Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: zaczełam

A ja jednak polecam paracetamol. Porównując liczbę zgonów w USA spowodowanych przedawkowaniem paracetamolu i ibuprofenu, paracetamol jest zdecydowanie bezpieczniejszym lekiem. Należy jedynie pamiętać, że maksymalna dobowa dawka nie powinna przekraczać – przy nadwerężonej wątrobie czy

Re: Ematka wie wszystko - paracetamol i KP

Młody przy temperaturze powyżej 38 kompletnie nie reaguje na N > LP. Można mu ładować naprzemiennie maksymalne dawki paracetamolu i ibuprofenu, > a gorączka ma leki w dupie i dalej rośnie. miałam to samo jako dziecko, i jedynie co pomagało skutecznie obniżyć temp, to kąpiel ale nie w

Re: Dawkowanie leków przeciwgorączkowych

Stosuj niższą dawkę - dziecko nie jest na granicy tylko w tej niższej grupie. Jeśli przestanie działać za szybko można podawać "krzyżowo" z paracetamolem. Jeszcze mi się nie zdarzyło (a dzieci mam czworo) żeby leki nie zadziałały we właściwej dawce (krzyżowo musiałam podawać raz, przy

Re: dawanie paracetamolu na ząbkowanie-poradźcie.

IMHO paracetamol/ibuprofen ma wiekszy sens, niz zele na zabkowanie, ktore nigdy nie chca lezec tam, gdzie powinne, momentalnie zostaja polkniete lub wyplute i to z nimi naprawde traci sie kontrole nad dawka leku przyjeta przez dziecko. Jesli mialam cos dac dzieciom, zeby przyniesc im ulge podczas

dawanie paracetamolu na ząbkowanie-poradźcie...

Potrzebuję porady bo jeśli chodzi o leki jestem lekką panikarą i staram sie raczej nie faszerować dzieci...ale moje młodsze dziecie (10,5 miesiąca) ma bardzo męczące ząbkowanie...każdy ząb to męka i w dzień i w nocy... Jak zaczyna się już najgorszy moment podratuję go jedną dawką paracetamolu, żeby

Re: Ludzie, nie dajcie sobie kitu wciskać.

Dokładnie. Weż paracetamol, do tego etopirynę popij mocną kawą lub herbatą i masz excedrin. Jedno wilelkie oszustwo!!! Ja używam leków od lekarza - tryptanów - lek o nazwie Sumigra, niestety bardzo drogi, opakowanie 2 tabletek kosztuje 34 zł. ( czyli 1 tabl. 17 zł.). Próbowałem tańszego zamiennika

Re: dziecko-gorączka-szybko

39,5 to dużo, ale jeśli spada po lekach, nie ma co panikować. Leki można podać naprzemiennie - paracetamol i ibuprofen. Warto dawkę dopasować do wagi, a nie wieku dziecka. IMHO w pierwszym dniu gorączki, jeśli nie ma innych objawów, nie ma co panikować i gnać do lekarza. Zwłaszcza że panuje

Re: Czas antyszczepionkowców się kończy!!!

a zastanawiałas się kiedyś Makurokurosek jak to jest/dlaczego np. taki paracetamol występuje np. jako Efferalgan w postaci tabletek musujących ale przeznaczony jest tylko dla dorosłych, a takiej formy leku (z odpowiednio niższą dawką) dla dzieci nie ma? Choć wiele dzieci chętniej wypiłoby "

Dawkowanie leków przeciwgorączkowych

Witam, jestem mamą przedszkolaka, który ciągle choruje. Mam pytanie odnośnie dawkowania paracetamolu i ibuprofenu. Do tej pory podawałam zwykle te leki w czopkach. Z racji tego, iż niespełna 4 letni synek zaczął się przed tym wzbraniać i wypychać czopki z pupki zmuszona jestem do podawania leku

Re: 4 dzień wysokiej gorączki

Ps. na anginę ropną, którą najprawdopodobniej masz lekarz na 90% zaleci antybiotyk. Płucz też gardło letnią wodą z dodatkiem szałwi. Na gorączkę zakup sobie paracetamol (dawka zgodnie z wagą) najlepiej w czopkach. Nie obciążasz w ten sposób żołądka, który i tak dostał w kość od leków, które już

Re: w jakim celu

gemmi18 napisał: > Paracetamol na dłuższą metę uszkadza szpik kostny, zawsze podaję ibuprofen. Zaw > sze, to znaczy, gdy dziecko źle znosi gorączkę. Tzn na jak dluga mete , w jakich dawkach i w jakim stezeniu substancji czynnej? Na calym swiecie paracetamol jest lekiem

Re: czy można połączyć tramal z ketonalem?

Ale jesteś biedna! Współczuję. Możesz połączyć z Ketonalem, możesz też spokojnie wziąć podwójną dawkę tego leku, który łączy Tramal i Paracetamol (bo Tramal często się podaje w dawce 100 mg, a nawet 200, natomiast "zwykła" tabletka Paracetamolu ma 500 mg, a można stosować po dwie

Re: jaki lek najlepszy????

trzeba te leki przyjmować długo i systematycznie, kiedyś brałam przez 8 miesięcy w zwiększonej dawce, czułam się koszmarnie, zaprzestałam i migreny wróciły, teraz mam brać min rok a może już nawet całe życie, ale dawkę mam zmniejszona o połowę a lek działa :) migreny rzadko, efekty uboczne jakby

Re: APAP a wątroba

nieświadomie wziąć za dużą dawkę paracetamolu. Wszak jest on dostępny w każdym sklepie, na każdej stacji benzynowej pod wieloma nazwami: Apap, Panadol, Paracetamol, Acenol, Codipar, Efferalgan itd. Ponadto trzeba pamiętać, że wiele leków przeciwgrypowych i przeciwgorączkowych zawiera paracetamol i to w

Re: ketonl i dziecko...

Zadziwiające, że po wyjściu ze szpitala nie dostałeś zaleceń co do podawania leków przeciwbólowych. Dzieciom podaje się paracetamol lub ibuprofen w dawkach zależnych od masy ciała i co określoną liczbę godzin.

Re: paracetamol podczas porodu

powinna więc być szkodliwa. jak z każdym lekiem korzyści mają przewyższać ryzyko. chodzi tylko o to, żeby obalić mit bezpiecznego paracetamolu, polecanego ciężarnym i dla niemowląt, bez większej kontroli.

Re: Pyralgina

dziecko tak jak po spożyciu bezpośrednim, w literaturze opisuje się nawet epizody sinicy u dziecka po spożyciu tego leku przez matkę. Bezpieczne karmienie jest po około 48 godzinach od przyjęcia ostatniej dawki. Nie ryzykowałabym, są bezpieczniejsze leki (paracetamol, ibuprofen).

Re: Ematka wie wszystko - paracetamol i KP

kompletnie nie reaguje na NLP. Można mu ładować naprzemiennie maksymalne dawki paracetamolu i ibuprofenu, a gorączka ma leki w dupie i dalej rośnie. Muszę zbijać jak jest w granicach 37-37.5 czyli stan podgorączkowy - wtedy jedt szansa źe leki zadziałają. Nie twierdzę że zawsze tak jest. Ale powyższą radę

Re: Pani Kasiu pilne

, boje sie ze ta infekcja, goraczka, leki zaszkodza dziecku, a musze łykac bo jak dotychczas oklady nie wiele pomagaly wiec aby nie dopuscic do wysokiej goraczki zbijam ja. Teraz od 10.40 od ostatniej dawki paracetamolu mam 37-37,5 wiec nie ruszam tabletek,ale na noc jak dotad zaczyna mnie telepac przy

Re: a dlaczego ibufen zamiast paracetamol?

Żaden lek nie jest bezpieczny i paracetamol również nie jest. U nas jest tak, że jak mam podać paracetamol, to nie daję nic. Jedyne na co paracetamol działał, to ząbkowanie. No i daję paracetamol przy wysokiej gorączce, pomiędzy dawkami ibuprofenu.

Re: Leki na sezon grypowy

zneutralizować zażywając glicynę albo stosując tabletki dojelitowe. Paracetamol natomiast jest toksyczny i uszkadza wątrobę, poza tym ryzyko przedawkowania jest znacznie większe niż przy innych NLPZ, bo z reguły większość leków zawiera bardzo wysoką dawkę paracetamolu. Dodatkowo alkohol znacznie nasila

Re: kiedy mowimy ze dziecko ma goraczke

zejściem śmiertelnym, ale jest też kwestia prawdopodobieństwa takiego wydarzenia oraz ocena ryzyka (czy większym ryzykiem jest podanie czy nie podanie leku). Ja ibuprofen nadal podaję, gdy gorączka jest naprawdę wysoka (powyżej 39,9) a od poprzedniej dawki paracetamolu nie upłynął wystarczający czas

Re: Co podać dziecku na rozpoczynające się przezi

uboczne. Ibuprofen rozwala jelita. Podaje się go przeciwgorączkowo jako lek drugiego rzutu, jeśli paracetamol obniża na zbyt krótko. Żeby zaistniał efekt przeciwzapalny ibuprofenu, trzeba dawać większe dawki i o tym decyduje lekarz. Reasumując, podawanie ibuprofenu przy pierwszych objawach przeziębienia

Re: in vitro kwiecień 2014 r.

pozytywny, to oszalalam ze szczescia!!! Pamietam, ze w pierwszej ciazy i w drugiej, zaraz na poczatku 2-3 dni b. bolala mnie glowa, wiec bralam paracetamol. Tutaj mysli sie troche inaczej. Wazne jest jak sie czujesz psychicznie, bo to ma ogromny wplyw na ciaze i jezeli leki sa dopuszczone a apap i

Re: nie chce piersi - co się dzieje?

Przy trudnej do zbicia gorączce lub silnym bólu (np. ucha) jak najbardziej podaje się ibuprofen i paracetamol naprzemiennie (nie łącznie!) w odstępach czterogodzinnych. Zwiększa to moc działania obu leków bez przekroczenia dozwolonej dawki żadnego z nich. U mojego młodszego syna to jedyny sposób

Re: Zbijanie temperatury.

a jaką dawkę leku podałaś?? ja w ogóle nie stosuję okładów, kąpieli etc... iburpfen lub paracetamol w odpowiedniej dawce...

Re: Nurofen Forte dla dzieci - może się komuś prz

Nurofen Forte w tak dużej butelce starczy na baardzo długo. Pewnie dlatego tak tani, bo niezbyt standardowa pojemność. Dobra gdy ktoś ma więcej dzieci i jest w stanie zużyć tak spore opakowanie. Co do oburzania się, że starsze dzieci dostają taki lek w syropie - a co w tym dziwnego? Przecież

Re: Pyralgina

, ale spasowałam. W sumie nie dziwne, że mnie brzuch bolał po takiej dawce leków w żołądku ;) A potem przyszła ciąża i się używanie skończyło. Dla dobra dziecka nie chciałam się faszerować lekami, wiedziałam , że w ciązy tylko paracetamol dozwolony no i sobie powiedziałam, że po prostu MUSI mi pomóc, bo

Re: a lekarz na to

> Ty tak poważnie a ty powaznie połączyć paracetamol z ibuprofenem u tak małego dziecka? tak, jedziesz na zmiane przestaje działać wcześniej niż można podać następną daw > kę. odstepy miedzy dawkami bedzies zmiec okolo 2-3 godziny nie powinno przestac dzialac > Jakie wtedy podać

Re: Temperatura rośnie po 2h od podania leku ...

Napisałam się i coś mi nie poszło. Zwiększyć dawkę leków - dobowa dozwolona dawkę dzielisz zamiast na trzy - na dwie większe dawki. Później zmniejszyć.Nie wiem ile waży synek ja mojej 3,3 latce daje 18 kg\10,5 ml.dajesz nurofen większą dawkę i po półtorej godz jak temp spadnie paracetamol

Re: Nerwowa,zła,smutna,agresywna, zmęczona!!!!!

Jakbym czytała o sobie... Wszystko boli - ciało i dusza, do tego bezsenność i swędzenie :( Złoszczę się, płaczę i boję, mam ochotę położyć się do łóżka i umrzeć :( Na krótko pomaga końska dawka paracetamolu i ibuprofenu na raz - gdy ból ciała się zmniejsza to i psychika zaczyna lepiej funkcjonować

Re: a lekarz na to

Ty tak poważnie ? :D:D:D Podaje lek na obniżenie (nie tak jak sugerowałaś, że jeśli w ogóle, bo pow. 38 st. NALEŻY to robić) i przestaje działać wcześniej niż można podać następną dawkę. Co wtedy mogę np. połączyć paracetamol z ibuprofenem u tak małego dziecka? Jakie wtedy podać dawki? Co ile? Czy

Re: kiedy paracetamol nie dziala u dziecka- to co

Na mojego nie dziala za bardzo nurofen z kolei, dlatego raczej wtedy siegam po paracetamol ,ale gdy jedno nie dziala (po 30min-45min) widze ze nie spada wogole albo licho, to mam podac drugi lek, i tak na zmiane, nie podajac czesciej niz bodajze 4h , dawek zalecanych w ciagu doby nie przekraczam

Re: gorączka - matka panikara (pilne)

dziecka podałam pół czopka i najprawdopodobniej dziecko dostało samą glicerynę, a lek był skoncentrowany w odrzuconej połówce, ale nie miałam gwarancji, że tak było, i bałam się powtarzać dawkę). -- Ręce za lud walczące sam lud poobcina. Imion miłych ludowi lud pozapomina. Wszystko przejdzie. Po huku, po

angina - 6 dni pokuracji antybiorykiem

paracetamol. Pierwsza dawkę pisalam o 9 wieczoram tego samego dnia, z tym, że moje dziecko im bliżej wieczora tym mialo sie lepiej. Ostatnia temperatura byla ok 13 wiec podałam paracetamol (mial 38,7), wieczorem myslalam ze lek przeciwgorączkowy jeszcze dziala. W nocy to samo - brak gorączki, kaszlu, pobudek

Re: wielki problem gorączka nie spada prosba o po

Paracetamol ma zarejestrowane za małe dawki. wielokrotnie przećwiczyłam że jeśli poda się odpowiednie to jest skuteczniejszy niż ibuprofen. Pierwszą dawkę należy podać 30 mg/kg m.c a kolejne co 8 godzin już po 15 mg/kg mc. Jeśli ten schemat nie daje odpowiedniego efektu to wstawka z ibuprofenu

Re: a lekarz na to

powyżej 38,5. Rzadko się zdarzało ale czasem podawałam następną dawkę po 4 godzinach a nie po 6 jak jest w ulotce i na zmianę ibuprom a po 4h paracetamol. Dzieci przeżyły. ladnyusmiech napisała: > Zapytaj może swojego 7-letniego syna, on mi świetnie zaordynuje leki, No niestety takich

Re: Moje zdrowie????

" Martwe myszy, którym zaaplikowano śmiertelną dawkę paracetamolu 80 mg , zaczęto rozrzucać wokół bazy sił powietrznych USA Andersen. Przypuszcza się, że zatrute gryzonie mogą zniszczyć, a jeśli nie, to powstrzymać niekontrolowany wzrost liczby brązowych węży drzewnych (łac. Boiga irregularis

Re: słoiczki a alergia

takim czasie jak teraz, kiedy nie ma takich ładnych świeżych owoców. Co do ibuprofenu, to jeśli w syropie, to uczulać mogą dodatki smakowe, barwniki, a ogólnie jako lek ibuprofen zwiększa przepuszczalność jelit, u mojego synka zawsze pogarsza stan skóry i to mocno, więc raczej paracetamol staram sie

Re: Tylko gorączka....

Tak zrobilam, jest lepiej. Nie zaszkodze mu łącząc te dwa leki? Powinnam jakos zmienić dawki czy podawać normalnie? czy paracetamol moge podać "dodatkowo" obok podawanego ibuprofenu co te 7 godzin?

Re: Excedrin już w Polsce!

Mnie to ak wkurza ta reklama, ze szok. Dawki leków w tym leku jak dla dziecka. I ze nudnosci likwiduje, a niby ktory skladnik jest przeciwwymiotny?? Aspirina?? Ja tam tego nie kupię. Już wolę Solpadeinkę. Wiecej paracetamolu i kodeina. -- http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1abtcjw5j

Re: Leki przeciwbólowe - jaka ilość szkodzi

Witam, zarówno paracetamol jak i ibuprofen może Pani podawać przez kilka dni, przy czym ibuprofen 3 dni jeżeli stosowany jest 3-4 x dz. Po kilkudniowej przerwie można wrócić do pełnych dawek tzn. 3-4 dziennie. Przy dłuższym stosowaniu ibuprofenu konieczna jest ochrona żołądka np. omeprazolem

Re: nauka połykania tabletek

Już ci wyjaśniam: owszem, leki dla dzieci robi się też w syropach. Póki jest to paracetamol albo inny syrop z bluszczu, nie ma problemu. Ale jest już problem z antybiotykami, bo nie da się dokładnie odmierzyć potrzebnej dawki, a precyzja jest, sama wiesz, potrzebna, za mała dawka nie dość, że nie

Re: a lekarz na to

.5 rocznemu bezpiecznie to mozna podac paracetamol obnizajacy goraczke jesli wogole potrzeba. Aspiryny nie podaje sie dzieckom do 12-go roku zycia > A co to za "PrzeciwWirusowy" lek o jakim mowisz? Obsmialam sie od ucha do ucha. Leki przeciwirusowe to polska specjalnosci zreszta konkretne

Re: zbijanie wysokiej gorączki

Paracetamol ma słabe działanie przeciwgorączkowe i działa tylko jako wspomaganie. To ibuprofen jest głównym lekiem i on MA działać. Ewentualnie daje się pyralginę. Ja również daję na zmianę paracetamol z ibuprofenem, ale nie dlatego, że ibuprofen nie działa, tylko dlatego, że działa krócej niż

Re: zapalenie krtani. podać czopek p/ bólowy??

precyzyjniej dawkować (np. jeśli podejrzewasz, że może to być lekki ból gardła i chcesz mu ulżyć, to możesz mu dać np. pół dawki), a paracetamol nie podrażnia tak żołądka jak ibuprofen (który przecież jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym).

Re: leki przeciwbólowe w ciąży...

Tylko leki na bazie paracetamolu i to w ograniczonej dawce.Ibuprom i aspiryna są wyraźnie zakazane.

Re: Prośba o interpretację, wnioski, sugestie

wynik 34 punkty. Jest sporo objawów, których nigdy nie wiązałabym z tarczycą (pękająca skóra na piętach i dłoniach! spodziewałam się uczulenia albo grzybicy) Odczułam ogromną ulgę po lekach (przedwczoraj byłam na nogach 20 h i NIE byłam zmęczona bardziej niż to naturalne po takim czasie pracy

Re: skoro kodeina jest na liście substancji zakaz

czysta kodeina jest na liscie substancji zakazanych (taki sam status jak morfina), natomiast w polaczeniu z innymi czynnymi substancjami (paracetamol w Antidolu, paracetamol i kofeina w Solpadeine), gdzie dawka kodeiny w jednej dawce leku nie przekracza 20mg podlega zupelnie innemu wykazowi srodkow

Re: drgawki goraczkowe

nie rosnie (bo lepiej utrzymywac ja na stalym poziomie niz dopuszczac do wyskokow i ja zbijac potem), - leki przeciwgoraczkowe podawac naprzemiennie (Paracetamol i ibuprofen, dawka wypada wowczas mniej wiecej co 3 godziny), o ile dziecko obydwa leki toleruje (moje niestety po paracetamolu puszczaja

Re: Migrena-pomocy

bagatelizuj.Załatw neurologa i TK mózgu. Ja miewam migreny związane z cyklem miesiączkowym, raz w miesiącu, też ok 2-3 dni. Co mi pomaga poza 2 apapami na raz ?(nie biorę ŻADNYCH leków przeciwbólowych więc taka dawka 1000mg paracetamolu trochę działa) i tak co kilka godzin. Jednak migrena to zaburzenie

Re: nauka połykania tabletek

salma75 napisała: > Nikt Ci antybiotyku w syropie w aptece nie przygotuje. Aha. No u mnie jest inaczej, antybiotyk dostaje sie z apteki gotowy, w syropie smakowym (mozna wybrac smak) > Leki typu ibuprom, paracetamol dawkuje się wg. wagi, wiek nie jest wiarygodnym > wyznacznikiem

Re: Polska vs. Anglia: leczenie Hashimoto!

, nic. A babcia dalej wierzy w NFZ, łazi po lekarzach i tylko narzeka, że "coraz więcej na leki wydaje i coraz bardziej chora jest". Z jej ostrogami podobna historia. Z drugiej strony słyszałam, że w UK aż przeginają, bo wszystko leczą paracetamolem. A może Polacy to lekomani? Czy w ogóle w

Re: Ibuprofen na wysoką gorączkę- ile na dobę?

zaszkodzisz, możesz podawać leki zawierające ibuprofen (ibufen, nurofen) na przemian z lekami zawierającymi paracetamol (panadol, calpol itd...) ale nigdy nie przekraczać dawki dobowej żadnego z nich.

Dawkowanie leków a masa ciała

Zawsze mnie to zastanawiało, jak to jest - na ulotce podana jest maksymalna dawka leku, np. przy paracetamolu to 2 lub 4 g na dobę. I czy to samo odnosi się do drobniutkiej, 40kg osoby tak samo jak do ponad 100 kilogramowej? Ja to tam jestem wagowo gdzieś w rejonach średniej dla populacji, ale

Re: jak sobie pomagacie w czasie okresu ?

decyduje sie na wprowadzenie ograniczen. Dawka toksyczna bedzie oczywiscie zalezala od osoby, ale na wszelki wypadek przyjmuje sie, ze dzienna dawka leku nie powinna przekroczyc 4g/24h. Tu wiecej za Wiki: pl.wikipedia.org/wiki/Paracetamol#Przedawkowanie

Re: Czy ktoś Wam kiedyś na lotnisku kazał leki wy

znajdzie. ;-) W bagażu podręcznym zdarza mi się mieć też opakowanie paracetamolu, czy aspiryny i nigdy nikt nie robił problemów. Byłam jednak świadkiem, gdy zatrzymano starszego pana z torbą pełną leków w podręcznym i poproszono o pokazanie na nie recpety. Nie wiem, jak to się skończyło, ale mając już

Re: Angina z gorączką.

zdunia, podalas za duze dawki p/goraczkowych. Paracetamol co 8 godz, ibuprofen co 6 godz, mozna podawac zamiennie i wtedy wyjdzie co ok. 4 godz dawka leku p/goraczkowego.

Re: apap junior granulki na gorączkę - opinie

dosyć dobrze tolerowała smak antybiotyków), teraz w przypadku silnej gorączki podaję jej (oczywiście w dozwolonych dawkach i częstotliwościach) Nurofen Forte (połowę dawki zwykłego Nurofenu) ewentualnie zamiennie Ibufen w niebieskich płynnych kapsułkach i z paracetamolu właśnie granulki Apap - przy

Re: nauka połykania tabletek

olena.s napisała: > Już ci wyjaśniam: > owszem, leki dla dzieci robi się też w syropach. Póki jest to paracetamol albo > inny syrop z bluszczu, nie ma problemu. Ale jest już problem z antybiotykami, b > o nie da się dokładnie odmierzyć potrzebnej dawki, a precyzja jest, sama wiesz

Re: jak sobie pomagacie w czasie okresu ?

Paracetamol w prawidłowej dawce to najbezpieczniejszy lek przeciwbólowy, za to nawet w niewielkiej ilości przedawkowany szkodzi STRASZNIE. Kolega z pracy podczas przeziębienia łyknął kilka tabletek częściej niż ulotka zalecała. Skończył w szpitalu.

Re: wymioty po antybiotyku u małego dziecka- help

Moje dziecko przy infekcjach wirusowych miewa co najwyżej stan podgorączkowy, bez trudu poddający się lekom przeciwgorączkowym. Przy bakteryjnych nie reaguje na NLP. Mogę go szprycować maksymalnymi dawkami paracetamolu i ibuprofenu podawanymi co 4 godziny naprzemiennie a gorączka i tak rośnie

Re: pusciłybyście do szkoły z temp. 37,5

przeciwgorączkowych (paracetamol, ibuprofen) we właściwych dawkach. Temperatura powyżej 39,5°C jest uznawana za wysoką gorączkę i wymaga szybkiego obniżania. dr med. Ernest Kuchar Klinika Pediatrii i Chorób Zakaźnych Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu Powszechnie przyjmuje się, że prawidłowa temperatura ciała

Re: co ile lek przeciwgorączkowy?

Oczywiście, że możesz podać po dwóch godzinach lek przeciwgorączkowy ale z innej grupy teraz np paracetamol. Zasada jest jedna, żeby odstęp pomiędzy dawkami tego samego leku nie był mniejszy niż 8 godz. Smiało możesz podać coś z paracetamolem.

Re: nauka połykania tabletek

wystarczyłaby na max 2,5 dnia. Czyli pełna kuracja to minimum 3 butle. Leki typu ibuprom, paracetamol dawkuje się wg. wagi, wiek nie jest wiarygodnym wyznacznikiem dawki. Gdyby mój syn miał zbijać gorączkę syropkiem, musiałby przyjąć jednorazowo 20ml tego świństwa (174cm/57kg - ma 13 lat). Weź się zastanów co

Re: wysoka temp. i kaszel, ale tylko w nocy

nie badając dziecka , czytajac jedynie objawy może być to infekcja wirusowa może dojść też do nadkażenia bakteryjnego, warto ponownie pokazać się pediatrze jesli nie będzie poprawy, na razie próba leczenia objawowego, jakie dawki leków przeciwgoraczkowych? Mozna na zmianę stosować ibuprofen co 8

Re: ''Nurofen'' na gorączkę i złe samopoczucie

momago napisała: > Takim maluchom przeciwbólowo podawałabym wyłącznie paracetamol w dawkach oblicz > onych wg wagi, nie wg wieku (jak podają w ulotce). A co jesli dziecko " nie idzie " na paracetamol? Czekać na drgawki? Moim dzieciom paracetamol nie obniżał na tyle skutecznie

Re: jechać do szpitala czy czekać?

A czy przypadkiem temperatura przy niektórych antybiotykach nie utrzymuje się nawet dobę po podaniu pierwszej dawki leku? Mówisz, że dziecko je, spróbuj jednak dopajac i robic zimne okłady, a może dawka paracetamolu jest za słaba?

Re: paracetamol czy ibuprofen?

Leki z paracetamolem działają przeciwbólowo i przeciwgorączkowo; leki z ibuprofenem działają dodatkowo przeciwzapalnie. Dlatego również, że główny składnik jest inny, nie zachodzi możliwość przedawkowania, kiedy np. dziecku gorączka znów wzrośnie przed upływem 6/8 godzin od podania poprzedniej

Re: Panadol i przespane noce

paracetamol nie działa nasennie tylko przeciwbólowo. I nie "rzuca się na uszy", jak ktoś tu napisał. Nie jest też lekiem niebezpieczny (jak też ktoś powyżej pisze) - przeciwnie to jeden z bardziej bezpiecznych leków, jakie w ogóle istnieją. J edyne niebezpieczeństwo to przedawkowanie

Re: Do maltry!

itp. W ten sposób, jeśli wysoka temp. będzie się utrzymywała, potraktujesz dziecko 6 dawkami paracetamolu i 6 ibuprofenu? Bo nie miałam na myśli wielkości dawki leku tylko ilości dawek na dobę

Re: Ketonal Forte a KP

Każdy robi jak uważa a ketonal pewnie bardziej zaszkodził Tobie niż dziecku. Nie jest dla mnie zrozumiały kult tego leku w Polsce, zwykły paracetamol w dawce 1000mg 4x/dobę działa świetnie przeciwbólowo a jest dużo bezpieczniejszy. No ale każdy robi jak uważa, ale nie każdemu szkoda własnego

Re: inhalator dla niemowlcia

tabletke na raz, ale sa to dawki tak minimalne, ze jak wezmiesz 2 na raz to nie umrzesz od razu. a samo pulneo - oprocz cebionu, paracetamolu, wapna i nasivin - staly punkt naszej apteczki. MUSI byc w domu i koniec. -- To jest noworodek, nie przepina się pasami w kroczu, bo się zwyczajnie nie da

Re: co robic gdy temperatura prawie 41? dziecko 1

-- podawać na zmiane np. ibuprofen a po 3 godz jak temperatura wzrasta paracetamol ,chodzi o to żeby dawka danego leku się niekumulowała (jeden zawiera paracetamol drugi ibuprom- dwa inne) więc niema możliwości przedawkowania a okres czasowy zachowany.tak nam doradzili w szpitalu www

mandziola

Troszkę pomyliłaś. Leki przeciwgorączkowe przy silnej gorączce można podawać w dawkach co 4 godziny. Jeśli gorączka jest silna i szybko rośnie z powrotem, można zastosować cykl zamienny, o którym wspomniałaś: ibuprofen, paracetamol, ibuprofen, paracetamol, ale wówczas podaje się kolejny lek po

Jak ktoś jest ćpun, to wszystkim się naćpa

nawet gazem z zapalniczki. Przestańcie straszyć ludzi. Jeśli bierze się te leki zgodnie z instrukcją i przeczyta interakcje i przeciwwskazania (np. alergie) to nie będzie problemu. Zwykły paracetamol, reklamowany jako "bezpieczny lek" (nie ma bezpiecznych/niebezpiecznych leków, tylko

Re: 9latek i polopiryna?

takiej "pomocy", bo czesto przynosi wiecej szkody niz pozytku. Paracetamol lub ibuprofen to sa leki, ktore podaje sie przy bolach i goraczce one nie likwiduja wirusow.

Re: 39,4'C co o tym myslec?

Paracetamol i Eferalgan to to samo, czyli paracetamol w dawce 500 mg, który nie działa przeciwzapalnie. Jedynie ibuprofen, naproksen, kwas acetylosalicylowy i diklofenak z leków bez recepty mają działanie przeciw zapalne. W moim przypadku temperatura i ból piersi oznaczało infekcję, którą można

Re: Nie chcą czekać w przychodni, idą do SOR-ów.

ciężkiego zapalenia płuc. Dziecko dostało ten lek w przepisanej dawce po 18 h od przepisania, a nie po 6, jak miało go dostać. Jeśli lekarz miał wątpliwości co do dawki (mimo, że sam stwierdził, że jest ona dopuszczalna, acz bardzo duża), to mógł coś zaproponować - choćby podanie mniejszej dawki, a nie

Re: Artykuł i lekach w czasie kp

Nawet na herbacie z kopru włoskiego napisane jest, ze w ciąży, przy kp i dzieciom nie należy podawać. Powinna powstać polskojęzyczna strona leków z podziałem na grupy bezpieczne, dopuszczalne (w określonych dawkach, po jakim czasie od zażycia można karmić), i zakazane. I taką wiedzę należało by

Złe dawki

waży ok 12kg. Więc leki podaje się co 4 godz. np. 12 - nurofen, 14 - paracetamol, 16 - nurofen, 18 - paracetamol. To jest schemat dla bardzo wysokiej gorączki. Przy takiej około 38 -38,7 wystarczy jeden lek tylko w dobrej dawce. No i nie wolno czekać aż gorączka najdzie tylko podawać regularnie.

Re: Co na gorączkę?

29kg/8lat - ostatnio jak chorował podawałam Ibufen -10ml, paracetamol 15ml (zgodnie z informacja na leku). Na tabletki nie zwracałam uwagi, chociaż przełyka wszystkie ładnie. W kieliszku do dozowania te dawki się mieszczą, wiec na razie odpowiada mi taka forma.

Re: silny ból kolan u starszej osoby

sie tego nie da, bedzie tylko coraz gorzej, ale tymczasowo mozna zlagodzic bol. Dlaczego kombinowac z kapusta gdy istnieja leki przeciwzapalne , calkiem skuteczne przez jakis czas. Nalezy dobrac najskuteczniejszy lek i wlasciwa dawke. Mozna zaczac od Voltarenu 25mg 3 x dziennie, a po miesiacu

Re: ibuprom tabletki dla 8-latka? -ochrzanić w ap

przelicz dawkę i się nie czepiaj farmaceuty. mój syn dostaje leki w tabletkach od 4 roku życia, pierwszy raz po wycięciu migdałka gardłowego, pielęgniarki poczęstowały go tabletka paracetamolu, bo czopka sobie dziecko włożyć nie dało, a tabletkę połknął pięknie. żeby nie było, z zalecenia lekarza

Re: paracetamol czy ibuprofen?

Leki to są generalnie dwa ibuprofen i paracetamol. Pyralgina jest najbardziej toksyczna i do podania w naprawde ekstremalnych przypadkach. Problemy ze skutecznościa paracetamalu wynikaja ze zbyt niskich zarejestrowanych dawek, a w zasadziej tej pierwszej uderzeniowej dawki. Jak moi dzieciom (21 kg

Re: paracetamol czy ibuprofen?

> Moje dzieci zawsze gorączkują bardzo wysoko i leki te dostają naprzemiennie lub > jednocześnie po pół dawki. Jednocześnie po pół dawki- to za mało. Lek w za małej dawce nie zadziała. Często mamy mówią, że paracetamol nie działa na ich dzieci, a okazuje się, że dawka była homeopatyczna

wymiękam

;faszerowanie" lekami od maleńkości to nie jest stan pożądany. Mała dostaje Efferalgan czyli 80 mg paracetamolu 2 razy na dobę. Maksymalna dawka to 4 dla bobasów do 6 kg, ona ma 7,300 kg. Tylko problem jest taki, że jest napisane, żeby podawać maksymalnie 3 dni, a Żaba ząbkuje zdecydowanie dłużej. Ale dostaje o połowę

Re: Poradzcie:nie chce zejsc temperatur,co robic

i jeszcze pamiętaj by nie przekroczyć zalecanej dawki leku, czopek co 8 godz, po 4godz. od podania czopku można podać paracetamol w syropie i za kolejne 4 godz. czopek

Re: antydepresanty to oszustwo

antydepresyjnymi. Na przykład nie obserwuje się w przypadku ich > działania krzywej zależności efektu od dawki. Oznacza to, że zwiększenie dawki nie podnosi > skuteczności terapii, co nie występuje w przypadku rzeczywiście działających leków. Czy ja wiem? Czasm jak biore paracetamol, to dalej mi glowa

Re: jak sobie pomagacie w czasie okresu ?

cuttle_fish napisała: > Paracetamol w prawidłowej dawce to najbezpieczniejszy lek przeciwbólowy, za to > nawet w niewielkiej ilości przedawkowany szkodzi STRASZNIE. > > Kolega z pracy podczas przeziębienia łyknął kilka tabletek częściej niż ulotka > zalecała. Skończył w

Re: tramal

W życiu nie uzyłam tramalu, po cc dawali mi pyralgine i to najsilniejszy lek p/bólowy jaki brałam. Na grype to aspiryne bayerowska lykam albo paracetamol w wyliczonej dawce.

Re: wielki problem gorączka nie spada prosba o po

Witaj. Moje dziecko w wieku 1,5 roku też miało drgawki gorączkowe i wylądowaliśmy w szpitalu, więc wiem jak się boisz przy wzroście temperatury. Uważam natomiast, że podawanie nurofeny co 5 godzin to przesada, ja bałabym się przedawkować, bo dobowa dawka wychodzi za pewnie za duża. Po paracetamolu

Re: tyroksyna, znieczulenie, leki przeciwbólowe

biorąc leki przeciwbólowe coraz bardziej się na nie uodparniamy, coraz słabiej działają? Biorę mało leków przeciwbólowych, ale tak jak kiedyś paracetamol na mnie działał zawsze skutecznie, wystarczyła jedna tabletka, czyli pół dawki, tak teraz i dwie czasem nie zadziałają. Z ulotki: >

Re: Rozpaczliwość po wyrwaniu zębów :(

Paracetamolem po dwóch godzinach. Ostatnim razem, przy najtrudniejszym zębie (zabieg trwał godzinę, lekarka o mało nie zrezygnowała), dostałam też jakiś lek przeciwbólowy na receptę. Znalazłam w necie coś takiego: www.anident.pl/zatrzymane-osemki.html www.anident.pl/zalecenia-po-usunieciu-zeba.html -- Lobby

Re: Jak leczą interniści w ciąży?

Po pierwsze powinnaś mieć zrobione badania (crp, wymaz z gardła), żeby sprawdzić, czy zapalenie gardła masz na tle wirusowym, czy bakteryjnym. W tym pierwszym przypadku nie ma skutecznego leczenia, trzeba leżeć, dużo pić, odpoczywać, ew. brać paracetamol na ból i gorączkę. Jeżeli to bakterie, to

Re: bóle miesiączkowe u 14- latki

lidek0 napisała: No to miałaś szczęście bo znam osoby biorące latami leki a wątroba w kiepskim stanie, kwestia tego jakie to leki. tak, kwestia jakie leki, ile, czy osoby te np wiedza ze taki np paracetamol jest nie tylko w tym i tym, ale np w roznych zestawach na przeziebienia, ma zatoki

Re: Jak zbić gorączkę?

nurofen w syropie ( dawki dobierz zgodnie z wagą dziecka i załączoną do leku ulotką ). -- Mądrość przychodzi wraz z wiekiem...Oby to nie było wieko od trumny...

Re: Jak leczą interniści w ciąży?

tego bo nie chciałam brac antybiotyków (moja decyzja). Poszłam raczej do apteki, doradziła mi syrop dla kobiet w ciąży (prenalen czy jakoś tak) oraz tabletki Isla na gardło (na większości ulotek jest napisane, że leki ogólnie dostępne są niewskazane w ciąży). Brałam również paracetamol ale w dawkach

paracetamol jaka dawka dla 6 latka?

witam moje dziecko tak żadko choruje, ze normalnie nie mam pewności czy dobrze dalam paracetamol. Wazy 26.9 a dalam dwa razy po 2 miarki 5ml i raz pół miarki 2,5ml czyli łącznie 12,5 ml . Dzis bylam u pediatry ma infekcje wirusowo-jelitową, pediatra zapisala dawkę 10 ml.. na ulotce jest

Re: czy jest szansa na normalna ciaze?

Dziękuję fafka za ten wpis. Dzisiaj jest juz trochę lepiej. Caly dzień bez temperatury. Tzn. miałam tylko 37.3, ale przy moich 39 to pikuś :-) boli mnie bardzo gardło ale ciesze się, że nie muszę juz choćby tego paracetamolu brać. Ja dostalam amotaks wiec chyba już dzisiaj zaczął działać co mnie

Prescriptions

Prescriptions to świetna aplikacja dla wszystkich, którzy niestety muszą przyjmować spore ilości leków. Program pomaga w zapamiętaniu zalecanych dawek, godziny przyjmowania medykamentu i uprzedza gdy opakowanie niedługo się skończy. Co ważne, program korzysta z ogromnej bazy leków, dlatego

Archimedes 360 Medical Calculator

pracowników służby zdrowia z potrzeby przeliczania różnego typu dawek, wielkości i współczynników. Wystarczy podać dane wejściowe, a program sam poda wynik ostateczny. Jest to zwłaszcza przydatne przy dawkowaniu specjalistycznych leków (chemioterapia, leki znieczulające, zwiotczające), gdzie zalecane dawki

The Pill Box

The Pill Box pomaga użytkownikom w kontrolowaniu dawek przyjmowanych leków oraz przypomina o wizytach u lekarza czy konieczności uzupełnienia zapasów medykamentów.

The Pill Box

The Pill Box pomaga użytkownikom w kontrolowaniu dawek przyjmowanych leków oraz przypomina o wizytach u lekarza czy konieczności uzupełnienia zapasów medykamentów.

Zdjęcia - paracetamol lek dawka