry. moze na wyjatkowo silne ataki sprobuj Imigran w zastrzyku. Sprobuj innych lekow profilaktycznych. Jest ich wiele- antydepresanty, leki p/padaczkowe, beta blokery, blokery kanalow

Re: 3 miesięczne dziecko ma gorączkę 39

Paracetamol w czopkach 80 mg, np. efferalgan. Po 3 miesiącu można chyba już ibuprofen, np. nurofen syrop czy czopki. Jeśli po podaniu leków gorączka nie spadnie albo też po 2 dniach będzie się utrzymywać to do lekarza. Wspomagająco można wapń w syropie, a jeśli dziecię niespokojne bardzo to

Re: pomocy! ból głowy!

monia515 napisała: Brałam mnóstwo leków- pojedynczo i w mieszankach > (seractil, ibuprom, polopiryna, nurofen plus, efferalgan, sopadeine) oj, czy to rozsądne?

Re: Kodeina???

tak jak dziewczyny napisaly:mozna w dawce terapeutycznej.Nie tylko na kaszel.Polaczenie kodeiny z paracetamolem jest bardzo dobrze na niektorych dzialajacym lekiem p/bolowym.np.efferalgan z codeina.ja biore czesto bo mam bole glowy po zabiegu,lacze z antydepresantami i nic sie nie dzieje

Re: Burza mózgów

Zomig, przewaznie razem z kanadyjskim odpowiednikiem Efferalganu rozpuszczalnego (300+ mg paracet/30mg kodeiny, brak kofeiny) ps. pisalam ze mysle ze efferalgan to francuski lek, jest dostepny w Polsce. Venus

Re: prosze szybko napiszcie

Z Viburcolem możesz podawać jednocześnie leki przeciwgorączkowe (np. Efferalgan w czopkach) - ja w newralgicznych przypadkach taką metodę stosuję (z polecenia lekarza) i nic do tej pory moim Bliźniakom nie jest. Wiadomo, że lepiej unikać podawania leków wogóle, ale czasem trzeba. Aczkolwiek 38 st

Re: Cinie ??

lek zadzialal. Po zazyciu tabl. musze sie na 15min polozyc.W przeciwnym razie bol nie ustepuje.. Na poczatku bol ustepowal expresowo...w tej chwili trwa to ok.godzinki. Kiedy czuje,ze nic sie nie dzieje,biore efferalgan z codeina lub solpadeine. Z tym,ze efferalgan jest bez kofeiny i moge

płacze jak robi kupę po czopkach na zbicie temper.

Witam! Mój mały 9 miesięcy przechodzi wirusową chorobę z wysoką gorączką.Leki dostaje w syropkach (bactrim), ale na zbicie temperatury dawałam czopki. Dostał najpier efferalgan 80 mg, potem 3 razy nurofen 60mg(w ciagu 2 dób)Za kazdym razem płakał i zasikał posladki,mierzyłam temp w pupie

ibufen - jak długo

podnosiła. inne leki - jak efferalgan w czopkach na nią nie działają. oprócz ibufenu dostaje bactrim i clemastinum. wiem, że już długo stosuję u niej ten ibufen - czy aby nie zaszkodzę dziecku tak długim okresem stosowania tego leku? czy należałoby go zastąpić innym lekiem? proszę o radę.

przy jakiej gorączce wzywać pogotowie?

pogotowie? Jestem pierwszy raz w takiej sytuacji, więc trochę panikuję. Synek ma 4,5 miesiąca. Będę wdzięczna za wszystkie porady. Może powinnam podać inny lek, bo efferalgan ma tylko działanie przeciwbólowe a nie przeciwzapalne?

Re: Czy znacie te leki? - wątpliwości nowej ;)

Efferalgan Codeine to jest acetaminofen (=paracetamol) z kodeiną 30 mg. Popytaj o ten Efferalgan, bo to nie jest polski lek, robi to chyba firma UPSA - w każdym razie Venus pisała, że jest dostępny bodajże we Francji? Jak będziesz w Polsce, możesz spróbować kupić Sumigrę (sumatriptan) - 2 x 100

Re: jestem tu nowa

Witam Nika - czy lekarz kiedykolwiek przepisal ci leki z grupy tryptan? Zomig, Imigran, Maxalt i inne? w przypadku bardzo ciezkich napadow popros lekarza o Efferalgan 30 albo duza dawke Naproxen Sodium i bierz razem z tryptanem. mam nadzieje ze pomoze. lekarz rodzinny jak najbardziej moze to

Re: czym zbijacie temperaturę?

rzadziej powoduje uczulenia... Ja w apteczce mam nurofen, ibuprofen, paracetamol w syropie i w razie czego efferalgan w czopkach. Tu masz pełną paletę leków przeciwgorączkowych: www.doz.pl/leki/d1131-przeciwgoraczkowe -- JAŚ i Mamusia

Re: Mam Cinie! :)

W swojej karierze probowalam lekow zapobiegawczych ale niewiele mi pomagaly. byly to antydepresanty, blokery wapnia, blokery -beta, fluoxetina, Methysergide, pizotifen, ... wiecej nie pamietam. Tryptany czesto biore razem z lekami typu Efferalgan 30 x2 tab. - na szczegolnie silne ataki. Ale

Re: (watek przen) A-S-I-A jestem zdesperowana..

glowy, czy sprawdzala pani? dodam jeszcze, ze skoro mamie sama Cinie nie pomaga, to prosze poprosic lekarza o wypisanie Efferalgan 30 jesli nie stoi na przeszkodzie z lekami ktore bierze, i niech mamusia wezmie to w polaczeniu z Cinie - moze zadziala lepiej. I lepiej niech nie pitoli ze sie mama

Re: Engystol a bóle głowy??

Nie wiem co to za lek, mojemu dziecku na bóle głowy pomaga efferalgan 150 w czopku, ma 5,5 roku. Podejrzewam, że to są początki bóli migrenowych, migrenę ma mąż, teściowa i jej matka. Robiłam badania neurologiczne, nic nie wykazały. Miejmy jednak nadzieję, że to jakieś osłabienie po antybiotyku.

Re: bolesne ząbkowanie

ibum i inne leki z ibuprofenem jest zalecany po 4 miesiacu ,a przez niektórych po 6.teraz podaj koniecznie paracetamol w czopku czy syropie (preparaty:calpol,efferalgan itp.).Zel-miedzy bajki włozyć. -- Kamilla&Antolek(3.02.2005)

Re: zatkany nos

czopki sa lepsze od syropu np efferalgan.warto mimo tych czopków dac łyzke pyrosalu to lek na malinach-napotny, albo herbatke z owych malin albo lipowa. nie trzeba bardzo panikowac, przy wysokiej gorączce, chłodna kapel i okłady na splot słoneczny albo kark (niestety trudne przy wierzgajacym

Re: Ile lat bierzecie juz silne leki na migreny,

Divascan chyba różnie u różnych osób działa. Ja 2 początkowe dni byłam nieco otępiała, a potem było ok. Jedyny minus, że po ok 2 tygodniach działania zaczął wkradać się ból. Ale zależy od człowieka chyba:) Nie wiem, co oznacza "silne leki"... znaczy, wiem co dla mnie znaczy. Silny lek to

Re: wirus w wysoką gorączką?

u nas to samo.Dopiero wyszła pediatra.Mały był w przychodni,dostal leki na zapalenie krtani,bo szczekał,ale przestał,a dostał temperatury-40,2.Wystraszyłam się,bo po NUrofenie w syropie + Efferalgan w czopku i okłady zawsze mijało,a tu nic.Dopiero po chłodnej kąpieli przeszło,a teraz okazało się

Re: pomocy, boli juz ponad 24H

popieram Nessie, paracetamol i kodeina sa raczej bezpieczne dla zoladka, musujacy Efferalgan 30 to jest wlasnie paracet. + kodeina 30mg. a gastrolog ktory powinien wziac pod uwage twoje migreny przepisujac leki - to bardzo dobra rada. Poza tym, tryptany sa takze w formie rozpuszczalnej na

Re: Kodeina

nessie-jp napisała: > A pabialgina? Pyralgina? Melatonina? :) Przecież końcówka nic nie mówi o > składzie leku. > > Kodeinę masz też w lekach, które wcale nie mają końcówki "-ina", np. Nurofen > Plus, Efferalgan, syropek Pini dla dzieci ... (!!!) > > Jak widać

Re: jak to jest po wyrwaniu 8 (zęba mądrości)

Zadbaj o to, żeby stomatolog lub chirurg szczękowy (takie ósemki rosnące w poprzek to raczej chirurg szczękowy powinien wyrywać) zapisał ci po usunięciu zęba odpowiednie leki. Ja dostałam antybiotyk oraz dość mocne środki przeciwbólowe (Efferalgan Codeine i chyba coś jeszcze). Mimo, że moja ósemka

dać ten bactrim?

Efferalgan, mały nie chce jesc ani pic nawet, wczoraj lekarka osłuchala, sprawdzila uszy, gardlo lekko czerwone. o tej krwi juz nie mowilam, bo myslalam, ze juz nie leci. dała jakies krople do nosa i leki przeciwwirusowe. W nosie kataru nie widac, jak ciagnelam frida to jakby bylo zAtkane, a mały wciaga cos

Re: dzieki kochane

Przemiennie można pod warunkiem, że w czopkach i w syropie jest inny skład. Np w czopkach dajesz paracetamol ( np efferalgan zawiera paracetamol) , a w syropie wtedy coś na ibuprofenie ( np nurofen w syropie). Po prostu musisz doczytać co zawierają leki które podajesz, żeby nie podać takiego

Re: taki piękny dzień, a mnie tak bardzo boli gło

Nie, to nie mnie - ja nigdy nie brałam Excedrinu, nie mam żadnego dostępu do tego leku :( Mnie pomaga Sumigra i czasami Efferalgan z kodeiną. -- "Naturalne jest szkodliwe!" Nessie - Jedyna Prawdziwa

Re: bóle kręgosłupa

Odwiedziłam lekarza pierwszego kontaktu, diagnoza -neuralgia- ,przepisał leki przeciwzapalne, i bólowe efferalgan codeine. Poradził rozejrzeć się za szybką rehabilitacją,nie zaproponował zrobienia zdjęć i nie wiem czy nie pójdę prywatnie do neurologa czy też ortopedy, nie rozumiem jak bez

Re: zatkany nos

molla7 napisała: > czopki sa lepsze od syropu np efferalgan. Właśnie, zauważyłam ostatnio podczas choroby Ali - po czopku temperatura spadała na dłużej. > warto mimo tych czopków dac łyzke pyro > salu to lek na malinach-napotny, albo herbatke z owych malin albo lipowa. Pyrosal jest

Re: Krakow migrena itp

, moze masz infekcje zatok (czsami przebiega bez kataru) moze jest cos innego. dobrze byloby zrobic badania krwi, zbadac zatoki. Jesli chodzi o leki p/bolowe Efferalgan, Solpadeine te leki bez recepty sa bardzo slabe, ja takich w ogole nawet nie dotykam sa dla mnie jak pastylki mietowe byc moze

Zatkany podkrwawiający nos - jak pomoc dziecku?

Efferalgan, mały nie chce jesc ani pic nawet, wczoraj lekarka osłuchala, sprawdzila uszy, gardlo lekko czerwone. o tej krwi juz nie mowilam, bo myslalam, ze juz nie leci. dała jakies krople do nosa i leki przeciwwirusowe. W nosie kataru nie widac, jak ciagnelam frida to jakby bylo zAtkane, a mały wciaga cos

Re: ,poddałam sie

> > 1. Co z Twoim poziomem prolaktyny teraz? - nie wiem, muszę zbadać. > 2. Czy próbowałaś antagonistów kanałów wapniowych (flunarizinum) lub beta bloke > rów (np. propranolol)? nie kojarzę pierwszego, beta blokerów lek nie chciał wypisać > 3. Czy rozmawiałaś z lekarzem na temat

Re: solphadeine+ tryptan=niebezpieczeństwo ?

Solpadeine, a Efferalgan z kodeiną (skład prawie taki sam -- 500 mg paracetamolu i 30 mg kodeiny). Do tego tryptan. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego miałoby to być niebezpieczne -- w ulotkach tych leków nie ma żadnych ostrzeżeń, że nie można ich łączyć. Nigdzie nie widziałam informacji, że nie można brać

Re: Migrena ponad tydzien...

mg paracteamol razem wiec jednorazowo bierzesz: 800 mg ibuprofenu, 2200 aspiryny 1500mg paracetamolu 200mg kofeiny 400mg etenzamidu www.doz.pl/leki/p414-Nurofen_Forte www.doz.pl/leki/p2150-Etopiryna www.apteka-leki.com/html/6027.html www.doz.pl/leki/p2532-Efferalgan_tabletki zarowno ibuprofen

Re: Prosba o sposoby na migreny...:(

haha zlotko nie gniewaj sie ale mnie ubawilas - gdybysmy znali to nie byloby forum. ja niestety nie znam, i mecze sie od 30 lat. jedyne co mi do pewnego stopnia pomaga to tryptany + narkotyczne leki p/bolowe typu oksykodon, ewentualnie Efferalgan 30 x 2 tabletki a nwet 3 na raz ale te juz

nazwy handlowe i nazwy międzynarodowe

Nazwa międzynarodowa: Ibuprofen. Nazwy handlowe preparatów obecnych na polskim rynku Dolgit, ibufen, ibum, Ibupar, Ibuprofen, Nurofen (różne dawki i posatcie), Paracetamol: Antidol, Cefalgin, Efferalgan, Febrisan, MaxFlu, Neopryn, Panadol, Paracetamol, Paracetamol 0.5 (2 rózne firmy), Saridon

Re: Nie mogę zbić Gorączki

Zmierz normalnym termometrem w pupie.Te do uszka zawyzaja.Zobacz w instrukcji jakie sa normy. Dziecko moze miec w pupie do 37,5, 37,6.Jak ma powyzej 38, a leki p-goraczkowe nie pomagaja to bym poszla do lekarza. efferalgan to tez paracetamol.Uwazaj zeby nie podac kilku lekow z paracetamolem, bo

Re: CO ROBIC gdy nie chce sie 'ZBIĆ' temperatura?

przekroczyć odpowiedniej dawki, jeśli mimo tego leku gorączka dalej szaleje wprowadzam dodatkowoinny lek na zmianę (np ibufen i efferalgan) -- Nie jestem bałaganiarą, ja mam tylko inne priorytety. Magda Kubuś 22-10-2004 i Lilianna 12-06-2007 suwaczki.maluchy.pl/li-10768.png

Re: Ile dni gorączka?

Witam.Mój 3 letni synek jakiś czas temu miał wysoką trudną do zbicia gorączkę przez prawie 5 dni - również brał antybiotyk.W piątej dobie pani doktor przez telefon stwierdziła,że dziecko bierze za małą dawkę leku przeciw gorączkowego - podawałam mu efferalgan 150 w czopkach - a na jego ówczesną

Re: codziennie ból głowy:(

PARACETAMOLU?? Przeciez nawet na ulotce jest napisane, ze w pierwszym trymestrze nie wolno. Zerknij chocby tu: medycyna.linia.pl/apap.html albo tu: www.b-ms.pl/leki/bez_rec/index.php?lek=efferalgan_doust#ciaza

uciążliwa migrena

mam migreny od 20 lat, a lat mam 39, chce zapytać, bo wybieram sie do neurologa na wizytę, czy ktoś mial sprawdzone leki, mnie jak dotąd zadne nie pomagają, mam przepisany coffecorn, ale nie pomaga niestety.pomagał mi troche efferalgan z kodeiną, ale niestety uzaleznil mnie, prosze o radę!

Re: Co jest mniej szkodliwe? Chodzi o wrzody żołą

natomiast, że sam z siebie nie powoduje takich owrzodzeń, jak ww. leki. 3. Lekiem całkowicie bezpiecznym dla żołądka jest paracetamol (np. Efferalgan z kodeiną). Przy przedawkowaniu może być natomiast niebezpieczny dla wątroby (czyli należy pilnować maksymalnych dawek). I ostatnia sprawa -- piszesz o

Re: zieeeeeeeewwww

stentonik napisał: > Jak łeb boli to dodatkowo 2-3 apapy. "A na noc weź Apap Noc" jak głosi telewizyjna reklama. Do tego obowiązkowo Gripex ("On zwalcza wszystkie objawy, kaszel też!"), wreszcie co tam jeszcze trafi się pod ręką: Efferalgan, Panadol ("

Re: dzis lekarka powiedziala, ze migrena to padac

zaczac? wiem ze powinnam z tym pytaniem isc do lekarza ale traktuja mnie po macoszemu a termin do neurologa mam za 2 msc. oto lista: Divascan- byla to kuracja kilko miesieczna Migea Migpriv Nepofam Coffecorn Pyralgina w amp Asertin 50 - kuracja 6 msc Bellergot Ketonal forte i wszystkie leki

Re: lekarstwo

Ja czekam juz 20 lat i stracilam nadzieje ze sie doczekam. w moim przypadku jedyny ratunek to tryptan i srodek p/bolowy razem, ale nie zadna solpadeina z 8mg kodeiny tylko co najmniej 2x efferalgan 30 lub cos mocniejszego. przy takiej terapii trzeba bardzo sie pilnowac przed uzaleznieniem. jak

Re: Nowe badania?? syropki przeciwbólowe, a ząbko

dzieci pediatrzy przepisują i tym młodszym, ale w mniejszych dawkach. Spróbuj dobrać inny lek p/bólowy. MOjej pomaga efferalgan w czopkach, tylko ostatecznie stosuję pyralginę /może wywoływać wstrząs anafilaktyczny:(/. > Czy istnieje jakiś bezpieczny środek przeciwbólowy? Nie. Każdy lek, nawet

Re: co-codamol

Popieram, bol zoladka to nie po kodeinie, czy bierzesz inne lekarstwa ktore ja zawieraja albo cos innego i do tego kodeine? Ja rowniez bym o tym porozmawiala z lekarzem bo byc moze ten Co- codamol okazlby sie calkiem dobrym lekiem dla ciebie. a tak apropos w Polsce jest ten lek pod nazwa

Paracetamol dla dzieci - czopki

Jakie polecacie czopki dla dziecka w wieku 2 lat? Ja mam Calpol 125 - na zalecenia lekarza, ale nie wiem, ponieważ na opakowaniu pisze, że to lek od 3 roku życia. Przedtem dawałam Efferalgan 80. Co Wy podajecie?

Re: co na ból głowy i gardła?

Jedyny bezpieczny w ciąży lek przeciwbólowy (w rozsądnych dawkach) to paracetamol - Panadol, Apap, Codipar, Efferalgan, Coldrex, Fervex, Acenol i jeszcze parę innych preparatów. Ma tez działanie przeciwzapalne - dobry na ból gardła.

Re: migrena a pogotowie

Biorę tryptany, obecnie jak przychodzi ból to Cinie, potem ewentualnie czopki Imigran (wymiotuję średnio co pół godziny). Wiec popros lekarza aby wypisal/a ci takze silne leki przeciwbolowe no Efferalgan 30 ktore bedziesz brala razem z tryptanami w razie napadu. najlepiej zeby bylu bez kofeiny

Krakow migrena itp

x miałam dosyć - albo otrzymywałam słabe kropelki ze sporyszu, chociaż mówiłam, że bóle są mocne i coraz częstsze, a silne leki już przestają pomagać. Potem wypisała mi lek, którego już nie produkują - jak się okazało. Teraz jestem bliska obłędu, bo bóle mam codziennie - żrę to Efferalgan Codeine

Re: 40 stopni gorączki - bez poprawy po 300 mg pa

Codipar to to samo co paracetamol (nazwa handlowa paracetamolu tak samo jak Apap czy Efferalgan). jest Nurofen do ssania, mozna bez problemu kupic w aptekach. A Pyralgine dobrze miec w zapasie, jako ostatecznosc. Np. moj syn jak byl maly nie reagowal na zadne inne leki przeciwgoraczkowe, tylko

Re: Migrena, depresja, leki

ja biore duze dawki kodeiny ale nie ma od tego depresji, depresja jest od bolu raczej, to nawet logiczne - whania serotoniny=bol= depresja. sama po sobie zauwazylam ze im bardziej i dluzej trzyma mnie bol glowy tym bardziej ma depresje. nie zwalalbym wiec tak zaraz na leki, raczej na wlasnie

Zdjęcia - efferalgan lek na co