Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: Niskie fT3 mimo suplemantacji Euthyrox 150-po

czy po porodzie? Udało się ją tak ustawić,że zaszłam w > ciążę i do 10 tyg zwiększana dawka Euthyroxu wystarczała by mieścić się w > normie,potem fT3,fT4 pomalutku spadały mimo dawki wzrastającej do Euthyrox > 150.Teraz mam fT3-2,07 ,fT4-1,3 Tsh-1,7.Dwukrotni > e > sprawdzałam a

wystarczała by mieścić się w normie,potem fT3,fT4 pomalutku spadały mimo dawki wzrastającej do Euthyrox 150.Teraz mam fT3-2,07 ,fT4-1,3 Tsh-1,7.Dwukrotnie sprawdzałam aTG,a-TPO,trab,w normie.Usg-w normie.Kolagenozy-wykluczone.Tętno spoczynkowe do 11o,ciśnienia niskie 90/60,zimne kończyny,wybudzanie nocne

> murowany.Zrobię wyniki po 150tce i popędze do prof.zaproponować zmianę leku. Przeciez na 150µg Euthyrox jestes juz od konca pazdziernika, to najwyzszy czas zrobic ponownie badania. Nie mozna zwlekac tylko juz jutro (w ktoryms w szpitalu) i jak nadal jest to fT3 ponizej normy to tez jutro

Re: luty 2014

ja bym zwiększyła ciut euthyrox żeby dawka łączna była 150 T4 i 20 T3 (teraz jest 144 T4 + 20 T3) -- Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu ... czas i tak upłynie!

Re: Bardzo proszę o analizę wyników córki

Powinnaś więc wrócić do endo i poprosić o wyjaśnienie swoich bardzo słusznych wątpliwości. To jest Twoje prawo, jako pacjenta. Poza tym endo nie wie, że jest Euthyrox 112 i nie trzeba dawać na przemian 100 i 150? Mi po takim naprzemiennym dawkowaniu wychodziły pryszcze na twarzy - córka też ich

35tydzień 2 dzień

Witam się po 3 tygodniach przyjmowania novo 150 FT4 45.45% FT3 20.83% Trzy tygodnie temu, na novo 150 i euthyrox 12,5 FT4 75.32% FT3 30.42% No cóż, bywało lepiej. W czwartek wizyta, mam nadzieję, że Maluch przybiera na wadze, bo ostatnio ważył 1800g (liczyłam na co najmniej 2kg :/). Chyba

Re: 26tydz 2dz, spadek ft3

Po dwóch tygodniach na novo 125 i euthyrox 50 FT4 100% FT3 31.67% Ft3 spada :( zmniejszyłam euthyrox do 25, zastanawiam się, czy podnieść novo? I wtedy novo 150 i w ogóle odtawić euthyrox? W ogóle to okazało się, że cukrzyca ciążowa się na mnie czai :( co prawda norma po godzinie i dwóch

Re: Jestem po operacji,wyniki.

Przyjmuję EUTHYROX N150 jedną tabletkę.Za tydzień mam dopiero lekarza.Poproszę o skierowanie,bo rodzinny nie może dać na FT3 i FT4. Miałam nadczynność.

Re: 28tydzień 3 dzień

Po dwóch tygodniach na novo125 i euthyrox 25: FT4 72.73% FT3 26.25% Wiesz zwiększyłabym Novo, ale pozostawiła na tym samym poziomie T4-150 ale szybkie zmiany w ciąży, aż zadziwia jak młode ciągnie :) Jaką masz gramaturę Novo, możesz dzielić sensownie?

Bardzo proszę o analizę wyników córki

Witam serdecznie Bardzo proszę o analizę wyników córki, dodam ze choruje na zapalenie tarczycy w ostatnim czasie przytyła ok 3 kg,przyjmuje euthyrox w dawce 125 Poniżej ostanie wyniki: TSH 2,3 ( 0,27 - 4,2) ft3 4,2 (4 - 8,3) ft4 21,2 (9-20) Endo zaleciła zwiększenie dawki euthyroxu na 3 dni

Interpretacja wyników tarczycowych córki

Witam serdecznie Bardzo proszę o analizę wyników córki, dodam ze choruje na zapalenie tarczycy w ostatnim czasie przytyła ok 3 kg,przyjmuje euthyrox w dawce 125 Poniżej ostanie wyniki: TSH 2,3 ( 0,27 - 4,2) ft3 4,2 (4 - 8,3) ft4 21,2 (9-20) Endo zaleciła zwiększenie dawki euthyroxu na 3 dni 150

Re: Bytom-Sząbierki Dr Kozik

sluzy - oooo tu nadepnełam na odcisk.. i sie dowiedzialam co mialam sie dowiedziec.. ale w efekcie dr notując w mojej karcie głośno mi mówił co pisze: PACJENTKA ŻĄDA POWROTU DO LEKU EUTHYROX... blebleble.. no i wypisał mi receptę na euthyrox 50 (a wczesniej wypisylam letrox z dawka 150) wiec pytam czy

30 tydzień 2 dzień

Najświeższe wyniki, po 2 tygodniach na Novo 150: FT4 66.23% FT3 34.58% Dwa tygodnie temu byłam na novo125 i euthyrox 25: FT4 72.73% FT3 26.25% Coś tam się ruszyło :) Biorę sorbifer raz dziennie, elevit i dwa asparginy. -- http://www.suwaczki.com/tickers/rg50gzu3g4a4jxn3.png

Re: Po jakim czasie mleko w piersi się oczyszcza?

też jestem po CC, też biorę leki na tarczyce - aktualnie Euthyrox 150 i mlekoo mnie dosłownie zalewa. Słaba wymówka -- http://fajnamama.pl/suwaczki/rbrzj4b.png http://www.suwaczki.com/tickers/3i49g7rfjf53e7zn.png

Re: 28tydzień 3 dzień

Podsumowując obecne wyniki na novo 125 i euthyrox 25 ( czyli T4=150 oraz T3=25): FT4 72.73% FT3 26.25% z poprzednimi wynikami - utrzymuje się tendencja spadkowa T3, propozycja: Novo 150 (już bez tyroksyny, bo T4=150 oraz T3=30) myślałam, ze to może być za dużo T3, ale znalazłam info, ze

Re: interpretacja wyników

>Zmieniła dawkę na 1,5 tabl. przez 6 dni i 2 tabl. 1 dzień. Ale jakie tabletki? Euthyrox ma z dziesięć (czy więcej) różnych dawek, a więc możesz łykać 2 tabletki E75, E88, E25, E112, E137, E50, E150 a nawet E200... - www.doz.pl/szukaj/s0_0-euthyrox,apteka

teraz mam 75 eutyroxu+75 Novothyralu/przedtem 150 euthyroxu/.dziś wzięłam to po 5 godzinach snu w nocy i jakby te objawy rano były mniej nasilone

Re: euthyrox n 137 mcg

mcg, tabletki, 50 szt Euthyrox N 125, tabletki, 125 mcg, 100 szt Euthyrox N 125, tabletki, 125 mcg, 50 szt Euthyrox N 137 mcg, 137 mcg, tabletki, 100 szt Euthyrox N 137 mcg, 137 mcg, tabletki, 50 szt Euthyrox N 150, tabletki, 150 mcg, 100 szt Euthyrox N 150, tabletki, 150 mcg, 50 szt Euthyrox N 175

Novotyral akceptuję już od 3 dawki co mnie cieszy.W piątek kontrola hormonów,zobaczymy jak teraz to wygląda...

Niskie fT3 mimo suplemantacji Euthyrox 150-pomocy!

Opisałam pokrótce moje problemy,w wątku Hasi-Tess,niechcący się tam wtrąciłam ale bardzo potrzebuję pomocy bo odpowiadam za dwa życia.

Re: Bardzo wysokie anty-Tpo/Hashimoto

Odebrałam dziś wyniki po 6 tyg.na dawce Euthyrox 75 FT4 20.59 10.20-25.70 67.03% FT3 4.53 3,5-6,5 34.33% TSH 1.50 0.30-6.20 Chyba trochę rozjęchały mi się procenty ; / Jak myślicie dawka Euthyrox jest odpowiednia?

Re: Bardzo proszę o analizę wyników córki

; > Poza tym endo nie wie, że jest Euthyrox 112 i nie trzeba dawać na przemian 100 > i 150? Mi po takim naprzemiennym dawkowaniu wychodziły pryszcze na twarzy - cór > ka też ich pewnie nie chce? > > Czy to endo dziecięca? Czy dla dorosłych?

Proszę nie dopisywać swoich problemów do mojego wątku lecz założyć swój.Też tak musiałam zrobić by komuś nie mieszać ponieważ osoby odpowiadające magą pogubić się w temacie i niepotrzebnie namieszać.Tak radzi Rosteda.Ja zaś ze swojej strony teraz rozumiem dlaczego...

mary_lu napisała: > Tess, w ciąży chyba nie zawsze... Mój gin też mnie teraz przestrzega > przed tłumaczeniem sobie wszystkich objawów niedoczynnością - stany > typowe dla ciąży często udają niedoczynność. Mary! Czy zdrowa kobieta będąca w ciąży ma jakieś niepokojące objawy? eeeee

peliza17 napisała: > co do leku na obniżenie ciśnienia to wykluczone-mam90/60 czasem nawet niższe a > tętna109-111 to ewidentny znak niedoczynności. -- forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=24712 forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=24776

co do leku na obniżenie ciśnienia to wykluczone-mam90/60 czasem nawet niższe a tętna109-111 przy tak niskim ciśnieniu,wpadłabym już chyba we wstrząs gdyby je jeszcze obniżać...zobaczę jak będzie jutro,jak powtórzy się złe samopoczucie to trzeba będzie zmienić to dawkowanie...

Czy radykalne pogorszenie samopoczucia,mogę wiązać z wprowadzeniem tego Novothyralu?Tak z 1,5 godz.po zażyciu zaczyna się kilkugodzinny ból głowy,mam zniżkę nastroju jakbym łapała MEGA_DOŁA,bardzo podwyższony puls/110/,nie miałam takich historii na samym Euthyroxie.Miałyście coś podobnego?

Ludzie mojego profesora oświeciło i przyznał rację pozwalając brać od jutra Novothyral 75+eutyrox 75 na początek a potem Novotyral 100+ eutyrox 50,kontrola wyników po 2 tyg.Sama w to jeszcze nie wierzę.Nadal nie wiem czemu w ulotce selen+wit.E przeciwskazaniem jest ciąża?

Byłam juz 2x na ktg,nie wyszły źle a szyjka nie jest gorsza niż ostatnio/miękka,krótka ale nie otwiera się bardziej/Po świętach znów powtórzę hormony tarczycy,zobaczymy czy bedzie gorzej.Ja zaczęłam się pocić,wzrosło mi ciśnienie a tętno 116,ból głowy wrócił/to chyba skutek lekkiej nadczynności po n

Oczywiście, że ferrytyna to co innego niż poziom żelaza - można mieć wysoki poziom żelaza we krwi i obniżona ferrytynę co oznacza, że tego żelaza brakuje w organizmie i trzeba go brać więcej. Poczytaj sobie w wolnej chwili na forum o ferrytynie. I radzę nie czekać za długo ze zmianą leków!

Ale dlaczego niby nie możesz mieć jeszcze zwiększonej dawki? Jestem w 28tc i biorę 175 tyroksyny, tyle akurat mi potrzeba. Dlaczego szanowny profesor nie suplementuje Ci drugiego hormonu? To najprostsza recepta na niskie ft3...

peliza17 napisała: > Proszę nie dopisywać swoich problemów do mojego wątku lecz założyć swój.Też tak > musiałam zrobić by komuś nie mieszać ponieważ osoby odpowiadające magą pogubić > się w temacie i niepotrzebnie namieszać.Tak radzi Rosteda.Ja zaś ze swojej > strony teraz rozumiem dl

Dziewczyny spójrzcie na te wyniki,nie wiem co robić?Znów wracam do dawki 150lewotyroksyny i 20 lithotyroniny a dziś nawet 131,25lewotyroxyny i 20 lithotyroniny bo na dawce 100novotyralu i 75 euthyroxu zaczęłam wpadać w nadczynność?Mam skurcze macicy dośc regularne w nocy i brzuch jak kamień w dzień

O Boże,wyniki mnie wbiły w podłogę:jestem na 75 eutyroxu i 100 novotyralu.fT3 wreszcie w normie-3,63.fT4-1,44.ale co się stało z TSH-0,014????/Było 1,74 na 150 eutyroxu/.Poleciały też płytki do 543/było423/,wzrósł także fibrynogen do 4,77/był 3,46-w normie/Zrobiłam wreszcie FERRYTYNĘ-12,77/norma30

Jestem w 30tc. i też zaczęło mnie mocno pobolewać krocze i dół brzucha. Podobno to normalne. Dopiero jak ból zaczyna przypominać ostre rozrywanie jak przy bolesnej miesiączce i nie zmienia się wraz ze zmianą pozycji, to należy się zaniepokoić. Krwawienia z nosa też miewam, oddychanie zaczyna być

Re: Wątek yass1

byłam u endokrynolożki i ona po s > prawdzeniu wyników uznała, że należy utrzymać wcześniejszą dawkę tyroksyny: pon > , śr, pt -euthyrox 175, wt, czw, sb, nd - euthyrox -150. A napisz proszę z ciekawości jaki masz wynik D3, ferrytyny i B12?? wraz z normami. Wiesz, że ferrytyna, żeby dobrze

Też biorę Novothyral (z Eutyroksem), ale zaczęłam go brać kilka miesięcy przed ciążą. Rzeczywiście ma silne działanie - miałam przez kilka dni małą "telepkę", podwyższony puls, lekko podwyższone ciśnienie, ale nastrój błyskawicznie miałam świetny. Ale każdy może reagować nieco inaczej,

Pelizo, mam bardzo podobne TSH, przynajmniej takie miałam przed ciążą. NIE BADAMY TSH. To normalne, że przy suplementacji T3 TSH jest takie niskie. O tym wyniku zapomnij, patrz tylko na ft3 i ft4. Twardnienie brzucha i skurcze to odrębna rzecz, co na to Twój położnik? Ja mam, a właściwie miałam,

Re: 26tydz 2dz, spadek ft3

Madzia 07.12.13 na dawce novo 100 i euth 50 czyli T4=150 i T3=20 miałaś wyniki: FT4 61.04% FT3 37.50% miałaś zbyt mało T3, które trzeba było troche podnieść, ale za to dodałaś Novo 125 plus euthyrox 50 czyli owszem dostarczyłaś T3=25 ale T4=175 czyli za dużo T4 o całe 25 jednostek, a

A w czwartej ciąży?Zartuję ale chyba nie w 8 miesiącu.Ja teraz mam 31+4dni,i lepiej mi właśnie z oddychaniem się zrobiło/to dało mi do myślenia,że brzuch mi opada chyba,i zrobiło sie więcej miejsca pod płucami/.Dziś z krwotokami było przegięcie,do 15tej leciało mi już 3 razy a heparyny już zmniejszy

dziś objawy nie były takie nieznośne i na razie zostanę na 75 euthyroxu i 75 novotyralu.Znów kłopot mam z krwawieniami z nosa,dziś mi się samoczynnie polało w prac,/mimo zmniejszonej dawki heparyny/.Co zrobić tak to już chyba zostanie do końca.Mam jeszcze pytanie czy w31 tyg.już mi się może obniżać

Tess, w ciąży chyba nie zawsze... Mój gin też mnie teraz przestrzega przed tłumaczeniem sobie wszystkich objawów niedoczynnością - stany typowe dla ciąży często udają niedoczynność. Przed ciążą zawsze niskie ciśnienie i wysoki puls były u mnie oznaką niedoczynności. Ale pod koniec czwartego mies

No, no, po kilku latach chorowania i uważnym czytaniu forum jestem prawie tak dobra jak profesor. Żartuję sobie, oczywiście, ale cieszę się, że dzięki forum będziesz miała lepiej ustawione hormony - dobrze że profesor dał się przekonać. Napisz za parę tygodni, na ile wyniki się poprawiły. Przesz

Poczekaj, co powiedzą inne forumowiczki, to są moje propozycje, ale wolałabym, by je ktoś potwierdził. Trochę mnie dziwi - profesor i siedzi na dyżurze? U nas profesorowie nie raczej dyżurują. I czy nie ma swojego gabinetu czy przychodni, tylko każe przychodzić do szpitala na dyżur? A ma tam Two

Mary-lu ma absolutną rację, napisałam Ci to na forum Hashimoto - albo musisz dostać wyraźnie wiekszą dawkę Eutyroxu albo - i to jest lepsze rozwiązanie - Novotyral i Eutyrox razem. Zgłoś się jak najszybciej po zmianę leczenia. Hashi-tess napisała, że tarczyca dziecka już pracuje i o dziecko nie

hashi-tess napisała: > peliza17 napisała: > > > co do leku na obniżenie ciśnienia to wykluczone-mam90/60 czasem nawet niż > sze a > > tętna109-111 > > to ewidentny znak niedoczynności. To jak to jest? Mam niedoczynność (wątek "Tajemniczy przypadek") a c

Tess, mnóstwo :) Chociaż widzę po matkach kilkuletnich dzieci (a zwłaszcza po własnej matce, he he), że szybko się o tych objawach i niepokojach zapomina ;) Poczytaj choćby fora dla ciężarnych :) Sama w sumie też uważam się za "zdrową kobietę", równocześnie ze mną w ciąży jest kilka mo

Bo w końcu organizm zaczyna się przyzwyczajać, u mnie "telepka" też była najbardziej nasilona pierwszego dnia. Pewnie łatwiej by Ci było zaczynać od ćwiartki lub połówki Novo, do tego 1i3/4 lub 1i1/2 Euthyroksu, a potem co kilka dni zwiększać proporcję Novo (jak już poczujesz, że do po

Ten mój profesor nie ma zajęć na uczelni ale pracuje w moim mieście w szpitalu wojewódzkim i w jeszcze jednym jako ordynator endokrynologii,wiem,że ambitnie traktuje młodych lekarzy,prowadzi kółka naukowe,a ja przychodzę do niego jak ma dyżur i mu się "nudzi"więc teoretycznie ma czas ale p

Skoro masz tak bardzo małe FT3 i wcale nie za wysokie FT4, moim zdaniem powinnaś brać 100 Eutyroxu i 75 Novotyralu razem (może przez pierwszy tydzień 150 Eutyroxu i 1/2 tabl. Novotyralu 75, żeby się przyzwyczaić do nowego hormonu czyli FT3, a potem zmniejszyć Eutyrox do 100 i brać całą

Re: hashimoto

napiszę coś więcej.Jestem na dawce euthyrox 150 dni parzyste 125 dni nieparzyste. Mam małe nadciśnienie ,biorę bisocard 5 mg.Żle się czuję z każdym dniem gorzej. Wizytę u endokrynologa mam 4 maja.

Re: IVF styczeń/luty 2014.

Dziś 8 dzień cyklu,wyniki z krwi E2 7388 pmol/l,PRG 3,57 nmol/l.Od 6.02 biore FOSTIMON 150 j,a od dziś dołączył CETROTIDE 0,25 mg.Dziś już na Usg było widać aż 20 komórek :) Super,ale i tak trzeba będzie zamrozić i poczekać miesiąc.13.02 badanie krwi i usg. Może ktoś brał CETROTIDE,są jakieś skutki

od 125 do150 a fT3-2.07 I TO JEST NAJNIŻSZA WARTOSC jaką osiągnęlam.Teraz jestem na 150 a profesor miał w planach tę wartość osiągnąć tuż przed porodem.Nigdy nie wspominał o innej możliwej substytucji bo już dawno bym monitowała o zmianę leku/tylko o EUThyroxie i Leyroxie zaś nazwa Novotyralu nigdy

150 tce jestem dopiero 2tyg./poprzednie 2,brałam na zmianę z 125tką/Wyniki na samej 150ce zrobię w tym tygodniu,razem z feytyną,B-12/jak się uda/Co do Novothyralu to już monitowałam u przyjaciela,który doktorat z tarczycy pisze ale nie ma zbyt wiele doświadczenia z tym preparatem/obiecał zapytać

32tydz 2 dz

Witajcie! Muktprega, przepraszam, odczytałam wiadomość, ale byłam przez 6 dni w szpitalu. Nic poważnego-badania cukrzycowe, codzienne ktg, szczegółowe usg itp. ;) Wszystko ok, a w sobotę zrobiłam przy okazji pobytu tam tarczycowe: FT4 75.32% FT3 30.42% To jest po novo 150 i euthyrox 12,5. Szału

Re: niedoczynnosc -1poronienie

Hej jestem z wynikami. Jestem obecnie w 8 tygodniu ciazy i porobilam wyniki lecz nie wiem co i jak. Prosze o pomoc mam niedoczynnosc. Od kilku lat bylam na euthyrox 100. Jak sie dowiedziaam o ciazy dwa tugidnie bralam dawke 125 a potem do teraz 150 bo czulam sie normalnie. Dobra podaje wyniki: TSH

Re: Proszę o ocenę wyników i podpowiedź

Ha, z tego wszystkiego wczoraj nie doliczyłam się jeszcze 25 tyroksyny, żeby w sumie było 150, to powinno być: - rano 1x L50+1/4 N100 + 1/2 L50 - popołudniu - 1/4 N100 - wieczorem - 1/2 L50 ... te ułamki... Jestem już po wizycie zakończonej sukcesem :) Mama dostała Euthyrox, mój pomysł na nową

FT4 poniżej normy-pomoc dla siostry na Novothyralu

Witajcie kochane, sprawa nie dot mnie w tej sytuacji a mojej siostry Siostra od 7 lat przyjmowała euthyrox ostatnia dawka 150 niestety od lat jej ft3 na poziomie minusowym, endo 6 tyg zmienił jej euthrox na novothyral 100, samopoczucie sie jakby poprawiło i jednak od ok 2 tyg ma straszne zawroty

Re: C.d. novothyral-tym razem...w ciąży

Dzięki Tess! Od dziś wezmę novo 75+połówkę novo 75+ euthyrox 37,5= 150 t4 i 22 t3. Do tej pory brałam 112 t4 i 15 t3. T4 dużo większa, ale dobrze znoszę takie zmiany. Zwiększać coś po drodze, czy za 2 tyg kontrola?

Re: Proszę o interpretację wyników - niedoczynnoś

-180) Wit. B12 392 (174-878) Cholesterol całk. 226 (norma do 190) Trójglicerydy 97 (norma do 150) Hemoglobina 12,9 (12-16) Wygląda na to, że TSH ładnie spadło. Niestety FT4 też i już jest poniżej normy, o żelazie nie wspominając... Ogólnie jeśli chodzi o moje samopoczucie odkąd zaczęłam przyjmować Euthyrox

Re: tyje, potrzebny dietetyk - Warszawa

wyniki sprzed Euthyrox: TSH 1,27 mU/l fT3 4,9 pmol/l 48,65% fT4 11,05 pmol/l -9,5% CRP 9,4 mg/l Cholesterol: całkowity 298,60 mg/dl HDL 107 LDL 161 Trójglic 150 Przeciwciała ATPO 12,27 ATG 29,4 USG wszystko OK, lewy płat 16x15x45, prawy 17x14x45 cieśń 2mm objętość lewy 5,4ml

Re: 30 tydzień 2 dzień

ciąży wzrasta o 30-50%, więc skoro Twoja dawka wyjściowa w ciąży T4-112,5 oraz T3-15, a teraz T4-150 oraz T3-20, to jeszcze Ci do tych widełek brakuje ;) > Zastanawiam się, czy dodać euthyrox, czy jest ok i za dwa tygodnie badanie na t > ej dawce. No właśnie też się zastanawiam.....i nie

wyniki b12 i D3

Wczoraj odebrałam wyniki, od lipca biorę D3 , B12 w kratkę, zależy czy boli żołądek. B12 - 193,7 ( 197-866) - spadła, było 206 d3 - 25,4 - mierzona pierwszy raz normy: 30-100 wartość prawidłowa 10-30 wartość bardzo niska < 10 niedobór ferrytyna - 33,79 (13-150) - taka sama jak poprzednio. W

Re: Proszę o interpretację wyników - niedoczynnoś

Od 16.01. przyjmuję codziennie 1 tabletkę Euthyrox N25. Dzisiaj odebrałam wyniki badań kontrolnych: 14 lutego 2014 TSH 1,98 (0,4-4,0) FT3 3,82 (1,5-4,1) 89,23% FT4 0,788 (0,8-1,9) -1,09% Żelazo 41 (60-180) Wit. B12 392 (174-878) Cholesterol całk. 226 (norma do 190) Trójglicerydy 97 (norma do 150

Re: niskie ft3, złe samopoczucie

Wydbieram sie do innego endokrynologa i postanowilam zrobic ponownie komplet badan. Poprzednie są sprzed ok. miesiąca Tsh 2,05 (0,27-4,2) FT4 33.77% FT3 -3.21% Anty tg 37 (<115) Anty tpo 31,8 (<35) I dodatkowo: Ferrytyna 18,2 (13-150) Wit d3 23,8 (<10, 10-30, 30-100, >100) Wit B12

oto moja historia....

i zdrowy ;))) i tak przez rok 2013 mialam 2 skierowania do szpitala tsh powyzej 100 i trzecie skierowanie styczen 2014 juz musialam sie polozyc poniewaz tsh 243 ;) euthyrox 500;) novothyral 150 w ciazy jadlam najwiecej euthyrox 700 novothyral 200 z powodu zlego wchlaniania -celiakia hmm lekarze

TSH poniżej normy - jaka dawka leku?

Zrobiłam ostatnio TSH - wyszło 0,208 uIU/ml (norma 0,270-4,200). Dodam, że jestem po usunięciu tarczycy i przyjmuję Euthyrox (5 dni w tyg. dawka 175 i 2 dni w tyg. dawka 150). Czy aby TSH wróciło do normy powinnam zwiększyć dawkę leku (brać np. cały tydzień 175), czy też zmniejszyć dawkę Euthyroxu?

Proszę o pomoc w interpretacji wyników

Witam, leczę się na niedoczynność od ok 3 lat ale trudno to nazwać leczeniem jak wizyta jest raz w roku.Obecnie biorę Euthyrox 75 i Vigantoletten 1000od marca tego roku A to moje wyniki TSH 31,58% - 1,75 - ( 0,25 - 5,00) FT3 0,47% - 4,02 - ( 4,00 - 8,30) FT4 116,25% - 20,83 - (10

Euthyrox 2x dziennie!

Jak długo bierzesz Euthyrox właśnie 2x dziennie? Czy to zalecenie endokrynologa? Każdy endo, z którym miałam do tej pory do czynienia stanowczo podkreślał przyjmowanie tabletek tylko rano, na czczo, 30min przed posiłkiem. Więc twoje dawkowanie trochę mnie zaskoczyło. A ja właśnie już od dłuższego

Re: niskie ft3 - złe samopoczucie

.Zamówiłam już Thybon , myślałam dokładnie o takim samym dawkowaniu jak Ty. W zeszłym roku ,po 1 roku od operacji przy dawce euthyrox 150 miałam wyniki: TSH 4,98 FT3 26,25% FT4 77,92% Lekarz zmienił mi euthyrox na letrox i moje TSH wynosiło: 0,385 2,15 Dzisiejsze wyniki: TSH 0,332 (0,27-4,2) FT3 2,01 (2

Re: chaos

> 125 za mało a 150 za dużo no oczywiście, bo to aż 25 różnicy! Ja mam euthyrox 100 i 25 i wtedy najłatwiej jest dokonywać jakichkolwiek zmian, poproś ogólnego, na pewno Ci wypisze taką gramaturę :) > Teraz do następnych badań będę brać 125 a badania za miesiąc i to jest słuszna decyzja

Dopiero teraz się zorientowałam- jod w ciąży

Nawet nie wiem jak to się stało ale pomyliłam leki, jest to troche zawiłe ale może od początku w 5 miesiącu ciąży brałam euthyrox 112 i jod 150ug w witaminach, w 6 miesiącu mialam brać euthyrox 112 przez 5 dni i dwa dni 125 (i tu możliwość że zamiast 125 brałam 25 i 100ug jodidu który pomyliłam z

Re: hashimoto a ciąża/poronienie

moje nowe wyniki: ferrytyna 23,55 (13-150) TSH 1,66 (0,27-4,2) FT3 2,42 (2-4,4) FT4 1,12 (0,93-1,7) anty TPO 9,65 (0-34) B12 258 (191-663) witD3 - czekam na wynik TSH spadło, FT4 i anty TPO wzrosło, niestety przeoczyłam tym razem antyTG :( biorę Euthyrox 0,375 dawka powiększona (od 0,25) od 2 tyg

wyniki czerwiec /listopad 2013

Hashimoto od 2 lat Euthyrox 0,75 mg 2013 Listopad Norma cholesterol 300 + 278 + <200 mg/dl HDL 105 99 > 40 mg/dl LDL 174+ <130 mg/dl trojglicerydy 83

Re: Acard + Clexane

wiedziałam o czymś zapomniałam :) biorę jeszcze euthyrox 150 i jodid 200mg skąd jesteś, jeżeli mogę zapytać? ;)

Re: euthyrox 175 jak się czułyście?

To nie do końca tak jest, że musi wystarczyć dla dwóch osób bo od 20tyg. ciąży chyba dziecka tarczyca sama wytwarza hormony. Wyniki: ft4=1,04 TSH=4,8 (w kwietniu), Euthyrox 125+150 na zmianę TSH=6,8 (w maju), Euthyrox 175+150 na zmianę Czyli może nie ma co narzekać, po prostu tak musi być i już.

Re: wszystkie możliwe objawy hashimoto

Ja tez tak mialam jak bralam tylko euthyrox, na szczescie zmienilam lekarza i szybko dodal do leczenia noc=vothyral wiec teraz biore dwa razem i czuje sie naprawde dobrze, na poczatku bralam dawke 175 euthyroxu i 150 novothyralu i nadal bylam ospala! po kilku miesiacach coraz mniejsze dawki i po

BRAĆ CZY NIE BRAĆ !!!!! POMÓŻCIE

Witam Bardzo proszę znawców o pomoc i poradę Zacznę od wyników jakie już zrobiłam FERRYTYNA 22,84 (13-150) ŻELAZO 68 (37-145) CRP < 1 OB 4 anty - TPO 211,30 (0-35) anty TG 405,30 (0-115) USG TARCZYCY prawidłowa lokalizacja o wyraźnych obrysach w całośści o obniżonej niejednorodnej

Re: Niedoczynność tarczycy - prośba o interpretac

procesor napisała: Procesor, Tak, przyjmowałam Euthyrox 225 i lekarz po tych wynikach stwierdził, że być może się nie wchłania ten lek. Zamienił go na Novothyral 75. Najpierw kazął mi zejść do Euthyrox 175, po dwóch dniach do 150, potem do 100 i wtedy kazał wziąć ten Novothyral. >

Zwykła niedoczynność czy Hashi? Nadnercza gratis?

tarczycy. Moja tarczyca ma 9ml wielkości, pasowały wszystkie dolegliwości, dostałam Euthyrox 12,5. Wyniki: marzec 2012 (Euthyrox 12,5) TSH 1,21 (0,27-4,2) FT3 - 2,89 (2,50-4,30) 21,67% FT4 - 1,37 (0,93-1,70) 57,15% ANTY TG - 24,53 (<115) ANTY TPO- 13,26 (<34) maj 2012 (Euthyrox 25) TSH 1,89 (0

I po wizycie

21-29, poziom zalecany >30) Ca 8,76 (8,2-10,4) Cholesterol 228, 9 (140-200) HDL 57,96 (55-90) LDL 160,79 (30-150) TG 50,8 (35-180) Byłam też u dr Pietrzyk. I jestem średnio zadowolona,jakiś niedosyt czuję, za szybka była ta wizyta i o kilka rzeczy nie zapytałam. Co prawda dostałam Euthyrox N50

Re: euthyrox 175 jak się czułyście?

> Wyniki: > ft4=1,04 > TSH=4,8 (w kwietniu), Euthyrox 125+150 na zmianę > TSH=6,8 (w maju), Euthyrox 175+150 na zmianę dla osób suplementujących tyroksynę TSH na takim poziomie i opisywane przez Ciebie objawy, to pełnoobjawowa niedoczynność. > > Czyli może nie ma co narzekać

Re: 12 m-cy po porodzie :(

Moje najnowsze wyniki 18.02.2013, euthyrox 150 TSH -5.24% FT4 100% FT3 79.17% Ferrytyna 44,31 Czy wpadam juz w nadczynnosć? -- Aby pozostać ludźmi, musimy przyjąć przypadkowość życia jako normalne nasze przeznaczenie, ale zarówno w matematyce, jak i w Bogu przypadkowość zostaje

Re: Wątek yass1

dawkę tyroksyny: pon, śr, pt -euthyrox 175, wt, czw, sb, nd - euthyrox -150. Wyniki uznała za dobre TSH -1,310 mU/l (norma:0,27 - 4,2), FT4 - 20.36, (norma 12 - 22), FT3 - 3.78, (norma 3.1 - 6.8). Na moje pytanie, czy to OK, że FT4 jest w górnej granicy normy, a FT3 w dolnej, odparła, że przy wycięciu

Re: TSH

Poziom TSH- szczerze to nie wiem Waga- mało :) Biorę Euthyrox. Dawka leku to 150

czy to niedoczynność czy moje wymysły?

,25-5,35) FT4 9,97 (9-19) prolaktyna 32 (1,3-25) lekarz zapisał Euthyrox N25 acha na USG małe ognisko hypo 4,6 wyniki kontrolne 25/09/13 TSH 1,44 (0,27-4,20) FT3 2,95 (2,57-4,43) FT4 0,97 (0,93-1,7) USG PP 23x16x45, PL 23x18x46 tarczyca niejednorodna, ognisko hypo 4,6 mm endo stwierdził że wyniki są lepsze i

Wyniki 23.10

Mam świeże wyniki (z 23.10.13) TSH 1,130 (0,27-4,200), dodam że 26.09 przy takiej samej dawce Euthyroxu było 1,97 FT3 33,33% 2,80 (2,00-4,40) FT4 57,14% 1,37 (0,93-1,70) Magnez 0,90 (0,66-1,07) Ferrytyna 38,93 (13,00-150,00) podejrzewam, że trochę mało Estradiol 804,90 (aktualnie jest 7dc ) normy

Re: IVF styczeń/luty 2014.

cyklu,wyniki z krwi E2 7388 pmol/l,PRG 3,57 nmol/l.Od 6.02 biore F > OSTIMON 150 j,a od dziś dołączył CETROTIDE 0,25 mg.Dziś już na Usg było widać a > ż 20 komórek :) Super,ale i tak trzeba będzie zamrozić i poczekać miesiąc.13.02 > badanie krwi i usg. Może ktoś brał CETROTIDE,są jakieś skutki

Re: Wyniki 1.10

procentowo i jak dla mnie są gorsze), ale przepisał Euthyrox N50 i spłąwił. Ja czuję się fatalnie i nie wiem co robić dalej.Generalnie mnie spławił i stwierdził, że wymyślam.Wizyta ok 5 min 150 zł. Rewelacja! Pomóżcie!! ps. o wadze nie wspomnę bo jest katastrofalna i mam na dodatek hiperinsulinemię (biorę

Re: ant.ola

Witaj w nowym roku :) >już od prawe roku biorę euthyrox a od 2 m-cy E 75 i dalej czuję się fatalnie. >Czy powinnam powoli schodzic z dawki? >FT4 48.50% >FT3 41.35% to przykre, ze czujesz się źle, ale nie dziwi mnie to, masz za niski poziom hormonów, ja przy takich też leżałabym i

prośba o pomoc w interpretacji wyników

Mam zdiagnozowane Hashimoto, brałam przez pewien czas (głównie przed i w czasie ciąży) Euthyrox 25 mg, później 12,5 mg. Ponieważ miałam dobre wyniki badań i dobre samopoczucie lekarka odstawiła mi Euthyrox - wyniki nadal były dobre. Od kilku miesięcy zaczęłam mieć duże problemy z cerą, wypadaniem

Re: Kto ma rację- endo czy gin- poradźcie!?

Brałam przez 5 dni dawkę Euthyrox 100, teraz znów przeszłam na 150

Re: Jaki poziom (wynik) TSH faktycznie zagraża c

jestem pod stałą kontrolą endo. jestem po wycięciu tarczycy od kilku lat przyjumuje euthyrox 125 ,od początku ciązy badam ]TSH, FT3, FT4 na początku ciąży TSH wynosiło 2.16 a FT4 17.51 nie miałam zwiększonej dawki euthyroxu dopiero teraz (20 tc) jak TSH wyszło 3,5 a ft4 16,68 biorę dawkę 150

Hashimoto, ciąża i spadek HCG

Witam, Mam Hashimoto z niedoczynnością, leczone: Euthyrox 150/175. W listopadzie poziom TSH 188 (początek leczenia dawka docelowa 150 osiągnięta w połowie grudnia) w styczniu TSH 8,5 (-> zwiększona dawka do 175) w marcu (10 marca) zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywny. Po trzech dniach

Re: NOVOTHYRAL - zamiana

Nie mogłam edytować już pierwszego postu dlatego piszę następny Poniżej wklejam słowa jakie zostały skierowane do osoby która miała zalecenie przejścia ze 100 E na 100 N. Proszę o wytłumaczenie. mialas zamienione tyroksyne Euthyrox 100µg na 100µg Novothyralu. Novothyral to jest lek

Re: co dalej?

Przy tych wynikach : Elektrolity (Na, K) Sód 138 mmol/l 136 145 N Potas 4,10 mmol/l 3,50 5,10 N Magnez 0,78 mmol/l 0,66 1,07 N Witamina B12 456,3 pg/ml 191,00 663,00 N Ferrytyna 25,12 µg/l 13 150 N TSH 3,93 µIU/ml 0,27 4,20 N FT3 3,99 pg/ml 2,00 4,40 N FT4 1,20 ng/dl 0,93 1,70 N

Zdjęcia - na co euthyrox 150