Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

macierzynski na przełomie 2013/2014

Czy biorąc urlop macierzyński np.od września 2013 i zahaczając o 2014rok to przysługują te 2dodatkowe tygodnie (w 2013jest 24tyg., aw 2014 jest 26tyg.urlopu)?

Re: Boże chroń mnie od Polaków.

. Płatny 80%, z tego co się orientuję. Mozesz mi jakoś wyjaśnić, dlaczego matce kilkumiesięcznego dziecka twojego sublokatora (urodzonego w 2013) po paru miesiącach skończył się macierzynski?

Re: Urlop macierzyński ..

www.dziennikzachodni.pl/artykul/886624,urlop-macierzynski-2013-nowe-zasady-i-przepisy-sejm-posluchal-matek-i-kwartalu,id,t.html

Re: dlaczego pro-równościowi mężczyźni

Dalej przypominam, ze roczny urlop macierzynski jest nowoscia. No i chyba obracasz sie w bardzo konserwatywnym srodowisku, bo ja, choc nie mieszkam juz kilka lat w Polsce, znam kilka mam dzieci z rocznika 2013, ktore wrocily szybko do pracy i oddaly dzieci (tak, kilkumiesieczne) do zlobka.

Re: dlaczego pro-równościowi mężczyźni

ashraf napisała: > Dalej przypominam, ze roczny urlop macierzynski jest nowoscia. No i chyba obrac > asz sie w bardzo konserwatywnym srodowisku, bo ja, choc nie mieszkam juz kilka > lat w Polsce, znam kilka mam dzieci z rocznika 2013, ktore wrocily szybko do pr > acy i oddaly dzieci

Obniżony wymiar na wychowawczym jak liczyc?

witam mam pytanie jak liczyc wychowawczy ?córka urodzila sie 2.01,2012 byłam na macierzynski po nim wypoczynkowy i 2 dni opieki a nastepnie zasilek wychowawczy od 22 /08.2012 do 31.01.2013 .a od 1.02 ,2013 wrocilam do pracy na obniżony wymiar 3/4 do 31.12.2013 i nadal chce przedluzyc wymiar ale

szukam mam wczesniakow urodzonych w grudniu 2012

Dziewczyny mam dylemat.moja Jagoda powinna urodzic sie w lutym 2013. Urodzila sie w grudniu 2012 co spowodowalo ze nie objal nas roczny macierzynski.mam pewien pomysl zeby to zmienic ale samej trudno.jesli jest tu jakas mama z tym samym problemem niech da znac -- Zuzia 18 stycznia 2005:) Jagódka 5

Re: I co teraz???

powodu starsznie i najgorsze jest to, ze mama-zamiast byc dumna, ze wywalczylam to karminie i to moje pierwsze dziecko, ktore karmie piersią, to tak mnie dobija tekstami, ze juz czas skonczyc, bo jest duży..a mi to przjemnosc sprawia. Mam macierzynski, mam czas dla Kuby, moge sobie pozwolic na taką

Re: jak to jest z tym urlopem na bliźniaki?

Zalezy kiedy rodzias lub rodzisz... Ale w ustawie, ktora ma wejsc od 10 czerwca jest podane dla blizniakow 31-macierzynski, 6-dodatkowy macierzyński, i do 26 tygodni rodzicielski bez wzgledu na ilosc dzieci z mozliwoscia rozbicia na 3 czesci z odstepem nie dluzszym niz 8 tygodni pomiedzy. Czyli

Re: ile urlopu macierzyńskiego? bo się gubię...

w 2011 przysluguje max 22 tyg, a w 2012 i 2013- 24 liczy sie rok, w ktorym konczysz macierzynski- jesli bedzie to juz 2012 to wtedy beda to 2 tygodnie

nie tak do konca

www.bankier.pl/wiadomosc/Zasilek-macierzynski-komu-i-w-jakiej-wysokosci-przysluguje-2687139.html Od stycznia 2013 r. aby otrzymać najwyższy zasiłek macierzyński, kobieta będzie musiała już wcześniej prowadzić firmę i opłacać maksymalne stawki do ZUS (obecnie wynoszą one 3257 zł) przez co najmniej

Re: mama IV kwartału - prośba

Ciri, jako młoda matka ;) która własnie sie załapała na roczny macierzynski pytam - jaka jest różnica w Twojej propozycji - ze mozna isc na kilka miesiecy na wychowawczy? Dlaczego miałabym zrezygnowac z macierzynskiego, a potem isc na kilka miesiecy na wychowawczy? Czy mojego pracodawce to do mnie

Re: Własna działalność gospodarcza.

ewelina_s22 napisała: > watek nie jest o tym czy jestem bezrobotna czy nie ale jesli juz musisz wiedzie > c to umowa skonczyla mi sie z dniem porodu a macierzynski placi zus po macierzy > nskim nie wracam do pracy. pracodawca nie ma obowiazku mnie przyjmowac Wątek, owszem jest o tym czy

Re: do Mam rodzących w 2012r.

ja jestem matka 1Q, ale smiac mi sie chce. Rozumiem czesciowo matki z 2012 roku (sama nie dawno bylam w takiej sytuacji jak one), nie rozumiem jednak dlaczego te z 2013 tak sie piekla, ze grudniowki tez chca byc ze swoimi dziecmi. Kilka tygodni temu te z 2013 tak samo walczyly jak te z 2012

powrót do PL, działalność gosp. i ciąża

witajcie. planuję powrót do kraju w marcu 2013. w połowie kwietnia mam planowany poród. obecnie jestem zagranicą i jestem zatrudniona na kontrakcie (cos w stylu umowy o prace), mam opłacane wszystkie skladki etc. i jestem czynna zawodowo i planuje byc czynna o ile zdrowie pozwoli aż do końca lutego

powrót do PL, działalność gosp.i ciąża

witajcie. planuję powrót do kraju w marcu 2013. w połowie kwietnia mam planowany poród. obecnie jestem zagranicą i jestem zatrudniona na kontrakcie (cos w stylu umowy o prace), mam opłacane wszystkie skladki etc. i jestem czynna zawodowo i planuje byc czynna o ile zdrowie pozwoli aż do końca

Re: O polityce prorodzinnej... w UK

w polsce macierzynski + wychowawczy jest znacznie dluzszy niz prawie bezplatny macierzynki w UK, 52 tyg btw. Klasa srednia (od ok 50 -60 k ) dobrze sobie radzi, ale mowimy o rozwiazaniach systemowych panstwa, ktore w ZADEN sposob nie jest prorodzinne. O zasilkach sie nie wypowiadam,bo wbrew

Re: obrażanie i poniżanie żony przez męża

NATURA mojej pracy. Otoz siedze w lozku w dresie z laptopem. Tu sobie pisze z Toba i robie plan marketingowy na 2013. Taka mam prace a nie inna. Napracowalam sie ( edukacyjnie i zawodowo) cale lata by taka miec gdzie moja glowa i wzrok jest im tylko potrzebny. Gdybym pracowala w kasie w Biedronce to

do extraschafa ,który nic nie pojmuje

wykańczać ludzi tylko dlatego ,że jest się kanalią z dużą forsą . Ale myslę ,że jej kres kiedyś się skończy i zapłaci za zmarnowanie mi ponad cztery lat życia . Już sędziowie nie chcą prowadzić tego procesu ,jedna PaniSędzia poszła na macierzynski ,drugi Sędzia uciekł w chorobę .Ciekawa jestem co zrobi

Re: O polityce prorodzinnej... w UK

kandyzowana30 napisała: > w polsce macierzynski + wychowawczy jest znacznie dluzszy niz prawie bezplatny > macierzynki w UK, 52 tyg btw. Prawie bezplatny ;) www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAndBenefits/BenefitsTaxCreditsAndOtherSupport/Expectingorbringingupchildren/DG_10018741 W PL urlop

Re: petycja o roczny urlop macierzyński 2013

A czy wg obecnego prawa macierzynski mozna przerwac? Na przyklad wziac na dwa tygodnie urlop wypoczynkowy i potem wrocic na reszte macierzynskiego?

Dodatkowy urlop macierzynski!!!!!!!!!!!!!!!!

Cześć dziewczyny mam pytanie i bardzo proszę was o pomoc.Otóż od dnia 15 września jestem na urlopie macierzyńskim i kończy sie on 1.02.2013 roku.Po tym czasie chcę pójść na dodatkowy urlop w wymiarze 4 tyhodni.Napiszcie proszę czy w podaniu o dodatkowy urlop mam wpisac date 2 luty???

Re: petycja o roczny urlop macierzyński 2013

bedzie coraz mniej, bo i dzieci rdzic sie bedzie jeszcze mniej, no i bo zatrudnionych kobiet bedzie coraz mniej. Jak pracodawca bedzie mial zatrudniac kobiete ktora mu potencjalnie zaraz zmyje sie na roczny macierzynski to zatrudni faceta, ktory na zaden macierzynski czy rodzicielski sie nie wybierze bo

Re: urlop macierzynski

Na dole masz wyjaśnienie skąd 6 tygodni: art. 12 ustawy z dnia 6.12.2008 roku (Dz.U. nr 237, poz. 1654), stanowi w ustępie 2, iż wymiar wskazanego powyżej w pkt 1 dodatkowego urlopu macierzyńskiego wynosi: w 2010 i 2011 roku do 2 tygodni, w 2012 i 2013 roku do 4 tygodni, natomiast zgodnie z ust. 3

Re: macierzynski ...

ma od 1.1.2010 r. i wchodzić etapami. W pełnym wymiarze będzie przysługiwał rodzicom dopiero z początkiem 2014 roku. Etapy wydłużania urlopu fakultatywnego 1.01.2010 – 31.12. 2011 2 tygodnie 2012-2013 4 tygodnie 2014 i następne 6 tygodni 3. 2 w 1 – urlop macierzyński będzie można

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zapytaj ekspertów

Zdjęcia - macierzynski 2013