Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: Kim z wykształcenia jest ten Latkowski?

Co tm wykształcenie? Doświadczenie sie liczy.www.sdp.pl/wywiady/182,rozmowa-dnia-21-marca-2013,1363896686

Jak liczyć 182 dni ?

Mam takie pytanie: W styczniu 2005 byłam w 9 miesiącu ciaży na zwolnieniu lekarskim do dnia porodu, 10 lutego poród i rozpoczecie urlopu macierzyńskiego, po zakończeniu macierzyńskiego 3 dni urlopu wypoczynkowego i zwolnienie lekarskie. Od którego momentu ZUS liczy to magiczne 182 dni i co potem

182 dni a powody ZLA grypa i ciąza?jak liczymy?

Proszę o poradę - jak liczymy 182 dni w sytuacji gdy bezposrednio po sobie były zwolnienia z kilku różnych powodów: 1.zabieg chirurgiczny, 2.grypa wtedy okazało się że jestem w ciązy, pracodawca kazal wykorzystac urlop więc->2 tyg urlopu i 3.zwolnienie ginekologiczne. Miedzy tymi

Re: Jak liczyć 182 dni ?

182 dni liczysz od 1 dnia zwolnienia lekarskiego po urlopie wypoczynkowym, po 182 możesz starać się o przedłużenie okresu zasiłkowego o kolejne 90 dni (ok. 140 dnia zwolnienia twój lekarz, kóry wystawia ci zwolnienia wypełnia wniosek do ZUS-u przedłużenie zasiłku chorobowego - przedstawia

jak liczy się 182 dni zwolnienia

Mam takie pytanie, moze troche głupie, ale wole się upewnić. Jak liczy się ustawowo 182 dni zowlnienia. Czy dni wolne też są liczone? I czy jeżeli biorę np. 4 dni zwolnienia a potem przez 7 dni pracuję a potem okazuje się że znów muszę iść na zwolnienie np na 14 dni, to czy liczy się że

Czy po macierz.od nowa liczy się 182 dni zwol.?

Bardzo proszę o informacje jak to jest. Wiem, że maksymalnie w ciągu roku kalendarzowego można być na zwolnieniu lekarskim 182 dni. Jak to jest liczone gdy jest zwolnioenie/urlop macierzyński/urlop wypoczynkowy/zwolnienie. Dni obu zwolnień się sumują, bo są w tym samym roku czy liczy się je od

Re: jak liczy się 182 dni zwolnienia

Dni zwolnienia sumują się aby sie nie sumowały między jednym a drugim zwolnieniem musi upłynąć conajmniej 60 dni.

Re: Jak liczyć 182 dni ?

Tak też myslałam ale wolałam sie upewnić. Bardzo serdecznie dziekuję za odpowiedź :) -- Pozdrawiam, Agnieszka i Maciuś (ur. 10-02-2005)

ale czy wtedy dodaje się tez te dni kiedy pracowalam, czy z ta przerwa 60 dni chodzi o to ze jesli jest taka dluga przerwa to dnia zwolnienia się zaczyna sie liczyc od początku?

pomyśl chwilę. Jak mogą do zwolnienia liczyc się dni w których pracowałaś????? tyle dni ile miałaś wypisanych na zwolnieniach. A jak nie wiesz ile Ci minęło to zapytaj kadrową, podliczy Ci dokładnie

pytanie o swiad. rechab. od kiedy182dni sie liczy?

no wlasnie przyznano mi swiadczenie rechabilitacyjne na okres 2miesiecy od daty zakonczenia 182dni chorobowych.na zwolnieniu jestem od 25lipca ale wczesniej bylam juz na zwolnieniu chorobowym w marcu ok 10dni.czy te 10dni tez licza sie do owych 182dni po ktorych uzyskam zasilek rechabilitacyjny

Re: Mam niusa !

No i mamy polskiego Samsona. Od tego dnia liczę upadek fałszywego hrabiego. http://i46.tinypic.com/1z1g182.gifhttp://emoty.blox.pl/resource/blowup.gif

Re: Wzw C a świadczenie

dostał jakąś pomoc finansową z powodu choroby? Z powodu niezdolności do pracy, możesz wykorzystać 182 dni zasiłku chorobowego, a później ewentualnie możesz się starać o świadczenie rehabilitacyjne. www.zus.pl/default.asp?p=4&id=4 W przypadku przebywania na świadczeniu rehabilitacyjnym dłużej niż 3

Re: umowa ma być podpisana we wrześniu a od sierp

Twoje komentarze z sobotniej nocy są żałosne. Artykuł wtedy był już dawno przeredagowany. Jego pierwsza wersja brzmiała: Operator w dniu 1 sierpnia br. na 10 lat przejmie obsługę linii numer: 102, 120, 138, 142, 152, 159, 168, 178, 182, 352, 482 i 502. Przewoźnicy biorący udział w przetargu mogą

jak to policzyć????l4

na wychowawczy tylko kiedy? Chciałabym być jak najdłużej na l4 a potem jak juz nie będzie wyjścia to na urlop wychowawczy. jak zrobić by być jak najdłużej na l4 jak sie liczy te 182 dni??? Bardzo proszę o pomoc. Proszę o nie pisanie przykrych komentarzy. sytuacja życiowa zmusza mnie to takiego

Re: Chodnik na wiadukcie zamknięty. Piesi są wści

rozpruwany pod konstrukcję jakże potrzebnego nam wszystkim skrzyżowania. Na oko wydaje mi się, że pochylenie jest z przedziału 5-15%. A teraz przyjrzyjmy się Załącznikowi do Zarządzenia nr OR-I.0050.182.2012 Prezydenta Miasta Opola z dnia 23 kwietnia 2012r.: WYTYCZNE KONSTRUKCYJNE DO WYDZIELANIA I BUDOWY

Re: ile dni można być na zwolnieniu lekarskim?

Te 182 dni zaczyna się liczyć od 1 dnia zwolnienia lekarskiego będąc już w ciąży.

L4 182 dni....

przerobilem 20.....i.....czy teraz od chirurga moge ciagnac zwolnienie i liczy sie od nowa 182 dni? czy musze isc ze zlamanymi zebrami pracowac?

Re: świadczenie rehabilitacyjne a przedłużane L4

Dziewczyny, a jak sie liczy te 182 dni-wlicza sie tylko dni robocze?

Re: 182 dni zwolnienia i ZUS - pomóżcie proszę!

a powiedzcie jak i od kiedy sie liczy te 182 dni? musi byc ciągłość zwolnienia? pzdr.

Re: 182 dni wykorzystane ale z przerwą

niestety musiałabys na min 60 dni wrócic do pracy zeby te 182 dni liczyły sie od nowa

180 dni na L4 a teraz zlamane zebra i co dalej?

przerobilem 20.....i.....czy teraz od chirurga moge ciagnac zwolnienie i liczy sie od nowa 182 dni? czy musze isc ze zlamanymi zebrami pracowac?

Re: ile dni można być na zwolnieniu lekarskim?

a czy te 182 dni to liczą się w roku kalendarzowym? tzn. od stycznia do grudnia? czy liczą się od dnia początku ciąży do końca?

Re: zasiłek rehabilitacyjny a zasiłek chorobowy

182 dni liczy sie od pierwszego dnia zwolnienia

Re: L4 a zasiłek rehabilitacyjny

liczysz 182 dni na których byłaś na zwolnieniu od 21 maja

Re: na L4 problemy z Zusem bedą?

ale liczone do tych 182 dni będą jedynie dni kiedy byłaś na zwolnieniu

Re: L4 w ciąży-pytanie

musiałabys przepracowac 60 dni zeby te 182 dni liczyli ci od poczatku

Re: pomocy zasilek rechabilitacyjny

Mam jedna wątpliwośc czy te 182 dni chorobowego to liczy sie od poniedziałku do niedzieli czy tylko dni pracujace? Czy ktos cos na ten temat wie?

Re: zwolnienie-jak obliczyć te 182 dni?

Liczymy dni kalendarzowe. 182 dni liczymy od początku zwolnienia, mało tego jeśli było się wcześniej na L4, a nie było przerwy minimum 60 dni to ZUS sumuje poprzednie zwolnienia. -- Nasza mała niespodzianka Szymuś

Re: Jak to jest w tymi 182 (chyba) dniami L4?

Chyba jak się dobrze oriętuje to jak masz przerwe w zwolnieniu 60 dni to liczą od nowa te 182 dni .Ja na przykład jestem na zwolnieniu od 1 Lipca do tej pory czyli mam ciągłość i te 182 dni miną mi 29 Grudnia, a potem idę na zasiłek rehabilitacyjny:):)

Re: Pilne!

Nowy rok będzie się liczył od nowego roku, czyli 1.01.2009. Czyli od kiedy pójdziesz do szpitala i później możesz przebywać na zwolnieniu kolejne 182 dni.

Re: dostała wypowiedzenie i co?.. iść na zwolnien

powstała w trakcie stosunku pracy lub najpóżniej w ciągu 14 dni od jego ustania to po ustaniu stosunku pracy zasiłek chorobowy płaci ZUS. Okres maksymalny 182 dni wliczając dni choroby w trakcie wypowiedzenia. Trzeba liczyć się z kontrolą ZUS. najlepiej to chyba na depresję;-)

Prosze

Szwajcarska nie wchodzi w gre, bo Szwajcaria jest w Schengen. Albo skad ten art. 22 o zniesieniu ograniczen obrotu materialami wybuchowymi do uzytku cywilnego? Rzplita sobie jakos bez tej ustawy radzila, wiec DLACZEGO i KOMU zaczelo na tym zalezec? I wszystko na ponad 182 dni, in blanco wg uznania Min. Spraw

Re: Proszę o pomoc. L4 i 182 dni...

Twoj pracodawca ma niestety racje. 182 dni liczy sie od pierwszego dnia zwolnienia czyli w twoim przypadku od 17 lipca ( 182 dni mija dokładnie na poczatku lutego) . Od 17 lipca miedzy twoimi zwolnieniami nie było pełnych 60 dni pracy. 30 dni zwolnienia przez ktore płaci pracodwaca wlicza sie do

Re: swiadczenie rehabilitacyjne

Po 182 dniach(liczą nie takze dni wolne) przechodzi się na swiadczenie rehabilitacyjne i to Ty musisz zadbać o złożenie wniosku,chociaż to zależy,kto Ci płaci na zwolnieniu-jeśli ZUS to na pewno musisz sama złożyć wniosek na 6 tygodni przed upływem tych 182 dni.Najlepiej zadzwonić do ZUSu i

Re: przerwanie długiego zwolnienia w ciąży na 1

Nie, nie przerywa.Musisz wrócić do pracy na całe 60 dni, aby 182 dni liczyły Ci się od początku.I musisz mieć zaświadczenie , że możesz ponownie podjąć prace.

Re: sumujemy przerywane L4 do 182 dni??

Ty nic nie sumujesz, to kiedy kończy Ci się okres 182 dni wie pracodawca i tam należy zasięgnąć informacji. Jeśli przerwa między zwolnieniami była dłuższa niż 60 dni to zaczyna się liczyć od nowa.

Re: 182 dni L4

sdff1 napisała: > Pytanko: czy w tych 182 dniach zwolnienia L4 w ciąży, ZUS liczy soboty i > niedziele + święta, czy tylko dni robocze? wszystko. 182 dni to 182 dni:) -- mój Kajtek!

Re: zwolnienie-jak obliczyć te 182 dni?

Witam, od czerwca jestem na L4. 182 dzień zwolnienia lekarskiego skończy mi sie dokładnie 31/12. Termin porodu mam na 4/01. Proszę o informację, czy zwolnienie lekarskie liczy się od początku w nowym roku kalendarzowym?

Zwolnienie L4 w ciązy?

Ile teraz można być na zwolnieniu w okresie ciąży-182 czy 270 dni i czy trzeba się starać o zasiłek rehabilitacyjny??I czy w tym okresie tak samo się liczą zwolnienia od ginekologa jak i od internisty??

Re: L4 w ciąży

czy te 182 dni sa liczone od poczatku ciazy czy od początku roku kalendarzowego? czy jeszcze w jakis inny sposob? pozdrawiam Kate

Re: Zwolnienie w ciąży ile dni???

A czy te 182 dni liczone jest od początku roku kalendarzowego czy też od momentu pojścia na zwolnienie?

Re: Jak długo na zwolnieniu?

Pracodawca, jeżeli firma liczy ponad 20 osób płaci ci przez 182 dni. Później musisz przejsć na zasiłek rehabilitacyny. Musisz jednak złozyc wczesnie do ZUSU papiery ( najlepiej około 6 tyg. wcześniej przee upływem tych 182 dni). Ściągnij sobie z neta druczki: N9, N10, NP7. Jeden wypełnia lekarz, 2

Re: tzw. L4 raz jeszcze

te 182 dni zwlnienia liczy się ciagiem, od konkretnej daty kiedy zaczyna sie pierwsze zwolnienie, razem z sobotami, niedzielami i dniami wolnymi itd.

Komu bije dzwon ?

„Dzwon Pokoju, znak pojednania polsko-niemieckiego, oraz nasza tutaj obecność w Dzień Pojednania są niezwykle ważne – zaświadczamy to powagą sytuacji. Jednak to wszystko jest ważne nie tylko dla ludzi, którzy pamiętają przeszłość, którzy w nią wrośli, również dla młodego pokolenia

Re: 182 dni a powody ZLA grypa i ciąza?jak liczym

Czyli jednak to wcześniejsze chorobowe liczy mi się do tych 182 dni? Powód był przecież inny (wyrostek) a nie tak jak teraz (powikłania ciązowe). A przerwa między zwolnieniami wynosiła prawie półtora miesiąca.... Proszę o interpetację, potwierdzenie tych informacji....

czy opieka nad dzieckiem wlicza się do tych 182dni

Mam następujące pytanie odnośnie tych 182 dni na L4: czy zliczając dni na L4 mam wliczac dni kiedy byłam na opiece nad dzieckiem (też w sumie L4 tylko z adnotacją, że na dziecko...)? Czy liczy się tylko moje chorobowe?

Re: ciąża i pieniadze z ZUS

aha i jeszcze jedno , czy ten okres 182 dni liczy się od momoentu pójścia na zwolnienie lekarskie czy od momentu kiedy świadczenia wystawia zus

Re: Jak to jest w tymi 182 (chyba) dniami L4?

To 182 dni z tego samego wskazania - w ogóle - nie liczy się czy bylo to w jednym roku kalendarzowym czy na przełomie 2 lat. Nie musi być to okres ciągły - dni sumują się. Czyli zwolnien z powodu zapaleń zatok, czy innych chorób nie liczy się. Na stronach ZUS jest to dokładnie opisane.

182dni L4

Czy te 182 dni zwolnienia lekarskiego po których trzeba przejść na zasiłek rehabilitacyjny to są sni robocze???czy też liczy się ciągiem od początku do końca zwolnienia???

ZUS - dane o zwolnieniach chorobowych

Czy w Zusie mogę sama sprawdzić moje zwolnienia chorobowe? Coś mi się wydaje, że u mnie w pracy zgubiono conajmniej jedno zwolnienie sprzed ciąży i nie wiem od kiedy liczyć te 182 dni.

Re: 182dni i kolejne pytanie

Nie- 182 to zasiłek chrobowy- jeśli w między czasie wykorzystasz przysługujace Ci 60 dni opieki nad dzieckiem- to kolejnie liczenie 182 dni zasiłku chorobowego rozpocznie się od nowa. Czyli sumując- opieka nad dzieckiem nie wlicza się do zasilku chorobowego. Pozdrawiam

182 dni L4

Pytanko: czy w tych 182 dniach zwolnienia L4 w ciąży, ZUS liczy soboty i niedziele + święta, czy tylko dni robocze?

Podobno Reagan...

... zaczynał dzień od lektury gazet wydawanych przez swoich politycznych przeciwników. Zapytany o przyczynę - odpowiedział: nikt tak dobrze nie opisze moich błędów jak oni. W pewnym stopniu stosuję tę zasadę, przy czym nie chodzi mi o moją mało znaczącą osobę, a o kraj, naród. Dla Niemców

Re: ZUS...prośba...

Ale autorka chyba nie pytała "Jak uniknąć przekroczenia 182 dni". Wtedy odpowiedź LICZYĆ byłaby na miejscu.

Re: Trzeba 60 dni do wyzerowania licznika zwolnie

a jeszcze jedna myśl mi po głowie chodzi - liczy się te 182 dni od 1 stycznia? czy od początku zwolnienia? i którego zwolnienia bo ja chorowita jestem:/

Re: zwolnienie

Oczywiście, że można. Mąż jest od grudnia ciągle na chorobowym. Musisz tylko liczyć się z tym, że po 182 dniach możesz zostać zwolniony z pracy. Można również starać się o świadczenie rehabilitacyjne w ZUS-ie.

Re: Jak się liczy zwolnienie

Te 182 dni liczą Ci się od listopada. Czyli 182 dzień upływa z końcem kwietnia. Jeśli w międzyczasie wróciłaś do pracy na jakiś czas to ta ciągłość Ci się nie przerywa. Musiałabys przepracować 60 dni aby leciał nowy okres 182 dniowy. Pozdrawiam :) -- Nasza wspólna droga Liwka a może Kornelek?

Re: Jak liczy się dni zwolnienia L4?

.Pozniej trzeba skladac podanie do Zusu ( najlepiej jeszcze przed uplynieciem tych 182 dni ) o zasilek rehabilitacyjny.Jezeli miedzy L4 jet przerwa 60 dni , to 182 dni liczone sa od pocztku, czyli pracodawca znowu placi za pierwsze 33 dni.A wynagrodzenie jest liczone ze sredniej, z 12 ostatnich miesiecy, przed

Re: ZUS-świad.rechabiltacyjne

o swiadczenie rehabilitacyjne bedziesz sie ubiegala dopiero po uplywie 182 dni niezdolnosci do pracy, czyli po zasilku chorobowym. Pamietaj, ze 182 dni liczy sie od pierwszego dnia zwolnienia lekarskiego. Pozdrawiam!

Re: 182 dni a powody ZLA grypa i ciąza?jak liczym

dołączyć zaświadczenie lekarza prowadzącego, że ten mc zwolnienia było z powodu operacji niezwiązanej z ciąża i wtedy nie będą liczyć tego miesiąca do 182 dni..... Znacie jakieś przepisy, podstawy prawne bo póki co to każdy mówi co innego... gdyby liczyć ten miesiąc wcześniejszy do 182 dni to wnioske

Re: pierwsze efekty

A czy głos mężczyzny też się liczy? ;) 182cm, waga początkowa 94kg (głównie brzuszek, bo budowa raczej szczupła). Dziś (czwartek) mija mój czwarty dzień diety. Jem w zasadzie do syta, podjadam wieczorem (pomidorki, rzodkiewkę). Spadek wagi przez 4 dni: 3kg Pasek luźniejszy o pół dziurki. :)

Re: L4 do końca ciąży?

dziewczyny, rozszerzcie proszę temat zasiłku właśnie dostałam dłuższe zwolnienie i policzyłam, że jeśli będę na zwolnieniu do końca ciąży to przekorczę 182 dni - jak te 182liczone? razem z dniami wolnymi od pracy? i o co chodzi z tym zasiłkiem rehabilitacyjnym? jakie dokumenty, gdzie i po co

Re: L4 a zasiłek rehabilitacyjny

Dzięki ,ale jestem chyba za głupia, bo dalej nie rozumiem. 182 dni liczę od 21 maja nieprzerwanie? Czy liczę od 17 lipca ,kiedy ponownie dostałam L4 ,a pomiędzy tymi datami byłam w pracy?

Re: świadczenie rehabilitacyjne

Wielkie, wielkie dzieki za wszystkie odpowiedzi. Przylaczam sie jeszcze z moim pytaniem do Kani_Kani. Wlasnie, od kiedy liczy sie te 182 dni i czy liczy sie dni kalendarzowe czy robocze?

Re: L4 w ciąży

Zwolnienie możesz dostać już na pierwszej wizycie, czyli już np. tydzień dwa po przewidywanym terminie miesiączki. Jeśli chodzi o 182 dni to liczy się po prostu ciągłość. Przynajmniej 6 - 7 tygodni przed upływem ostatniego z tych 182 dni trzeba zacząć się starać o zasiłek rehabilitacyjny. Lekarz

Re: na prace zostaje mniej niz pol roku co kolo 1

, bo w niektórych latach część świąt może wypadać w weekendy (1 stycznia, 6 stycznia, 1 maja, 3 maja, Boże Ciało, 1 listopada, 11 listopada). Czyli mamy 182 dni robocze. Nie liczę Dnia Nauczyciela, bo tego dnia przecież nauczyciele dostają kwiaty i się odznaczają, znaczy pracują. Pominąłem też tzw

Re: ZUS - dane o zwolnieniach chorobowych

nie wiem czy można sprawdzić, ale wiem, że te 182 dni liczą się od momentu przedstawienia zaświadczenia o ciąży, bo jak mniemam wszystkie l4 zostaną wystawione z powodu "przypadłości" ciążowych -- ależ jestem wdzięczna, że mogę tu być ...

Re: świadczenie rehabilitacyjne

182 dni liczy sie od początku zwonienia, co oznacza oczywiście że wlicza sie dni zwolneinai płacone przez zakład plus reszta przez zus. No i liczy sie dni kalendarzowe. Czyli że tak powiem ciurkiem..Dzien po dniu, swiątek piątek i niedziele.

Re: Zwolnienie L4, urlop, praca i inne przepisy

1.Mam pytanie: Jak liczy się owe 182 płatnego zwolnienia? Czy są to dni robocze, tzn. z pominięciem niepracujących sobót,nedziel i świąt, czy też kalendarzowe. Tzn, jeżeli byłam 2 tygodnie kalendarzowe na zwolnieniu, to wykorzystałam 10, czy 14 dni zwolnienia z owych 182? 2. Jak liczy się 60 dni

Re: ciąża i pieniadze z ZUS

To nie są żadne nowe przepisy. 182 dni zwolnienia liczy się od pierwszego dnia na L4 (tego, za które najpierw placi pracodawca). Dokumenty do świadczenia rehabilitacyjnego oddaje się do ZUSu na 6 tygodni przed uplywem tych 182 dni dlatego, że ZUS ma bardzo ciągnące się procedury, złożenie

Mam pytanie: Jak liczy się owe 182 płatnego zwolnienia? Czy są to dni robocze, tzn. z pominięciem niepracujących sobót,nedziel i świąt, czy też kalendarzowe. Tzn, jeżeli byłam 2 tygodnie kalendarzowe na zwolnieniu, to wykorzystałam 10, czy 14 dni zwolnienia z owych 182? Jak liczy się 60 dni przerwy

Wklejone przez moderatora

marcy_83 25.08.08, 10:33 Odpowiedz ten limit 182 dni jeste limitem w ciagu roku klendarzowego -poniewaz niepodajesz dat trudno mi ci udzielic konkretnej odp - policz czy w danym roku kalendarzowym przekroczylas 182 dni -macierzysnki sie oczywiscie do tego nie liczy jesli przekroczysz te 182

Re: Zwolnienie L4

Przerwa między zwolnieniami musi wynosić 60 dni (razem z sobotami i niedzielami), żeby można było ją liczyć jako nowe zwolnienie (nowa seria 182 dni przysługujących bez zasiłku rehabilitacyjnego).

Re: Dostałam rehabilitacyjny

dzwoniłam do ZUSu - przełom roku nie ma znaczenia - pani powiedziała że liczy sie 182 dni w ciągu ostatniego roku (czyli tych 365 dni, a nie tylko roku kalendarzowego).

Re: jak liczyc 182 dni zwolnienia lekarskiego?

Ale 182 dni liczy się tylko biorąc pod uwagę zwolnienie na tą samą chorobę? Jeśli jestem w ciąży i nieprzerwanie na zwolnieniu od 16 czerwca- i będę tak do końca ciąży, a wcześniej byłam w tym roku na innym zwolnieniu chorobowym- to tego wcześniejszego się nie wlicza, prawda?

Re: dziecko - bezradne czy manipulant

, jak policzyłam, w obecnym systemie dzieci u nas są 183 dni w roku (liczę tylko te dni, po których nocują, czyli np przyjeżdżają w sobotę, wracają do matki w niedziele, ja liczę tylko sobotę), u matki, teoretycznie, 182. Teoretycznie, bo faktycznie są u nas częściej. I dzieciom, póki co, to pasuje

kac_moraly napisał

Jak żyć!!!!!!!!!!!!!? Moja rodzina liczy pięć osób. Mieszkam z żoną (bez prawa do zasiłku), dwójką dzieci ( 15 i 16 lat) i teściową ( nigdy nie pracowała). Zarabiam netto 1300 zł. plus zasiłek na dzieci 182 zł. = 1482 zł. Na śniadanie zjadamy, każdy, po dwie suche bułeczki po 50 gr - bacia nie

do chihuahuaa

Jeśli 182 dni liczyłby od 17 lipca - to się z tym zgodzę, ale on liczy od lutego - kiedy w ciąży nie bylam i między tymi zwolnieniami - lutym a majem i majem a lipcem było więcej niż 60 dni...

Re: ZUS- przedłużenie zasiłku chorobowego

mam jeszce jedno pytanie w związku z przedłużeniem zasiłku. Czy do tych 182 dni wlicza się te 33 dni które płaci pracodawca, czy dopiero po tych 33 dniach liczy się te 182 dni które płaci ZUS.

Re: 182dni L4

dziękuję za link ale tam tej informacji nie ma - albo mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Jeśli np mam dwa tygodnie L4 to czy weekendy tez sie w te 182 dni liczą??

Re: macierzyński czy zasiłek rehabilitacyjny

a te 182 dni to liczy sie tylko zwolnienie ciążowe? czy jeśli sie było na innym w tym samym roku, a dopiero potem na ciążowym to dodajemy te dni do siebie ?

jeszcze raz o L4

, lutym i teraz byłam na zwonieniu ale z przerwami, to nie mam się czym przejmować bo te 182 dni liczone jest od początku?

Co za PISdactwo, czytaj głupota i nieuctwo.

uległy także siły Armii Czerwonej. Liczyły 57 000 żołnierzy, 498 czołgów, 542 działa i 515 samolotów. 20 sierpnia 1939, Armia Czerwona pod dowództwem Gieorgija Żukowa ruszyła do natarcia. Zostało ono poprzedzone nalotami bombowców oraz trzygodzinnym ostrzałem artyleryjskim. Po czterech dniach walk

Re: Zwolnienie ciążowe potem inne i znów ciążowe?

ciąża po poronieniu jest zaw > sze zwiększonego ryzyka i dlatego chciałabym znowu skorzystać ze zwolnienia i s > pokojnie przejść przez tą ciąże. Czy jeśli pójdę teraz na zwolnienie ciążowe,to > skumuluje mi się ono z tym dotychczasowym i co będzie, gdy 12 sierpnia minie m > i 182 dni

Re: Do mam kadrowych

Dlaczego miałaby być zwolniona? Jak najbardziej może wrócić do pracy i pójść na zasiłek opiekuńczy z tytułu opieki nad dzieckiem. I - z tego co wiem, ale głowy nie dam ;-) - jeśli po zakończeniu opieki na dzieckiem zechce jej się iść znowu na zwolnienie na siebie to okres 182 dni liczy się od nowa

Re: Zus

to ja mam w związku z tym pytanie jak liczyłyście te 182 dni? bo ja słyszałam różne wersje, zwolnienia na ciąże zsumowane, czy na przyklad jak przed ciążą byłam chora - przeziębienie to też. Bo ja nie wiem czy mam składać o zasiłek rehabilitacyjny, bo akurat mi by się w styczniu kończył

Re: Zwolnienie ponad 182 dni a wcześ.powrót do pr

te 182 dni liczą się w ciągu roku kalendarzowego, więc jeśli twoja żona wróci do pracy na jakiś czas to nie będzie ten okres liczony od początku, tylko sumowany. po upływie tych 182 dni żona będzie musiała wystąpić o zasiłek rehabilitacyjny. Pzdr.

Re: Ile powinna wynosić przerwa między kolejnym L

Jezeli teraz przepracujesz minimum 60 dni i pójdziesz na zwolnienie to 182 dni będą Ci się liczyć od nowa. -- ♥♥

L4-182 dni

Witam Mam pytanko, które pewnie gdzieś się już przewinęło przez forum, ale nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi, a mianowicie czy 182 dni L4 w ciąży z przerwami (ale nie dłuższymi niż 60 dni)jest liczone "na ciążę" czy na rok kalendarzowy? Przykład: W ciążę zaszłam w październiku 2007 w

co teraz?

co zrobić w takiej sytuacji? Umowa na czas określony kończy się 25 lutego 2009. Osoba przebywała na L4 od pół roku. Właśnie wyczerpała limit 182 dni. Lekarz nie podbił jej zdolności do pracy. Zakład automatycznie zwalnia? -- Miałam 18 lat cały mi zazdrościł świat, Nie widziałam nic liczyłeś się

Mam pytanie 182 dni zwolnienia L4 liczy się dni pracy czy też wekeendy. Bo chcę iść na zwolnienie ale nie chce potem jeszcze załatwiać rehabilitacyjnego w ZUS-ie.

Re: Dostałam rehabilitacyjny

Hej. To ja w takim razie też mam pytanie. Mnie 182 dni skończą się mniej wiecej 1,5 m-ca przed datą porodu. Byłam wczoraj u swojego personalnego i dowiedziałam się, że przełom roku powoduje liczenie 182 dni od nowa i jeżeli jest przerwa między zwolnienieniami to od ostatniego liczy się od nowa 182

Re: zwolnienie - 182 dni

W poprzedniej ciąży byłam na zwolnieniu ponad 182 dni. Liczy się ciągłość zwolnienia i jak zbliża się te 182 dni to kadry kazały mi dostarczyć historię od lekarza i wypełnić wniosek o zasiłek rehabilitacyjny i to wysyłały do ZUS-u. Powinno przyjść powiadomienie o przyznaniu zasiłku. Wysokości

Re: Wklejone przez moderatora

Re: 182 dni na L4 w ciąży - jak to jest? Autor: joa261? 27.11.08, 22:46 Odpowiedz Liczy się ciągłość zwolnienia. Nie ma znaczenia że zwolnienia są na przełomie roku. Możesz być tydzień w grudniu + styczeń - i wszystko sumujesz. -- -- Maksio fotoforum.gazeta.pl/3,0,1562443.html Olaf fotoforum

Zasiłek rehabilitacyjny-jestem nieco spózniona

Bardzo proszę o pomoc osoby znające temat-za 25 dni licząc od poniedziałku (!!!!!!) minie mi 182 dni na zwolnieniu. Całkowicie zapomniałam, ze muszę złozyć wczesniej wniosek o zasiłek rehabilitacyjny. Dzis dowiedziałam się, że powinnam to zrobić dużo wczesniej, nawet 8 tyg przed końcem tych 182 dni

bardzo pilna sprawa

Bylam na zwolnieniu 91 dni. teraz wracam do pracy na miesiac i po tym miesiacu pracu musze isc ponownie na zwolnienie, ktore bedzie trwalo min 1 miesiac. Prosze powiedzcie mi jak sie to liczy? czy te 182 dni mozliwosci chorowania to sie sumuje, czy dotyczy to ciaglego zwolnienia, a moze zwolnienia

Handy Clock

Wszechstronna aplikacja do zarządzania czasem. Posiada 7 widoków które pozwolą zobaczyć aktualny czas w pięciu miastach świata naraz, sprawdzić na mapie w których częściach Ziemi w danej chwili jest dzień, a w których noc, planować wydarzenia korzystając z kalendarza, ustawiać alarmy, liczyć czas

Handy Clock

Wszechstronna aplikacja do zarządzania czasem. Posiada 7 widoków które pozwolą zobaczyć aktualny czas w pięciu miastach świata naraz, sprawdzić na mapie w których częściach Ziemi w danej chwili jest dzień, a w których noc, planować wydarzenia korzystając z kalendarza, ustawiać alarmy, liczyć czas

Handy Clock

TTCalc

TTCalc to darmowy kalkulator matematyczny zawierający wiele zaawansowanych funkcji i umożliwiający przeprowadzanie skomplikowanych obliczeń.

TTCalc wyposażony jest w wiele zaawansowanych funkcji, które przydadzą się osobom mającym do czynienia na co dzień z wyższą

Teamwork Planner

oraz nadzorowanie czasu jaki poświęcają konkretnym czynnościom. Dzięki Teamwork Planner można uzupełniać arkusz dni i godzin pracowników, tak by w efekcie otrzymać podsumowanie z listą wykonanych zadań i czasu liczonego w godzinach, który nad nimi spędzili.

Teamwork

Zdjęcia - jak liczyć 182 dni