Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

podatki 2013

podatki.elfin.pl/?id=podatki/przewodnikpodatkowy/2013//wswtl.html&id_artykulu=3633 To mam se odliczyć ten internet czy nie bo nic nie kumam. Chyba jestem przygłup jakiś:( Nawet nie wiem jak Pit wypełnić bo jakoś mi nie pasuje nic(formularzZUS do formularza US)może mam zły formularz czy co? Pomocy.

zwrot z podatku za 2013

Witam, mam takie pytanie,w 2013 moje dochody wyniosły jakieś 14,370zł przez pierwsze trzy miesiące roku miałem umowę o pracę,a przez resztę roku umowę zlecenie. Na formularzu PIT11 kwota zaliczki na podatek wynosi 720,ale podobno nie dostanę całej kwoty bo moje zarobki przekroczyły jakąś kwotę

Re: Zwrot podatku 2013

witam ...dostałam juz `niebieska koperte z balastingu 2 tygodnie temu czy wie ktos kiedy moze byc ksa na kacie? pozdrawiam

Re: komu przekazać 1%podatku - teraz za 2013r

kabzę tym molochom co pewnie większość tej kasy puszczają na reklamę w TV (żeby im dawać ten 1% podatku). P.S. Warto naprawdę tutaj zajrzeć. Tego się nie da opisać. Strona Adama chorego na Crohna NZJelita - NZJ IBD WZJG CD UC - Nieswoiste Zapalenia Jelit Jak przekazać 1% podatku za 2013 na OPP dla

Re: podatki 2013

Można odliczać przez okres roku czy dwóch lat lub więcej jak nie odliczałaś, musisz mieć faktury za ostatni rok od zapłat internetu, ale nie wiem jak to się robi bo mi robiła księgowa.

Re: zwrot podatku2013

Zamiast czekać na zwrot podatku łatwiej i szybciej jest przenieść nadpłatę na nowy rok i przez pewien okres nie płacić podatku. Tak przynajmniej można z DG, jak w przypadku osób fizycznych to można dopytać. Wychodzi na to samo, nie trzeba czekać, a i w urzędzie nie narzekają bo mniej roboty mają

Pod tym linkiem www.isnet.katowice.pl/zwroty/ możesz sprawdzić co dzieje się z twoim zeznaniem w us, i kiedy będzie zwrot.

zwrot podatku2013

Witajcie czy ktos juz z forumowiczów dostal zwrot? ja skladalem 3 lutego i nic;( z gory dziekuje za odpowiedzi

weszłam na tą stronę i wpisuję wszystkie dane i wyskakuje mi taka informacja: PODANO BŁĘDNE DANE LUB BRAK INFORMACJI O ZEZNANIU NA DZIEŃ WYSZUKIWANIA !!! PIT złożyłam osobiście w I US 26.02m jest tam pokój 11A gdzie Pani od razu wklepuje w internet, drukuje potwierdzenie i wszystko hula. Powiedzia

Ja składałam 23 stycznia, a pieniądze miałam na koncie tydzień później. II US. Kolega natomiast składał tydzień przede mną, ale do tej pory pieniędzy nie otrzymał, mimo że miał sprawdzony PIT od razu na miejscu w urzędzie. Tylko że on rozlicza się w "Jedynce".

temat wałkowany co roku na forum.Mają 3 miesiące na zwrot natomiast jak się złożyło rozliczenie wczesniej to zwrot przychodził po około 2-3 tyg,więc na dniach będzie ale nie musi.Kwestia jeszcze jak zwrot jest dostarczony.pozdrawiam. -- "...Tu każdy jest ekspertem,ale nie wie od czego...&quo

Re: Podatki 2013

informacje na ten temat oraz szkolenia dt. podatków na stronie podatki2013.pl/

Wystarczy wejść na stronę Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom, by dowiedzieć się jak obliczyć swój pit lub pobrać do tego program. W ten sposób nie płacicie księgowej, a możecie wesprzeć działania tej OPP podarowując swój 1% podatku na rzecz realizację ich działań. Nie musisz robić nic

Warto przekazać 1 % podatku, i wiedzieć na co są przeznaczane nasze pieniądze ;) Chyba każdy chce mieć na to wpływ. Ja co roku oddaję swój jeden procent. Moją uwagę przykuło Stowarzyszenie SIEMACHA. Tworząc podwórko nowej generacji, pomagają dzieciom się rozwijać. Znają się na tym co robią a efekty

. ??Wpisz się w historię Fundacji przekazując swój 1% podatku. ??POMOC się LICZY! ?KRS 0000140007

Ja w tym roku zdecydowałam się przekazać swój procent na fundację L'Arche- wspierającą osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Miałam przyjemność z nimi współpracować, dlatego jestem w stanie szczerze stwierdzić, że ich działanie ma sens, dają mega radość,a przede wszystkim swoją obecność, która

podatek od śmieci od lipca 2013

Dzień dobry, warto zwrócic uwagę na decyzje naszej rady miasta w temacie ustalenia wysokości podatku od śmieci kmunalnych. Zgodnie ze znowelizowana ustawą "o utrzymaniu czystości porządku w gminach" od lipca 2013 samorząd lokalny przejmuje władztwo nad odpadami komunalnymi. Do tego czasu

Tu masz podobny temat www.forum.pieniadz.pl/nowelizacja,ustawy,vat,2013,t18857.html

. Dar, który podatnika nic nie kosztuje. Zachęcam więc głęboko wszystkich do przekazania 1 procenta podatku dla wybranej przez siebie Organizacji Pożytku Publicznego. Jeżeli ktoś ma dylemat, nie wie komu przekazać swój cenny 1 % podatku, to proszę o podarowanie go Adamowi choremu na Leśniowskiego

...to pięknie niedługo w ogóle nie będzie opłacało się prowadzić działalności gospodarczej w tym kraju. Państwo i tak juz zabiera ponad połowe nie dajac nic w zamian. Może jeszcze wprowadzą jakieś zmiany w pit 2013 i jeszcze bardziej utrudnią nam życie...

Podatki 2013

Witam Prowadzę działalność gospodarczą i odprowadzam ryczałt 3%, coraz częściej "dochodzą mnie słuchy", że w 2013 roku ryczałt może być zlikwidowany, a przedsiębiorcy mają płacić ZUS tak, jak od pracowników, czyli 48% od dochodu. Przeraziły mnie te spekulacje, tym bardziej, że moja

Podatki 2013

Witam Prowadzę działalność gospodarczą i odprowadzam ryczałt 3%, coraz częściej "dochodzą mnie słuchy", że w 2013 roku ryczałt może być zlikwidowany, a przedsiębiorcy mają płacić ZUS tak, jak od pracowników, czyli 48% od dochodu. Przeraziły mnie te spekulacje, tym bardziej, że moja

Dzięki za odp. Nie wiesz czy można jeszcze gdzieś wysłuchać tej audycji? W archiwum Trójki są tylko starsze.

Tak, rząd pracuje nad podniesieniem wysokości składek dla samozatrudnionych: www.pit.pl/aktualnosci-podatkowe/0702-rzad-zastanawia-sie-nad-podwyzka-skladek-zus-11028/ wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,11132617,Wyzsze_obciazenia_dla_samozatrudnionych__Nad_zmianami.html Ale o tym jakoś cicho w

Znajomość tematu p. posla zwala z nóg. Tzw samozatrudnieni czy przedsiębiorcy płacą składki od swoich dochodów NIE NIŻSZE niż składki liczone od średniego wynagrodzenia gdzieśtam. Co oznacza , że płacą niezależnie od posiadania jakiegokolwiek dochodu. A ponadto taki "wróg ludu" płaci całoś

www.polskieradio.pl/9/302/Artykul/537685,System-powinien-byc-sprawiedliwy-dla-wszystkich Trójka miała dzisiaj rano jakieś małe problemy techniczne i wcześniej ja też nie mogłem znaleźć tego linka. Ten wspomniany przeze mnie poseł Platformy to Sławomir Neumann, zastępca przewodniczącego sejmowej kom

> czy w ogóle jest możliwe, Tak, jest to możliwe. > że rząd wprowadzi taką reformę No wprowadzi, w końcu jest rządem i rządzi. > i czy coś o tym słyszeliście? Tak, w Trójce, w audycji "Za, a nawet przeciw", bodajże 14 lutego (na pewno było to w lutym), obszernie wypowiadał się

Re: Kolejna podwyzka podatku!!!

Podobno podatek od nieruchomości miał być w 2014 taki jak w 2013. Jaki podatek Ci wzrósł i do jakiej stawki ?

PO-PSL wprowadzi podatek katastralny 2013

Radni gminni znają już stawkę tego podatku - 1% wartości nieruchomości, a więc dla mieszkania o wartości 300 tys. zł roczna stawka podatku wyniesie 3 000 zł. Kataster, czyli elektroniczne mapy nieruchomości, które są podstawą do wyliczenia należnego podatku katastralnego jest już ukończony. Ten

Re: PO-PSL wprowadzi podatek katastralny 2013

jak to z czego - mamy wszyscy ponad 800 miliardów do podziału. Podatek się przywali większy, pośredni, akcyzę, domiar, mandaty, składki ZUS itd. Bedzie git. -- „młodzi, wykształceni” to nadchodząca postać współczesnej ciemnoty. A trzeba nam wiedzieć, że nie ma nic gorszego, niż

Podatek katastralny faktycznie ma służyć do spłaty długów rządu i samorządów, a nie społecznościom lokalnym. -- Obietnice Tuska oraz PO-PSL są zaprzeczeniem prawdy, czyli kłamstwem. W 2011 r., gdy zabierali większość składek do OFE, twierdzili, że robią to, aby nie podnosić wieku emerytalnego.

jak dorośli dyskutują to sie nie wpie...j szczylu -- „młodzi, wykształceni” to nadchodząca postać współczesnej ciemnoty. A trzeba nam wiedzieć, że nie ma nic gorszego, niż ciemnota mniemająca, iż jest oświecona. "(...) Stanisław Michalkiewicz

ok się, że mialem przestarzałe informacje... zegar długu publicznego -- „młodzi, wykształceni” to nadchodząca postać współczesnej ciemnoty. A trzeba nam wiedzieć, że nie ma nic gorszego, niż ciemnota mniemająca, iż jest oświecona. "(...) Stanisław Michalkiewicz

Problemem jest że nieudolne rządy narobiły długów, a teraz trzeba z czegoś te długi wraz z odsetkami (lichwą) spłacić. -- Obietnice Tuska oraz PO-PSL są zaprzeczeniem prawdy, czyli kłamstwem. W 2011 r., gdy zabierali większość składek do OFE, twierdzili, że robią to, aby nie podnosić wieku emeryta

Kiedy Polska i Polacy wyzwolą się spod okupacji partii miłościwie nam panujących? Zobaczymy. Na razie Polacy są coraz bardziej skonsternowani i wkurzeni... -- Obietnice Tuska oraz PO-PSL są zaprzeczeniem prawdy, czyli kłamstwem. W 2011 r., gdy zabierali większość składek do OFE, twierdzili, że robi

no cóż...koszty urzędowania przecież rosną. -- „młodzi, wykształceni” to nadchodząca postać współczesnej ciemnoty. A trzeba nam wiedzieć, że nie ma nic gorszego, niż ciemnota mniemająca, iż jest oświecona. "(...) Stanisław Michalkiewicz

Kiedy, to nie jest problem, bo to pewne jak w banku. Prawdziwy problem to kogo światli Polacy wybiorą -pod czyją potem okupację trafimy i jak nowi miłosciwie panujący będą rządzić... -- „młodzi, wykształceni” to nadchodząca postać współczesnej ciemnoty. A trzeba nam wiedzieć, że nie ma

Dwu idiotów się podnieca podatkiem, którego nikt nie zamierza wprowadzać. Do kłamstw Kaczyńskiego odniósł się wiceminister Niklewicz. ...Już na początku czerwca br. politycy PiS twierdzili, że w „Założeniach Krajowej Polityki Miejskiej” – dokumencie, który poddaliśmy szerokim

W 2013 roku wyższe podatki lokalne. Ile za m kw.?

najlepiej wprowadzić prawo żeby oddawać wszystko co się zarobi lub co się posiada, bo i tak płacimy więcej niż mamy.

Re: W 2013 roku wyższe podatki lokalne. Ile za m

Ogarnij sie trochę i zastanów co napisałes o wzroscie podatku od mieszkań o 0.7 zł na 0.73 zł. Mylisz podatek od mieszkań ze wzrostem podatku od pomieszczeń zwiazanych z prowadzeniem działalności gospodarczej i to też nie całkiem. Tu objawia sie schizofrenia władz bo z jednej strony namawiaja do

Czasem warto posłuchać relacji z posiedzenia sesji Rady Miasta. Aż trudno uwierzyć , że takie matoły decyduja o zyciu mieszkańców Łodzi. W szczególności jak słuchałem dyskusji dotyczącej przestrzennego rozwoju Łodzi i głosu dwóch panów to nabrałem dużych watpliwosci w ich zdolnos do pełnienia odpo

Nie dopuszczać do RM kretynów z przyklejonym do twarzy uśmiechem idioty którzy w swoim zakłamaniu będą tłumaczyć każde takie posuniecie dobrem mieszkańców.Chyba każdy Łodzianin wie o kim mowa

Faktycznie trudno się nie zgodzić z radnym Skwarką: podwyżka z 0,70 zł za metr kwadratowy na 0,73 zł. Istny skandal. Ludzie będą koczować na ulicach. Boże weźcie tego kretyna wyślijcie na księżyc, bo się go słuchać nie da. Najlepiej to nigdzie nic nie podwyższać, najwyżej się zawali.

Re: podatek od miejsc

es dostałem podatek na rok 2013 337 zł za 60 m2 i niemieszkalne 43 m2

Re: W 2013 roku wyższe podatki lokalne. Ile za m

Najlepiej podwyzszać i wypłoszyć lub zrujnować resztki tych którzy coś mają i potrafią. Radzę poczytać i dowiedzieć się czemu zawdzięczała Łódz swój rozwój? Zwolnieniu z podatków od nieruchomości i dofinansowaniu nabycia cegieł dla tych którzy wznosili murowane obiekty do działalności gospodarczej

rozliczenie się z dochodów PITY

Jeżeli jeszcze nie rozliczyłeś się z podatku za 2013r do U.S. - pomogę przy rozliczeniu oraz wyślę. tel. 519629510

Re: W 2013 r. podwyżka podatków i opłat. Za grunt

A jak płacisz podatek od nieruchomości, to czekasz aż ktoś z gminy przyjdzie Ci posprzątać mieszkanie, albo skosić trawnik na działce? Podatek od posiadania psów jest dochodem własnym gminy i to ona zdecyduje na co go wydać. Ty możesz co najwyżej oczekiwać rozumu u ludzi, którzy będą o tym

W 2013 r. podwyżka podatków i opłat. Za grunt, ...

Kapitalizmu się nie lękaj, mało rób, a dużo stękaj. Nie rozrabiaj, nie podskakuj, siedź na pupie i przytakuj. Płacz nic tu nie pomoże.

Podatki w gore, ceny w gore, wiec dumaj czlowieku, z czego jeszcze mozesz zrezygniwac? Z kina, z teatru, z wyjazdu na urlop, z nowych ciuchow? Juz zrezygnowalam. Z jedzenia? I tak jestem na diecie. Z zakupu lekow? No nie, nie moge, przyzwyczailam sie jednak to zycia. -- oto ja

Gość portalu: mmm napisał(a): > A jak płacisz podatek od nieruchomości, to czekasz aż ktoś z gminy przyjdzie Ci > posprzątać mieszkanie, albo skosić trawnik na działce? Podatek od posiadania p > sów jest dochodem własnym gminy i to ona zdecyduje na co go wydać. Ty możesz co >

ano to maja ,ze o swoje potrzeby finansowe poslowie umieja zadbac. Bez zmruzenia oka /zero wstydu/ podnosza sobie diety, za nic nie robienie dla wyborcow. Owszem dbaja tylko o siebie i swoje rodziny a wszystko na koszt spoleczenstwa.

Krótkie pytanie,bo wkrótce mam zamiar wprowadzić psa do swojej rodziny - skoro będę płacić podatek , czego mam w takim razie prawo oczekiwać od gminy? Że jej pracownicy będą po moim psie sprzątać? A może zostaną ustawione pojemniki na psie odchody? Albo przynajmniej obowiązkowe szczepienia

Re: Pijmy i palmy

>> W latach 2000-2013 wpływy do budżetu państwa z tytułu akcyzy wzrosły z 27,3 mld zł (2000) do 60,7 mld zł (2013). Akcyza przestała być podatkiem od dóbr uchodzących za rzadkie lub luksusowe (w 1993 roku lista produktów objętych akcyzą obejmowała jedynie... 6 pozycji!). Stała się, obok

Re: odliczenie rehabilitacji na basenie

ksiegowosc.infor.pl/podatki/pit/pit/ulgi-odliczenia/66081,Odliczenie-w-PIT-wydatkow-na-cele-rehabilitacyjne-2012-2013.html

Re: pisowskie jątrzenie w Gazecie Wyborczej

Nie ma błędu, przychód to właśnie obrót, nie dochód. Skoro 50 mln podatku to ok. 260 mln dochodu przed opodatkowaniem, tak bardzo mocno upraszczając. PS. EBITDA całej grupy Auchan w 2013 to ok. 2,6 mld EUR. -- Iron Sky

Re: pytanie do kadrowych , ksiegowych

www.podatki.egospodarka.pl/103939,Rozliczenia-2013-PIT-12-dla-platnika-zamiast-PIT-rocznego-w-US,1,68,1.html

Re: Ulga podatkowa na dzieci

w ogóle źle piszecie tu sobie poczytajcie ksiegowosc.infor.pl/podatki/pit/pit/ulgi-odliczenia/66063,Ulga-z-tytulu-wychowywania-dzieci-2013-2014.html# ksiegowosc.infor.pl/podatki/pit/pit/ulgi-odliczenia/66063,Ulga-z-tytulu-wychowywania-dzieci-2013-2014.html# -- Większość ludzi to ssaki.

Re: Rekrutacja do przedszkoli w Pruszkowie

Co jest "dokumentem potwierdzającym rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych za 2013r. w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie"? Jakieś specjalne zaświadczenie z US?

Re: Sprzedaż darowizny przed upływem 5 lat.

aktualnosci.taxnet.cc.pl/2013/03/jak-uniknac-pacenia-podatku-przy.html

W 2012 podatki po staremu a w 2013 ...

3 x 25 ! I możecie Rostowskiemu skoczyć ! -- Nie chcę aby dokonano rozbioru Polski pomiedzy PIS i PO.

Re: ulga prorodzinna

Ale Ty piszesz, że masz 2 dzieci. Magiczne 112 tys. dotyczy rodziców 1 dziecka.ksiegowosc.infor.pl/podatki/pit/pit/ulgi-odliczenia/66063,Ulga-z-tytulu-wychowywania-dzieci-2013-2014.html

Podatek od mowy

Nowa, ciekawa propozycja dla ministra Vincenta PLN: www.rmf.fm/movies/show,1576,podatek-od-mowy-3-pazdziernika-2013.html

Polska - państwo dla bogatych, czyli...

..przejrzyście o podatkach: modernmoneytheory.blox.pl/2013/04/14-Polska-panstwo-dla-bogatych-cz2.html

Re: Sikorski złożył zawiadomienie na samego siebi

> A podatek dochodowy od posiłków na koszt firmy już zapłacił? Skoro to był ich dodatkowy dochód, powinien być również ozusowany. A wykazali to w PIT za 2013 rok? Prywatne firmy straszą kontrolami skarbowymi za używanie prywatnych samochodów, a sami szastają publicznymi pieniędzmi.

Opodatkujemy teraz caly swiat.

www.chip.pl/news/wydarzenia/prawo-i-polityka/2013/10/polscy-prawnicy-chca-nowego-podatku-od-smartfonow

... juz prawie znalezli....

www.chip.pl/news/wydarzenia/prawo-i-polityka/2013/10/polscy-prawnicy-chca-nowego-podatku-od-smartfonow

Re: Sikorski złożył zawiadomienie na samego siebi

zuzkazuzka111 napisała: > > A podatek dochodowy od posiłków na koszt firmy już zapłacił? > > Skoro to był ich dodatkowy dochód, powinien być również ozusowany. > > A wykazali to w PIT za 2013 rok? > > Prywatne firmy straszą kontrolami skarbowymi za używanie prywatnych

Re: Udane in vitro wątek ciążowy

zoselin serio niestety.. co więcej nie każdy też może liczyć na odliczenie od podatku ulgi na dziecko: ksiegowosc.infor.pl/podatki/pit/pit/ulgi-odliczenia/312693,Ulga-na-dziecko-od-2013-roku-nowe-zasady-odliczania.html -- http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3pc0zjkhttg5y.png

Umorzenia podatków - linki

Poniżej ciekawy link. Na liście znalazłem m.in. (pozycja Nr 20) pana, który na sesji RM obrażał mieszkańców. Tutaj materiał video (cz. 11) LINK. RPO.3114.6.1.2013 - Wykaz osób prawnych i fizycznych oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, którym w zakresie podatków lub

Jaki zapłacę podatek przy umowie o dożywocie

Mieszkanie zostało wykupione w 2003r. na własność a przekształcone w odrębną własność w 2013r. Jaki zapłacę podatek przy umowie o dożywocie. Byłam wczoraj w US i tam nie uzyskałam konkretnej odpowiedzi może tu uzyskam. Pani w US powiedziała, że zapłacę 19% podatku od wartości mieszkania. Ale to

Jaki zapłacę podatek przy umowie o dożywocie

Mieszkanie zostało wykupione w 2003r. na własność a przekształcone w odrębną własność w 2013r. Jaki zapłacę podatek przy umowie o dożywocie. Byłam wczoraj w US i tam nie uzyskałam konkretnej odpowiedzi może tu uzyskam. Pani w US powiedziała, że zapłacę 19% podatku od wartości mieszkania. Ale to

Ulgi w Warszawie czyli jak stolica dzieli ludzi

TAŃSZE BILETY? TAK, JEŚLI PŁACISZ PODATKI W WARSZAWIE - artykuł "Metro" 26.08.2013 -- MADOHORA FORUM NIKISZOWIEC

Re: Miejski Program Promocji Zdrowia 2014

WOŚP Owsiaka zebrała w latach 1993-2013 ( 20 lat ! ) - 579 mln zł Każdego roku na lekcje religii z naszych podatków rząd wydaje ok. 1132 mln zł źródło: sejm.gov.pl Taki pomysł w głowie mi się rodzi...

Re: RIO uznała nieważność budżetu Legionowa na 20

Skąd znaleźć kasę? : WOŚP Owsiaka zebrała w latach 1993-2013 ( 20 lat ! ) - 579 mln zł Każdego roku na lekcje religii z naszych podatków rząd wydaje ok. 1132 mln zł źródło: sejm.gov.pl

Re: Jak krowie na rowie - lokaty

Dziękuję choć nadal niewiele rozumiem. Chciałabym uzbierać tzw. poduszkę i pomyślałam o tym by to wrzucić na lokatę dokładając potem dalej kwoty. A bank ten podatek płaci do miesiąc czy na koniec ? Chodzi mi oto czy ta kwota zmniejsza się co miesiąc czy pracuje cała z odsetkami a potem podatek

Re: Skandal !

najprostszym protestem będzie przeniesienie się z płaceniem podatków os 2013 do jakiejś podkrakowskiej gminy.

Re: Długość życia, a wiek emerytalny

pieniędzy ze składek jest zbyt mała . Co rok trzeba dopłacać wielkie kwoty pieniędzy . W 2013 roku było to ok 50 mld zł ... z budżetu , czyli z podatków . To ok 1700 zł podatków więcej rocznie na każdego pracującego .

1% za rok 2013

witajcie, rok 2013 za nami, więc powoli zbliża się czas rozliczeń z US. jak co roku proszę Was o umieszczanie w tym wątku aktualnych informacji dot. tego, w jaki sposób możemy przekazać 1% podatku Waszym dzieciom/dzieciom Waszych bliskich. pozdrawiam!

Re: Oni doją Zabrze

Głosik podaje,iż 6-ciu gostków- skutecznie namaszczonych przez p.Szulik- zarzadzajacych spólkami i instytucjami miejskimi wydoiło za rok 2013 ok.1 400 000 PLN.Każdy z nich ma swoich zastepców i rady nadzorcze wg. organizacyjnego klucza co daje niewyobrażalną kase jaką można wyciągnąć między innymi

Re: Pod rządami POPiSu kler czuje się jak u siebi

Patologię te widać szczególnie w podatku VAT i nawet dokument przygotowany przez rząd Donalda Tuska w tej sprawie nie jest w stanie tych zjawisk ukryć.To właśnie w latach 2009-2014 rokrocznie rosną kwoty wyłudzanych zwrotów tych podatków, rosną również kwoty zaległości podatkowych, a także na

Re: Opłata klimatyczna w czarnogórze

Byłam w czerwcu 2013 , opłaty klimatycznej nie ma. Na granicy zapłaciliśmy 3,5 euro ( dostaliśmy bilet) podatek drogowy.

Kwota wolna od podatku

miesięcznie brutto), ale podatek aż o 82 proc. – do 984 zł. Gdyby skala podatkowa w tym czasie była waloryzowana w tempie wzrostu średnich płac, podatek w 2013 r. byłby o ok. 350 zł niższy – wynika z analizy „Rz". Inaczej mówiąc, tyle rocznie zostawałoby w kieszeniach osób najmniej

Re: Czy to jest uczciwe?

Bo w praktyce te 5 lat liczy się od końca roku roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności podatku - za rok 2013 rozliczasz się w 2014 i od końca roku 2014 zaczyna się liczyć termin przedawnienia, czyli masz przychód w 2013, który deklarujesz w rozliczeniu rocznym w 2014r. i rok 2014 nie

Re: ttg polska

Zgadzam się w 100% 2013 rok i nie ma zmian. Wyżej wymieniony prezes nie zgłasza umów, nie płaci składek, nie płaci podatków i nie wypłaca na czas wynagrodzenia. 1000 zł brutto + prowizje, których nigdy na oczy się nie zobaczy. I rżnie głupa jak chce się wyjaśnić sytuację. Żenada!

Re: Lewandowski,czy Lewandoofski ?...

Weżmy na ten przykład MOSIR Sp. z o.o. za 2013r: Prezes Zdzisław I. ok.175 000 PLN wicek Żelichowski ok.155 000 PLN a spółeczka gminna ledwo zipie z wypłatami dla plebsu Innym ciekawym tematem miejskich spółek w Zabrzu jest fakt,iż grabiący skutecznie kasę odprowadzają swoje podatki w

Re: Tak jest właśnie dobrze

W Niemczech renta do wysokosci ponad 8 tys. Euro / rocznie/ jest wolna od podatku: ------------ Rentner sollten selbst aktiv werden Selbstverständlich gilt auch für Rentner der steuerliche Grundfreibetrag, der 2013 bei 8130 Euro liegt und 2014 auf 8354 Euro steigt. Ein Rentner

VATod materiałów budowlanych

Oferuję Państwu pełną obsługę związaną z odzyskaniem nadpłaconego podatku VAT za materiału budowlane tel 600944318 Według najnowszych danych zwrot podatku VAT za materiały budowlane dotyczyć ma WYŁĄCZNIE zakupów dokonanych do końca 2013 roku

Re: działalność

Pozwolicie, że się dołączę pod wątek. Znalazłam na jakiejś stronie, że usługi edukacyjne są zwolnione od podatku VAT. Czy to prawda? Z kolei usługi tłumaczeniowe są opodatkowane normalnie, czyli 23%, tak? Proszę o potwierdzenie, bo nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi w internecie. Poza tym

Zwiastun filmu "Seks, narkotyki i podatki" ("Spies & Glistrup")

Zwiastun filmu "Seks, narkotyki i podatki" ("Spies & Glistrup")

Jupiter 2013

ulgi i limity oraz wreszcie - obliczy podatek.

Jupiter 2013 uwzględnia rozliczenia wspólne z małżonkiem (odpowiedni kalkulator oblicza jakie rozliczenie się bardziej opłaca – razem czy osobno), bazę adresów z adresami Urzędów Skarbowych z całej Polski. Na koniec pozostanie

PIT Format 2013/2014

Format 2013/2014 upraszcza rozliczenie podatku, po kolei pytając podatnika o kwoty uzyskane w ciągu minionego roku podatkowego, automatycznie wypełniając druk PIT, który po wypełnieniu wszystkich pól możliwy jest do wydruku bądź wysłania online. Dzięki możliwości tworzenia kont użytkowników, na

PITy 2013 z Gazetą Wyborczą

PITy 2013 z Gazetą Wyborczą to darmowy program do rozliczania podatków za rok 2013. Przejrzysty układ programu PITy 2013 z Gazetą Wyborczą, dodatkowe wyjaśnienia zawarte w jego treści i sposób wypełniania "krok po kroku", będą dla Państwa pomocą przy przygotowaniu zeznania podatkowego za rok

Broszura informacyjna do PIT/0

Broszura informacyjna do zeznania PIT/0 o odliczeniach od dochodu (przychodu) i od podatku.

Formularz PIT/0 w formacie PDF pobierzecie tutaj.

Formularz PIT/0

Formularz PIT/0 w formie dokumentu PDF, czyli Zeznanie o odliczeniach od dochodu (przychodu) i od podatku.

Formularz PIT/0 posiada interaktywne pola, które pomagają przy wypełnianiu PIT/0. Formularz PIT/0 jest niezbędny do wysłania deklaracji podatkowej przez internet.

Zdjęcia - podatki 2013