Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: Kiedy do przedszkola?

Do przedszkola? Do zerówki w 2014 od września.Od września 2015 do 1 klasy

Kiedy do szkoły rocznik 2010???

Dziewczyny pomocy bo ja się totalnie pogubiłam Dziecko rocznik 2010, ktore nie chodzi do przedszkola. Czy teraz od wrzesnia 2014 powinno iść do przedszkola( łapie się na obowiazek przedszkolny /zerówka) a od nastepnego wrzesnia czyli 2015 idzie do szkoły? czy Do przedszkola musi isć od wrzesnia

6 latek- zgłupiałam.....do szkoły ?

Moja koleżanka ma dziecko z kwietnia 2008. Ja byłam pewna, że mały jest teraz w zerówce a potem OBOWIĄZKOWO idzie do szkoły ( od września 2014). Koleżanka powiedziała, że dyrektorka przedszkola powiadomiła go, że dziecko nie ma takiego obowiązku i może rok zostać w zerówce. Jak to jest w końcu

Czy muszę odraczać dziecko od zerówki?

Moj synek powinien teraz od września 2014 iść ustawowo do zerówki (2 połowa rocznika 2008) Czy jeżeli się zdecyduje zostawić go w przedszkolu to muszę coś robić aby był formalnie odroczony od zerówki? Czy odroczenie dotyczy tylko szkoły i czeka nas to dopiero za rok, a w zasadzie za 1.5?

Re: Nowa szkoła podstawowa ul.Zachodzącego Słońca

Uwaga zmiana terminów i lokalizacji spotkań. 6 marca 2014 roku 17:00 przedszkole przy ul. Szadkowskiego - zerówki 18:30 szkoła przy ul. Oławskiej - pierwsze klasy Wszyscy rodzice powinni sprawdzić jeszcze te informację na stronach ratusza tuż przed zebraniem, bo jak widać terminy są płynne i

Re: Czy sa rodzice 5 latkow z przedszkola STO??

Ciekawa jestem czy Pani się zdecydowała? Ja wybieram się na zebranie rodziców kandydatów do zerówki i klasy I w najbliższy czwartek. Chcę zapisać od września 2014 do zerówki córkę urodzoną w 2009.

Re: rocznik 2009-kiedy zerówka?

Wszystkie pięciolatki (rocznikowe) odbywają roczne przygotowanie przedszkolne, potocznie zwane zerówką. W tej chwili podzielony na pół jest rocznik 2008 - pierwsza połowa roku idzie do pierwszej klasy w 2014, druga połowa w 2015. Jednak dzieci te teraz rozpoczęły "zerówkę" - bo mają 5 lat

Rekrutacja do SP w Nadmie - zapraszamy!!!

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Nadmie w środę 26 marca o godz. 18.00. Zapraszamy kandydatów z rodzicami !!! Zapisy do oddziału przedszkolnego - zerówki oraz do klas pierwszych. Zachęcamy również uczniów z klas II-VI. W dniu 14 marca 2014 Rada Miasta Radzymin podjęła

Re: Podręczniki

W tym roku w Salonikach Prasowych i salonach Top-Press można zamawiać podręczniki do przedszkoli, zerówek i klas I-VI na rok szkolny 2014/2015. Są one w niższych cenach niż w księgarniach. Ceny podręczników zostały pomniejszone o VAT (5%) i dodatkowo każda z książek jest tańsza do 10% (cena

Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia w Nadmie

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Nadmie w środę 26 marca o godz. 18.00. Zapraszamy kandydatów z rodzicami !!! Zapisy do oddziału przedszkolnego - zerówki oraz do klas pierwszych. Zachęcamy również uczniów z klas II-VI. W dniu 14 marca 2014 Rada Miasta Radzymin podjęła

Re: Nowe ustalenia ws.pójścia 6 latków do 1 klasy

jeśli druga polowa roku 2008 ma isc do szkoly w 2015 to do zerówki w 2014 a nie 2013 tak

Re: Nowa szkoła podstawowa ul.Zachodzącego Słońca

Spotkanie dotyczące nowopowstałej szkoły podstawowej przy ulicy Zachodzącego Słońca 25 odbędzie się w szkole podstawowej nr 341, przy ul. Oławskiej 3. CZWARTEK 6 MARCA 2014 ROKU godzina18:30 Spotkanie ma dotyczyć pierwszaków i zerówek. www.bemowo.waw.pl/dzieci_i_mloziez/edukacja/przygotowania_do_rozpoczecia_r/

Re: Ceny podręczników

Nie zawsze można kupić używane , zmienia się program i po ptakach. Poza tym dla córki musiałam kupić nowe bo to zerówka. Jej podręczniki, ćwiczenia syna to już koszt 250 zł do tego ubrania do gimnazjum i kolejne 250 i jestem w lipcu 500 zł do tyłu a jeszcze podręczniki do gimnazjum w tym dwa

Re: Nowe ustalenia ws.pójścia 6 latków do 1 klasy

Jeżeli mała część rocznika 2007 pójdzie do szkoły w 2013 r., większa część obowiązkowo w 2014 r. i połowa 2008 r. w 2014 r. też obowiązkowo do szkoły, to oznacza, że w procesie rekrutacji do zerówek w 2014 r. będzie brała tylko połowa rocznika 2008? Czy to oznacza, że jeśli zabraknie im kandydatów

Czy jesteś tchórzem, Albercie?

http://ryms.pl/upload/201404251258430.14772700sd.jpg Czy jesteś tchórzem, Albercie? Tekst i ilustracje: Gunilla Bergström Przekład: Katarzyna Skalska Premiera: 14 maja 2014 Format: 170 x 235 mm Oprawa: twarda Liczba stron: 32 Wiek: 3+ Na podwórku i w zerówce dzieci czasem się biją. Ale

Re: chm ,plesbud i plesmar

Na zebraniu w jednej z białołęckich podstawówek pani dyrektor mówiła że na pewno Ordonówny będzie od 2014 r - cieszyła się że to odciąży trochę naszą szkołę, a na pewno szkołe na Leśnej Polanki, bo tam podobno jest dramat - wynajmowane filie na zerówki. Co do Ceramicznej to raczej nie ma szans

Re: Odroczenie obowiązku szkolnego - KIEDY?

Ale o jakich 3 latach Ty uparcie piszesz??? Moje dziecko powinno zacząć zerówkę we wrześniu 2014, czyli za 1 rok i 4 miesiące.

Re: kiedy do tej zerówki??

Rocznik 2008 ma obowiązkowe przygotowanie przedszkolne w grupie 5-latków (rok szkolny 2013/2014) zamiast dawnej zerówki. W roku szkolnym 2014/2015 twoje dziecko idzie bez prawa wyboru do I klasy.

Re: " Podręcznik napisze autor,wydrukuje drukarni

W naszej szkole jest tak:sześciolatki mają łatwiejszy pakiet,siedmiolatki- trudniejszy. Myślałam,że tak będzie nadal i dlatego zostawiłam ją w tej zerówce( oprócz tego były jeszcze 2 inne ważniejsze powody).A nagle wyskakują z tymi darmowymi podręcznikami. Jako kiełbasę wyborczą,mogli z czymś innym

Re: 5-latka - przedszkole czy zerówka

Ale przecież od roku szkolnego 2014/21015 nie ma czegoś takiego jak zerówka. Pięciolatki są w przedszkolach, a do szkoły do pierwszej klasy idą dopiero w 2014 roku. We wrześniu tego roku w zerówkach szkolnych i przedszkolnych będą dzieci z rocznika 2007 a nie 2008. 2007 to ostatni rocznik z wyborem

Re: Rekrutacja do przedszkoli na rok 2014/2015

dzieci ze szkoły nr 3. Podejrzewam zatem, że dzieci z rocznika 2011 będzie min. 4 razy więcej niż jest miejsc. Jeszcze, co do czterolatków przy szkołach. Obecnie dzieci 5-6 letnie w zerówkach uczą się w 4 salach. Gdzie się podzieją 4 latki, zakładając, że dzieci 5-6 letnich w roku 2014/2015 będzie

Re: 5latki z II poł a zerówka

Dzieci z II połowy 2008 r. jako 5-latki idą teraz do starszaków, gdzie mają odbyć obowiązkowy program "zerówkowy". W 2014 r. mogą iść do szkoły do I klasy, lub mogą iść do "zerówki" w oddziałach przyszkolnych, gdzie powtórzą program z 5-latków, lub mogą pozostać w przedszkolu

ZAPISY DO SZKOŁY POLSKIEJ W PRADZE

Rozpoczęły się ZAPISY DO POLSKIEJ SZKOŁY 1) Szkolny Punkt Konsultacyjny im. św. Jadwigi przy Ambasadzie RP w Pradze przyjmuje uczniów na rok szkolny 2014/ 2015 do: - Szkoły Podstawowej - Gimnazjum - Liceum Ogólnokształcącego na zajęcia z j. polskiego i wiedzy o Polsce (historia i

Re: Przedszkole , zerówka .Jak to jest?

1 września 2014 będzie musiała rozpocząć roczne przygotowanie przedszkolne, czyli "zerówkę". ok później jako sześciolatka pójdzie do pierwszej klasy. Oczywiście na chwilę obecna tak to wygląda bo jak będzie w 2014 to cholera wie... -- Sygnaturka się zgubiła....

kto do I kl w SP133 im S. Czarnieckiego na Fontany

Szukam rodziców dzieci które będą po przedszkolnych zerówkach szły w najbliższym roku szkolnym 2013/2014 do I klasy w Szkole Podstawowej nr. 133 na Fontany 3. Prosze o kontakt mailowy: opistocelikaudia1@gazeta.pl

Re: Przedszkole/zerówka/szkoła ???

Chodzi 3 lata do przedszkola i jako 6-latek lub niespełna 6-latek obowiązkowo idzie do szkoły w 2014. Bez zerówki, nie ma wyboru.

Re: puszczacie swoje 6-latki do 1 klasy czy nie?

Mój jest z sierpnia 2008 roku i idzie do 1 klasy od września 2014. Wolę żeby był ze starszymi dziećmi niż młodszymi. Nie chce zostawać drugi rok w zerówce i żeby musiał przerabiać znowu to samo. Uczą się literek i cyferek już w tym roku. Za rok znowu to samo i w 1 klasie ponownie? Bez sensu. Znudzi

Re: przedszkola

w przedszkolu na Gospodarczej nie ma "Zerówki" na Dąbrowszczaków chyba też. Ostatnia "zerówka" w okolicy jest do 2014 w PM nr 29 na Hallera. Chyba ze posyłasz dziecko do zerówki wcześniej.

Nie puszczenie 6 latka do 1 klasy to krzywda

spotkać - i tak zostanie do końca podstawówki!!!! Rok 2014: dzieci z zerówek pójdą do przepełnionych klas, bo reforma zacznie działać pełną parą - w ich klasach znajdą się 6 latki i 7 latki. I zaczną się uczyć od nowa tego samego co w zerówce bo dołączą do nich dzieci, które miały zerówkę w przedszkolu i

Re: dzieci rocznik 2008

Nie ma już zerówki, dla rocznika 2008 będzie obowiązek przedszkolny w 2013 (grupa 5-latków) i obowiązek szkolny od 2014 - I klasa.

Re: Praxis

Serdecznie zapraszamy już w najbliższy piątek o 18:00 na spotkanie informacyjne dla rodziców i dzieci zainteresowanych nauką w zerówce i klasie I w roku szkolnym 2013/2014. W czasie, gdy dzieci pod okiem naukowców z Małego Inżyniera będą robić różne eksperymenty chemiczne, rodzice będą mieli okazję

Re: maluszki do szkół !

Prezydent Piotr Z. obiecywał, że w 2014 roku szkoła nr 3 odzyska swoje pomieszczenia. Jest to dla nas rodziców dzieci tam uczęszczających bardzo ważne. Klas i dzieci przybywa a brakuje miejsca. Mam nadzieję, że nie będzie to kolejna niespełniona obietnica. Moje dzieci do zerówki chodziły w

Re: Darmowe posilki dla wszystkich uczniow

podkocem napisała: > Ja myslałam, że juz dostają? Właśnie czytam regulamin i zasady "zerówki" w szko > le do której chcę zapisac Młodą i z tego co zrozumiałam lunch jest dla wszystki > ch dzieci i to bezpłatny. Twoja corka zdaje sie od wrzesnia 2014 pojdzie do reception to

Szkolne opowieści

Jakiś etap w życiu mojej rodziny się skończył. Przez 21 lat byłem ojcem dziecka lub dzieci, które odbierały edukacje w różnych szkołach. Począwszy od momentu, gdy najstarsza córka poszła do zerówki w roku 1993, do maja 2014, gdy najmłodsza córka zakończyła ostatni z egzaminów maturalnych. W ciągu

Re: kiedy do zerówki

Moje dziecko urodziło się w 2008 roku. We wrześniu 2013 roku idzie do zerówki do szkoły społecznej. Zapisałam go w listopadzie 2012. Nic mi o tym nie wiadomo, żeby przesunięto rok obowiązku szkolnego z 2014 roku - a śledzę to na bieżąco. Moje dziecko w 2014 będzie musiało iśc do szkoły jako 6

Re: Liczba 6 latków w klasie I rok szkolny 2013/2

moje zostaje w zerówce, ale tylko dlatego, że jest z końca 2007 roku, przeraża mnie kumulacja dwóch najliczniejszych roczników dekady w 2014 i gdybym miała starsze dziecko posłałabym je do I klasy, powoli przyzwyczajam się do myśli, że dzięki durnej polityce rządu będzie to stracony rocznik

Re: rocznik 2008 gdzie posyłacie??

klasy mają iść??? Obecne 5-latki mają jeszcze wybór czy zostać w 6-latkach w przedszkolu (jeśli macie taką grupę), czy iść do szkolnej zerówki (jeśli taką macie) czy do I klasy. Twoje dziecko wyboru mieć nie będzie, bo od roku szkolnego 2014/2015 nie będzie grupy 6-latków w przedszkolu, ponieważ

Re: Czy 5latkę muszą przyjąć do przedszkola?

Gmina musi zapewnić miejsce w zerówce . 5-latki będą musiały być w zerówce dopiero w roku szkolnym 2013/14, bo od 2014 6-latki będą musiały pójść do szkoły. Tak więc w tym roku przedszkola, szkoły i gminy nie mają obowiązku przyjąć 5-latki. Przyjmą, jeśli będą miejsca wolne.

rocznik 2009-kiedy zerówka?

Witam, mam krótkie pytanie, które mocno mnie zastanawia. Otóż mój synek urodził się w listopadzie 2009r. Od 2014 r. teoretycznie, wg tego co słysze w mediach powinien iść do zerówki a może źle rozumuję, no właśnie jak to jest? czy dzieci z rocznika 2009 które w przyszłym roku beda mialy 5 lat

Re: 6-o latki do szkoły?...dlaczego

mój jest rocznik 2007. Nie wiem teraz co robić? Czy ostatnia grupa w przedszkolu dla 6 latków,to to samo co "zerówka"?Bo słyszy się,że potem dziecko i tak ma 2x "zerówkę". Nic już nie wiem:( Nie orientuję się,bo jak pisałam nie chodził do "normalnego" przedszkola

U mnie w gminie jest tak samo ale na miejsce w przedszkolu dla dziecka które nie kontynuuje tam edukacji nie ma szans i pozostaje tylko szkolna "zerówka". Twoja Córka rozpocznie we wrześniu 2014 roku naukę w pierwszej klasie, nie będzie chodziła drugi raz do "zerówki", w tym

Logika

klasy i będą się uczyć tego samego co ich rówieśnicy z zerówki w klasie obok... Rok 2014: dzieci z zerówek pójdą do przepełnionych klas bo reforma zacznie działać pełną parą. I zaczną się uczyć od nowa tego samego co w zerówce bo dołączą do nich dzieci, które miały zerówkę w przedszkolu i mniej ambitny

Re: jak to jest z tym obowiązkiem szkolnym

Od września 2014 roku obowiązkiem szkolnym są objęte dzieci urodzone w 2008 roku. Więc Twoja córka z 2009 faktycznie w 2015 roku rozpocznie naukę w szkole w I klasie. Ja mam syna z 2008 r (5 lat) i we wrześniu tego roku idzie do zerówki przyprzedszkolnej.

Re: nieśmiałe dziecko lepiej do przedszkola czy z

już nie ma obowiązku posyłania 5 latków do zerówki, obowiązek zostanie wznowiony od 2014 roku, czyli dla tegorocznych trzylatków (rocznik 2009) do tego czasu jest wybór -- Z cyklu: wojny domowe

SP nr 35 opinie ( zerówka i nie tylko)

zerówki szkolnej( od 2014 i tak obowiązkowo rozpoczyna I klasę),czy też zostawić w przedszkolu. Dziękuję i pozdrawiam! --

SP 35 opinie - zerówka i nie tylko

rok do zerówki szkolnej( od 2014 i tak obowiązkowo rozpoczyna I klasę),czy też zostawić w przedszkolu. Dziękuję i pozdrawiam! --

Re: dzieci rocznik 2008

ale się czepiacie ;) tak, dzieci z roku 2008 pójdą obowiązkowo do zerówki w roku szkolnym 2014/2015. no chyba, że tam na górze znów coś zmienią. -- "Bóg jest rachunkiem prawdopodobieństwa." wilma1970

dylemat rodziców tegorocznego 5 latka

syn w końcówce sierpnia skończy 5 lat, formalnie powinien w roku szkolnym 2014/2015 przejść program "zerówki". Obecnie od roku chodzi do przedszkola prywatnego na kilka godzin dziennie. Gdy jesteśmy w pracy opiekuje się nim bardzo sensownie babcia. Syn bardzo dużo choruje, jest alergikiem

Odroczenie obowiązku szkolnego. Proszę o pomoc

Jak załatwić odroczenie od obowiązku szkolnego na rok? Tzn. dziecko na 5 lat i od września 2013/2014 może jeszcze zostać w przedszkolu. Ale za rok będzie musiał iść do I klasy, a moim i terapeutów zdaniem powinien iść wtedy do zerówki. Synek ma diagnozę CZR. Może ktoś załatwiał takie odroczenie i

Re: zerówka- szkoła, przedszkole?

Moje dziecko chodzi teraz do zerówki z przedszkolu (prywatnym) i jestem bardzo zadowolona zresztą corka też bardzo lubi to przedszkole od wrzesnia 2014 będzie musiało iść do I klasy jako 6 latka (rejon 3 SP na Kościelnej) nie bardzo jestem za tym aby poszła do szkoły ale jest z kwietnia więc na

Re: Odroczenie obowiązku szkolnego

wg. nowej ustawy, która wejdzie w życie od 01.09.2014 r. to dzieci z orzeczeniem będą mogły również odroczyć obowiązek szkolny ale do 8 roku życia. Tak czy siak, obecnie nasze dzieci mogą przedłużyć sobie zerówkę. Wystarczy udać się do pani dyr. szkoły i zapytać, złożyć dok. tzn. orzeczenie o

Re: Dzieci rocznik 2007 i szkoła

Do 2014 roku został przesunięty obowiązek posyłania dzieci 6 letnich do I klasy, natomiast dzieci 5 letnie w roku szkolnym 2012/2013 i 2013/2014 mają obowiązek uczęszczania do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole. W żadnym rzozporządzeniu nie funkcjonuje "zerówka". Oddział

Re: 6-o latki do szkoły?...dlaczego

to_ja_tola napisała: > mój jest rocznik 2007. > Nie wiem teraz co robić > Czy ostatnia grupa w przedszkolu dla 6 latków,to to samo co "zerówka"?Bo słyszy > się,że potem dziecko i tak ma 2x "zerówkę". Tak, to to samo. > Nic już nie wiem:( > Nie orientuję

Re: Obowiązek przedszkolny 5-latków

przecież obowiązek szkolny 6latków wchodzi dopiero w 2014 a to znaczy, że 5latki nie mają przymusu zerówki w nadchodzącym roku szkolnym. rozwiałam twoje wątpliwości? -- "Bóg jest rachunkiem prawdopodobieństwa." wilma1970

Re: Zerówka dla rocznika 2012.

zmieniło. Czyli przy założeniu, że z każdego rocznika jest jedna grupa licząca 25 dzieci, to w obecnej chwili łącznie jest 100 dzieci, z czego 50 w zerówce. Tak więc w roku 2014/2015 odejdzie 50 dzieci i tyle samo zostanie przyjętych. Jeżeli na osiedlu jest 1000 mieszkańców to przy założeniu, że nie

Re: do mam dzieci z 2007

moja córka zostaje w zerówce przedszkolenej. za rok na 99% idzie do pierwszej klasy. wolałabym się wstrzymać, ale chcę uniknąć kumulacji roczników w 2014r -- OLA 16/09/2007

Re: A co z pięciolatkami

moja idzie do zerówki szkolnej, ale tylko dlatego, że w szkole, którą wybraliśmy dla niej nie będzie naboru do klas 1 w roku szkolnym 2014/2015, klasy 1 zostaną utworzone z klas 0 i będą tylko 2 - jedna dla dzieci z rocznika 2007, druga dla rocznika 2008. Plusy tej szkoły- kameralna, małe 18

Re: kiedy do tej zerówki??

zerówka lub najstarsza grupa przedszkolna - niestety Twojego synka czeka od przyszłego roku, chyba że znów ulegnie odroczeniu obowiązek szkolny. Bo od 2014/2015 teoretycznie do szkoły obowiazkowo pójdą sześciolatki. Twoje dziecko bedzie po prostu chodzić do kolejnej grupy w przedszkolu gdzie

Re: Kiedy do trzylatków?

przedszkole tworzy grupy. To wszystko zależy od tego ile grup dzieci jest i ile ogolnie jest dzieci danego rocznika. Skoro twoje dziecko jest ze stycznia wiec jest z początku roku co oznacza ze jest zblizona do wcześniejszego rocznika dzieci i np. może trafic do grupy mieszanej np. dzieci z końca roku 2014

Re: Dzieci rocznik 2007 i szkoła

do autorki tematu,dziwne że nie słuchasz mediów i nie wiesz że taki obowiązek został przesunięty na wrzesien 2014 ,to jest wysłanie do zerówki w szkole. Dziś są w przedszkolach i są dobrowolne. A do zerówki idzie się w wieku 6 lat a nie 5 . Przedszkola nie wiem czy są obowiązkowe,chyba tak,albo co

Re: Od kiedy obowiązek szkolny dla 6-latków?

Wiesz, ja też jestem przeciwna w obecnych warunkach. I nie zgodzę się, że wszystkie 6 latki są na tyle rozwinięte, dojrzałe, we wszystkich aspektach życia swego, że sprostają wymaganiom szkoły. Tylko wolałabym wiedzieć wcześniej, jakie będą wytyczne rządowe. Żeby się nie okazało w sierpniu 2014, że

Dzieci z 2008r - "przygotowanie" gdzie?

Czy zostawiacie dzieci na roczne przygotowanie przed szkołą w przedszkolu czy przenosicie do szkoły do tzw zerówki? Przedszkole namawia na przedszkole, szkoła zachęca do zerówkowego przygotowania u nich przed rozpoczęciem edukacji w 2014 r w I klasie. Obawiam się tego, że gdy zostawi moją

Re: Pomożcie podjąć słuszną decyzję :(

Dziękuję za odpowiedzi. Zawsze to krok bliżej do podjęcia decyzji. jeśli byśmy jechali to dopiero na wakacje chcę żeby syn skończył zerówkę w Polsce więc teoretycznie rocznikowo w 2014 roku będzie miał 7 lat ale jest z 26 grudnia więc tak jak pisałaś może będzie szansa żeby zaczął na łatwiejszym

Re: Odroczenie obowiązku szkolnego - KIEDY?

mam bardzo podobny do twojego problem z dzieckiem. Wydaje mi się, że w roku szkolnym 2015/2016, jesli reforma wejdzie w zycie, dzieci z rocznika 2009, w roku 2014 konczace 5 lat, beda w zerówce przedszkolnej, a we wrzesniu roku 2015 jako rocznikowo 6 latki znajdą się w pierwszej klasie. W tym

Re: limity uczniów w klasie są ale..

u nas w szkole zerówki też są po dwie osobna dla 5 latków i osobna dla 6 latków w każdej po 18-20 osób, więc super schodki zaczęły się w pierwszej klasie bo oprócz dzieci uczęszczających do zerówki 6 latków, doszły dzieci z młodszego rocznika plus dzieci spoza szkoły, które zerówkę robiły w

Zapisy do Szkoły Polskiej przy Ambasadzie na 13/14

1) Szkolny Punkt Konsultacyjny im. św. Jadwigi przy Ambasadzie RP w Pradze przyjmuje uczniów na rok szkolny 2013/ 2014 do: - Szkoły Podstawowej - Gimnazjum - Liceum Ogólnokształcącego na zajęcia z j. polskiego i wiedzy o Polsce (historia i geografia Polski); w niektórych klasach również religii

Reformy zerowek

W krakowskiej oświacie wre.Reformy . Sześciolatki do szkoły! Tylko ze rodzice nie bardzo chcą(póki jeszcze mogą nie chcieć, gdyż obowiązek ten odroczono do roku 2014). Zatem pani wiceprezydent wpadła na nowy genialny pomysł: chce wysłać całe zerówki przedszkolne do szkoły. Razem z

Re: rocznik 2008 gdzie posyłacie??

przedszkolu z pakietem dla sześcio/pięcio latka w zerówce. Często w przedszkolu w podręcznikach jest to minimum, czasem minimalnie rozszerzone (w podstawie nie ma poznawania liter, coraz więcej przedszkoli ma "zakaz" ich wprowadzania, mówiąc bardzo ogólnie) a w zerówkach zakres pakietu rozszerzony

Re: dobry klimat dla rodziny

Zgadza się, a nasze dzieci (moje również 2008) w 2014 pójda jako 6-latki do 1-szej klasy (od września 2013 zaczną zerówkę w przedszkolu - albo w szkole ). Nie przeraża to Pana? Bo mnie tak. Zdecydowanie nie popieram reformy edukacji skazującej maluchy (bez pozostawienia wyboru ) na wczesne

przedszkole/szkoła ?

roku 2008. Widzę tu wyraźne nastawienie prywatnej placówki na zysk... Zaproponowano aby moja córka od września 2014 roku rozpoczęła raz jeszcze zerówkę z dziećmi z 2009 roku. To będzie bardzo mała kilkuosobowa, kameralna grupa w której Zosia byłaby najstarsza i zdaniem "przedszkola" dobrze by

slonko1335 napisała: > U mnie w gminie jest tak samo ale na miejsce w przedszkolu dla dziecka które ni > e kontynuuje tam edukacji nie ma szans i pozostaje tylko szkolna "zerówka". Two > ja Córka rozpocznie we wrześniu 2014 roku naukę w pierwszej klasie, nie będzie >

Re: czy dzieci z 2007 r muszą iść teraz do szkoły

Ja czytam i nadal niewiem czy dobrze rozumiem, moja teraz skończy 4 lata jest z 2008 - we wrzesniu 2014 bedzie miala 6 lat "2. Objęcie obowiązkiem szkolnym wszystkich dzieci sześcioletnich od 1 września 2014 roku. Oznacza to, że dzieci urodzone w 2008 roku i w latach kolejnych będą

Re: Wniosek o 5-tą sesję nadzwyczajną

Nie można spocząć na laurach - w kolejnych latach także potrzebne będą pieniądze na szkoły. Zbliża się moment (1 IX 2014) kiedy do szkół obowiązkowo do 1 klas pójdą wszystkie sześciolatki, a w zerówce będą 5-latki. Obecne szkoły (ul. Zaułek) to wytrzymają? Poza tym, jak mówią niektórzy, we

Re: Bardzo chętnie Ci wytłumaczę

A kto dał rodzicom wybór( nakaz) zarządzając zerówkę od 2011 dla 5latków a 1klasę od 2014 dla 6latków?? i to ma świadczyć o przygotowaniu?? to ma świadczyć o porządku?? a dopóki szkoły się nie przygotują będzie bałagan, a nie przygotują się, już pomijam fakt, że u mnie w zerówce 5latki mają

rocznik 2007 za rok zerówka?

Mam pytanie może wiecie,mam córkę z 2007 czy mogę ją za rok dać do szkolnej zerówki i za dwa lata jako 6latkę do szkoły? Wiem że pozmieniali reformę,obowiązkowa pierwsza klasa od 2014...dlatego moje pytanie,bo chcę córkę wysłać od września do szkoły do zerówki gdyż będe tam miała również syna w 1

Re: A co z pięciolatkami

posłać do jakiejś innej szkoły do zerówki a potem do jeszcze innej do pierwszej klasy. Po drugie wcale nie wiem czy moje dziecko pójdzie do tej pierwszej klasy w 2014, na razie bardziej się skłaniamy do tego żeby nie szła. Szkoła Muzyczna jest trudna a ona jest z końca roku, jak już wiele razy pisałam wg

Re: i podaj choc jeden, sensowny plus

miałaś prawo wyboru i wybrałaś I dokładnie tego samego chcemy MY zmartwię cię, prawdopodobnie zarzadzenie o obowiązkowej edukacji szkolnej 6-latków zostanie cofnięte, ponieważ w 2014 z punktu widzenia rządu nie przyniesie mu to żadnych korzyści. Piszesz bzdury o "trzymaniu" miejsc dla 6

Akcja Dobry Start 2014

”. Zakupione w ramach Akcji przybory mają zapewnić dzieciom z najbiedniejszych rodzin podstawowe przybory szkolne potrzebne do rozpoczęcia roku szkolnego. Nie kupujemy podręczników ani strojów na gimnastykę. UWAGA!!!! ADRES AKCJI W TYM ROKU to dobry_start_2014@gazeta.pl W tym roku do akcji włączamy młodzież

Re: SP 35 opinie - zerówka i nie tylko

moją rejonową jest 68 na Zakolu - w tej chwili są tam 4 klasy "0" i nie chodzą na zmiany, jak będzie za rok nie wiem, na dniach otwartych jeszcze nie byłam bo będą na początku marca Sp 7 - w tej chwili pięć zerówek i chodzą na zmiany, dyrektorka szacuje, że w 2014 roku będzie miała około

Re: Jak to jest z tymi pięciolatkami w zerówce

Chodzi o to, że obecne pięciolatki (rocznik 2007) NIEZALEŻNIE od tego, kiedy pódą do szkoły, w tym roku realizują obowiązkowe przygotowanie przedszkolne(w przedszkolu lub szkole). Znaczy to, że jeśli planujesz posłać dziecko z 2007r. do szkoły jako siedmiolatka (w 2014 r.), to dziecko to ma

SP4 bagno czy tylko mi się wydaje?

pieniędzy żyją bo w ursusie płacimy podatki a mają nas jawnie w dup.. i z pogardą podchodzą do rodziców bo to tylko problem. W tym roku 2013/2014 mimo obietnic i uśmieszków bodajże w marcu nie powstał oddział przedszkolny tylko z automatu zrobili same zerówki mimo tego że powstały 3 klasy zerówek z 5cio

SP4 Ursus to bagno

pieniędzy żyją bo w ursusie płacimy podatki a mają nas jawnie w dup.. i z pogardą podchodzą do rodziców bo to tylko problem. W tym roku 2013/2014 mimo obietnic i uśmieszków bodajże w marcu nie powstał oddział przedszkolny tylko z automatu zrobili same zerówki mimo tego że powstały 3 klasy zerówek z 5cio

Dzieci z 2008 to rocznikowo czterolatki

jeśli obecny stan przepisów się utrzyma, będą musiały iść obowiązkowo do przedszkola/zerówki w wieku 5 lat, czyli we wrześniu 2013. One też pójdą wszystkie do I klasy we wrześniu 2014, po rocznym przygotowaniu przedszkolnym (nie tak jak teraz, gdzie dziecko może być 2 lata w zerówce w wyniku

Czy przedszkole może ...

Taki problem mam: mój syn z grudnia 2009 jest teraz w 3-latkach. Dzisiaj dowiedziałam się w przedszkolu, że rekrutacja na rok 2013/2014 jest zbiorcza 3 i 4 latków i jak się okaże, że zabraknie miejsc w 4-latkach (bo przyjmą więcej 4-latków niż 3-latków) to dzieci z końca roku 2009 zostaną w 3

Re: Zalezy od miejscowosci to prawda...

przyjęto 23 dzieci (są jeszcze 3 miejsca wolne) z czego tylko ja i jeszcze jedna mama zadeklarowałyśmy chęć rozpoczęcia 1 klasy w roku szkolnym 2013/2014, reszta planuje zostać ponownie w zerówce. Szkoła wg zameldowania rejonowa (inna dzielnica Gdańska) - sytuacja niemalże identyczna tylko tam przyjmują na

Re: do mam dzieci z 2007

na dwa lata jest odsunięty obowiązek szkolny(pierwsza klasa) dla sześciolatków. Dziecko urodzone w 2008 roku w 2014 musi iść do pierwszej klasy. Dzieci z 2007 roku od września są objęte obowiązkowym przygotowaniem przedszkolnym, dzieci z 2006 których rodzice nie wyślą do pierwszej klasy powtarzają

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności - komisja.

psychiatry 7 mieś i jak już nam pani wypisała papiery to dostaliśmy 2013/2014 ale komisja nam przyznała indywidualne nauczanie teraz znowu moje dziecko uczy sie pisać jak dzieci w zerówce i 1 klasie w zeszycie w kolorowe linie mój teraz nie umie tabliczki mnożenia czyta jak dziecko w klasie 2 podstawówki

Dziecko kukurydzy w szkole.

O sprawie przemocy ze strony 8-latka w podstawówce im. Reymonta pisaliśmy we wtorek. Jeden z rodziców nękanych dzieci zgłosił się do nas z prośbą o pomoc. – Problemy z 8-latkiem zaczęły się jeszcze w zerówce. Już wtedy był agresywny w stosunku do reszty – przekonuje mama jednego z

Re: dobry klimat dla rodziny

protestuje. mamaemilki2005 napisała: > Zgadza się, a nasze dzieci (moje również 2008) w 2014 pójda jako 6-latki do 1-s > zej klasy (od września 2013 zaczną zerówkę w przedszkolu - albo w szkole ). > Nie przeraża to Pana? Bo mnie tak. Zdecydowanie nie popieram reformy edukacji s > kazującej

Rocznik 2007- kiedy szkoła?

2013 puszczę małą do zerówki a w 2014 do szkoły Czy możecie pomóc mi ustalić fakty?

Re: obowiązek szkolny, dzieci z 2007r

nie ma obowiązku poczytajcie ustawy albo tak jak ja zapytajcie w placowce i nie twierdze ze głupotą jest posłanie 5 latka do szkoly tylko ze glupota jest zostawiac dziecko 2x w zerówce!!! link do poczytania dla wszechwiedzących!!! serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/590153,szesciolatki

Re: religia w przedszkolu u 4-latków

siostra uznała, ze podręcznik im niepotrzebny. Sion, czy możesz napisac coś więcej o zmianie programu do nauczania religii w najmłodszych klasach? I czy jest pewne, że w 2014 roku nie będzie w całym kraju komunii? Pytam, bo w szkole mojego syna dzieci idą "starym" trybem, tzn. do zerówki

Re: dzieci z 2008r - od razu do zerówki?

Nie ma obowiązku zerówki. Twoje dziecko w wieku 6 lat będzie musiało obowiązkowo pójść do I klasy (rok szkolny 2014/2015 o ile się nie mylę), wcześniej będzie musiało przejść obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne w oddzile przedszkolnym w szkole (czyli w tzw. zerówce) LUB w przedszkolu LUB

Re: Problemy z rekrutacją: "Pięciolatek w szponac

STYCZNIU, LUTYM, MARCU, lub KWIETNIU. Znów rozpiętość tylko 14 miesięcy. ITD. W roku 2013 do szkoły powinny pójść dzieci z roku 2006 urodzone w ostatnich czterech miesiącach roku, oraz te z roku 2007, które urodziły się do końca października. W roku przyszłym, 2014 poszedł by do szkoły JUŻ CAŁY rocznik

rocznik 2008 - zerówka szkolna czy w przedszkolu

Mój synek jest z grudnia'2008. Kilka dni temu otrzymalismy z miejscowej szkoły podstawowej oficjalne urzędowe pismo informujące o konieczności zapisów dzieci z roczniak 2008 do klasy "0" bądź zadeklarowania gdzie indziej to dziecko tą zerówkę będzie odbywać, bo szkoła ma ustawowy nadzór

wrrr... ciąg dalszy tej... farsy?

Właśnie trzymam w ręce pisemko z naszej szkoły rejonowej: "Dyrekcja (...) uprzejmie zawiadamia o konieczności zapisania Państwa dziecka do klasy 0 w roku szkolnym 2013/2014." No żesz, chyba mnie zaraz trafi. Jakiej KONIECZNOŚCI?! Konieczność to była w bieżącym roku szkolnym, a teraz to ja

Nowy a pytanie stare:)

:) Otóz nasze bobo skonczylo w pażdzierniku 2012 4 lata i z tego co sie dowiedzielismy od września 2013 powinien pójść do zerówki a w roku nastepnym czyli we wrzesniu 2014 do pierwszej klasy. Czy dobrze myslimy? A podstawowe nasze pytanie to czy są jakieś triki aby opóżnic posłanie bobasa o jeden rok

5 latek do przedszkola? Pilna pomoc

Witajcie, Wczoraj dostałem pismo z przedszkola z mojego miasta, że obligatoryjnie muszę posłać moją córkę 5 letnią do przedszkola? czy to prawda? Przecież przesuneli obowiązek pojścia do 1. klasy do 2014 dla dzieci 6. letnich. Więc moja córka pójdzie do szkoły w wieku 7 lat, więc zerówka dopiero

Re: Może Wy doradzicie-szkoła/przedszkole inaczej

i i tak dyrekcja musi kombinować co zrobić z nadprogramowymi dziećmi. Młodziak ma genialna panią i z tego względu też szkoda by mi trochę było. Rok jeszcze może zostać potem do zerówki go przeniosę do szkoły siostry(on jako sześciolatek musi iśc w 2014 do szkoły). -- Sygnaturka się zgubiła....

Re: Dlaczego nie chcecie zrozumieć

upartamama napisała: > albo nie możecie zrozumieć, że w 2014 roku pójdą do 1 klasy 2 roczniki naraz. D > zieci urodzone w 2007 roku jako 7 latki i dzieci urodzone w 2008 roku jako sześ > ciolatki. No ale czyja to wina?Gdyby reforma weszła bez protestów dwa lata temu to to twoje dziecko

Zdjęcia - zerówka 2014